Jump to content

kg01

Senior
  • Content Count

    37
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0
  1. Ok, bedankt voor het meedenken! groet, KG
  2. Ok, dank je. De ‘1 en 3 kan niet’-combinatie kan ook niet als de quad is goedgekeurd als een driewielig motorvoertuig? Bij de dealer dachten ze nl van wel, maar goed, die kunnen het natuurlijk ook mis hebben. Groet, KG
  3. Bedankt voor het meedenken! Nog even voor de duidelijkheid: het betreft een nog aan te schaffen quad en daarvoor wil ik weten wat fin. gezien het meest aantrekkelijk is. Het liefst wil ik dat de quad ook op de openbare weg kan en goedgekeurd als personenauto of driewielig motorvoertuig. Ik wil het dus niet alleen als landbouwvoertuig inzetten. Maar daarvoor wil ik wel weten of ik recht heb op KIA en niet met bijtelling te maken krijg. groet, KG
  4. Ik gebruik het binnen mijn bedrijf (o.a. pensionstalling voor paarden) voor mest van het land halen bijvoorbeeld. Je zegt dat als een quad aangemerkt wordt als personenauto, er 22% bijtelling plaatsvindt en geen recht op aftrek. Joost gaf m.b.t. de bijtelling een tijd terug echter al het volgende aan: de LB wet stelt dat voor de bijtelling bepalend is wat een auto is conform artikel 3 van de wet BPM. Dat artikel begint met: Onder personenauto wordt in deze wet en in de daarop gebaseerde regelingen verstaan een motorrijtuig op drie of meer wielen, zu
  5. Nog een aanvulling: het betreft een quad op kenteken. Ik begreep al dat zo’n quad een motorrijwiel in de zin van de wet BPM is.
  6. Dag, ik vroeg me af of de KIA ook van toepassing is op een quad. groet, KG
  7. Dank je! Zowel voor de IB, als voor de BTW dus. Groet, KG
  8. Dank je. De tweede vraag is duidelijk nu. Rest nog de vraag over bestelauto’s die ouder zijn dan 1 juli 2005: ik las dat je voor de bijtelling de cataloguswaarde excl. BPM moet berekenen: - geldt deze (excl. BPM-cataloguswaarde) alleen voor de bijtelling voor de aangifte IB, of ook voor de BTW-correctie prive-gebruik?  Alvast bedankt. Groet, KG
  9. Dank je. Ik ben er nu bijna uit. Ik las ook ergens dat voor bestelauto’s die ouder zijn dan 1 juli 2005 je voor de bijtelling de cataloguswaarde excl. BPM moet berekenen. Twee vragen: - geldt dit alleen voor de bijtelling voor de aangifte IB, of ook voor de BTW-correctie prive-gebruik? - is een pick-up truck met grijs kenteken een bestelauto? Alvast bedankt. Groet, KG
  10. Bedankt voor je reactie. Wat bedoel je precies met de geldende afschrijvingstabel? Waar kan ik dat dan vinden? Groet, KG
  11. De auto is voor 2007 ingevoerd en hij is niet all risk verzekerd. Als ik het kenteken bij de RDW invoer, dan komt de auto wel tevoorschijn, maar met de melding dat de catalogusprijs niet bekend is. Groet, KG
  12. Bedankt voor het meedenken. Maar ook als ik daar het nummerbord invoer, dan krijg ik de melding: ‘we herkennen je kenteken niet als een personenauto’. Het is overigens een pick-up truck met grijs kenteken. Misschien dat dat er iets mee te maken heeft. Groet, KG
  13. Dag, ik heb een amerikaanse youngtimer (in Nederland; grijs kenteken; met BTW) gekocht. Ik gebruik de auto zowel prive als zakelijk. Ik moet bij de BTW-aangifte dus een correctie doorvoeren (2,7% van de catalogusprijs). Op de site van de RDW kun je de catalogusprijs vinden; maar voor mijn auto helaas niet (ik denk omdat de auto ooit geimporteerd is). Heeft iemand hier ervaring mee? Hoe ik van een dergelijke auto de catalogusprijs kan bepalen? Alvast bedankt voor het meedenken! Mvg, KG
  14. Bedankt voor je antwoord. Ook noemen bij ‘kosten aanschaf’ dus. Ik boek het dus niet dubbel wanneer ik het ook bij prive storting genoemd heb. Dit ‘voelde’ nl zo, maar het gaat om de feiten natuurlijk; en niet om het gevoel ;) Mvg, KG
  15. Dag, Ik heb vorig jaar een privestorting gedaan in de vorm van een bedrijfsmiddel. De waarde van het bedrijfsmiddel aan het einde van het boekjaar heb ik bij de materiele vaste activa (bij ‘boekwaarde einde boekjaar’) geboekt. Moet ik de waarde dat het bedrijfsmiddel aan het begin van het boekjaar had bij ‘kosten van aanschaf of voortbrenging’ onderbrengen? Of doe ik het dan dubbelop, omdat ik het ook al bij privestortingen heb genoemd? Mvg, KG
EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept