- Bedrijfspand kopen onder woz-waarde; hoe op balans zetten?
- Bedrijfspand kopen onder woz-waarde; hoe op balans zetten?
-
Bedrijfspand kopen onder woz-waarde; hoe op balans zetten?
Bij aankoop zet ik hem voor 250 op de balans. Mijn probleem: 1. dat mag niet meer in 2024 2. Als ik hem dan verkoop moet ik ivm stakingsregeling belasting over het verschil boekwaarde- marktwaarde betalen. Betekent dat ik zonder ook maar iets af te schrijven bij eventuele verkoop winstbelasting moet betalen over 130.000?
-
jjjeeerrr startte met het volgen van Goud niet opgegeven; corrigeren of zwijgen? en Bedrijfspand kopen onder woz-waarde; hoe op balans zetten?
-
Bedrijfspand kopen onder woz-waarde; hoe op balans zetten?
Misschien een domme vraag maar stel ik koop een pand voor 250.000 en de woz is 380.000 Nu je niet meer tegen de bodemwaarde mag boeken, moet ik dit pand dan boeken voor 380.000? Betekent dat dat ik gelijk wordt aangeslagen voor een winst van 130.000? Lijkt mij erg onwaarschijnlijk dus ik zel ergens scheef denken Dank!
-
Goud niet opgegeven; corrigeren of zwijgen?
Het geluk is dat een correctie niet zal leiden tot een boete (dacht ik?). Ik heb simpelweg de afgelopen jaren mijn vermogen niet opgegeven Gelukkig staat hier een studieschuld tegenover die hoger is dan de waarde van het goud. Ik heb dus geen belasting ontlopen. Ik vraag mij nu af wat ik het best kan doen: - Zwijgen en geen slapende honden wakker maken. Ik wil het goud verkopen om een huis te kopen. Er zal dan een flinke som op mijn rekening verschijnen wat allicht opvalt bij de bank/fiscus. Mochten ze hierna een onderzoek instellen, denk ik alsnog weinig te vrezen te hebben doordat ik geen financieel voordeel heb gehad aan het verzwijgen - Mijn aangiftes over de afgelopen 5 jaar corrigeren met het risico dat ik toch een boete of onderzoek kan verwachten alle ideeën/suggesties zijn hartelijk welkom
jjjeeerrr
Newbee
-
Registratiedatum
-
Laatst bezocht