-
Jenneke3 startte met het volgen van Freelancer afspraak opdracht
- opzegtermijn
-
opzegtermijn
Ik ben eigenaresse van een yogaschool, sinds 9 jaar. Ik heb altijd aan mijn klanten een opzegtermijn aangehouden van een kalendermaand. Dus zeg je op 12 februari op, dan stopt het na eind maart. Nu lees ik op verschillende sites dat een opzegtermijn (bij onbepaald contract) 30 dagen mag zijn. Dus dan zou het stoppen op 12 maart. Kan iemand mij hierin adviseren wat wettelijk wordt gehanteerd?
- Freelancer afspraak opdracht
- Freelancer afspraak opdracht
- Freelancer afspraak opdracht
- Freelancer afspraak opdracht
- Freelancer afspraak opdracht
- Freelancer afspraak opdracht
- Freelancer afspraak opdracht
-
Freelancer afspraak opdracht
Ik begrijp niet zo goed wat er te lachen valt. Maar goed, ik kan je bericht niet serieus nemen, je slaat de plank volledig maar dan ook helemaal mis in je antwoord. Het lijkt wel of je mijn bericht helemaal niet goed gelezen hebt en de daadwerkelijke probleemstelling niet begrijpt. Ik kan er niets mee. O ja: en Yoga schrijf je dus zo.
- Freelancer afspraak opdracht
-
Freelancer afspraak opdracht
Er is niks afgesproken wat betreft korte termijn. De mondelinge afspraak is: geef tijdig door wanneer je op vakantie wil / of niet kan lesgeven. Zoek vervanging. Vind je die niet. Dan regel ik het. Als ik het dus tijdig doorkrijg, dan kan ik altijd wel wat regelen. De vakantie wordt dus van te voren geboekt met als gedachte dat het wel geregeld kan worden. Maar laatst kreeg iemand de geest krijgt en 2 weken van te voren ineens zegt: ik ga! dan is de kans dat ik vervanging vindt klein. Dat brengt de continuïteit van mijn lessen en dus bedrijf in gevaar. is het redelijk te eisen dat ze dat 2 weken minimaal van te voren aangeven?
-
Freelancer afspraak opdracht
Ik heb een grote yogaschool waarbij naast mijzelf, meerdere (7) freelancers lesgeven. Sommige freelancers geven ook op andere yogascholen les en sommigen hebben naast lesgeven een "gewone" loondienst baan. De afspraak / opdracht is dat ze elke week op een bepaald tijdstip een bepaalde yogales(sen) geven aan een vaste groep cursisten. Aan het einde vd maand krijg ik de factuur van hun diensten. Nu hoor ik je denken: dat is verkapt dienstverband! Ik weet het nog niet. Maar dit is hoe zij en ik het graag willen, dit werkt ook al jaren zo in de sport en yoga branche. Afgezien daarvan (ander thema andere discussie), ik heb (nog) geen overeenkomsten of contracten met ze getekend. We werken op basis van vertrouwen en een goede verstandhouding, wat essentieel is in de sfeer op een yogaschool. Met vakanties of andere recreatieve bezigheden kunnen ze de opdracht (lees: yogales) uitbesteden aan een derde uit een netwerk van docenten en als ze niemand vinden voor vervanging heb ik gezegd: dan laat je het los, dan geef je het aan mij en ik regel vervanging voor jou. Het heeft een risico dat ik niemand kan vinden maar dat gaat altijd goed. Zeker als ik het ruim van te voren weet. Ik kan zelf natuurlijk ook wel eens invallen. We vormen samen een fijn team onder de paraplu van mijn yogaschool. Het zijn mijn cursisten. Nu wil ik graag weten: als de situatie ontstaat dat een week of minder van te voren een docent ineens spontaan op vakantie wil, of een andere opdracht krijgt wat meer oplevert (een freelancer heeft bijv ook een cateringbedrijfje voor haarzelf) , en de freelance docent kan geen vervanging vinden en ik geef al les in een andere zaal of ik ben er niet of ik kan in ieder geval niet zelf lesgeven, kan deze freelancer dan zomaar mij als opdrachtgever laten vallen?
-
opdrachtnemer die fraudeert bij UWV
Dank je wel. Ik heb de topic geplaatst omdat ik twijfelde. Maar na al deze adviezen en natuurlijk ook naar aanleiding van mijn eigen gevoel en bedenkingen is het voor mij nu ook wel duidelijk. Dat had ik ergens volgens mij ook wel een keer al aangegeven hier in deze discussie. Dus ik ben jullie dan ook erg dankbaar voor al jullie adviezen en meedenken. De twijfel is ondertussen ook al weggenomen. En er komt zeker een actie. Op korte termijn. Super, zo'n forum.
-
opdrachtnemer die fraudeert bij UWV
Dank je voor je antwoord. Als je het verhaald goed had gelezen, kon je lezen dat ik geen werkgever ben! Maar een opdrachtgever, een zzp-er. Die werkt met zzp-ers. Ik draag nooit sociale lasten af! Zij sturen een factuur. Ik heb te winnen dat ik dus een gratis freelancer/docent heb. Vandaar mijn twijfel wat te doen.
Jenneke3
Senior
-
Registratiedatum
-
Laatst bezocht