• 0

Bank op Bonaire werkt niet mee aan ons plan.

Hallo ForumLeden,

 

Wij zijn een klein maar fijn bedrijfje en opereren sinds augustus vorig jaar (2010).

We bevinden ons in de nieuwste gemeente van Nederland. We zijn namelijk gevestigd op Bonaire. We zijn content dat we nu deel uitmaken van het Nederlandse regel - en wetgeving en we zijn blij dat ons mooie eiland in de Cariben een eerlijke “economische” kans krijgt. Althans dat is de doelstelling.

We geloven als bewoner van de “voormalige Antillen” wel in deze staatkundige verandering. Elke dag opnieuw (sinds 10-10-10) zijn we getuige van hoe een grote groep Nederlanders (deel uit makend van het Nederlandse overheidsapparaat) hier bezig zijn om hun ervaring en expertise te delen met Bonairiaanse ambtenaren. Op de lange termijn zal deze samenwerking zijn vruchten afwerpen en zullen de BES eilandengroep als aantrekkelijk stukje paradijs, met goed draaiende economie, op de kaart staan.

 

Wij willen daar onze bijdrage ook aan leveren met ons nieuwe frisse bedrijf. Wij hebben ook een visie en een missie welke we samen met de andere tools uit het businessplan (oa Financieel plan, Marketing plan) op een correcte onderbouwde wijze hebben gepresenteerd bij de lokale banken hier op Bonaire. Dit is samen met onze accountant gebeurd en die staat ook elke werkdag weer paraat om deze facetten uit het BP(businessplan) helder en openlijk samen met ons te onderbouwen voor een ieder die het maar wil weten.

 

Wij zijn naar de bank gestapt, hetzij relatief snel na de opening, omdat we in zijn gaan zien dat we 1 verkeerde keuze met daaraan krachtige 2 nadelen hebben gedaan.

Die 2 nadelen dreigen fataal te worden voor ons bedrijf als wij hier niets aan doen.

Voordat we vorig jaar begonnen met ons bedrijf ( in de foodsector en mede gebaseerd op impuls klanten) hadden we de keus tussen een paar leegstaande pandjes waaronder ons huidige onderkomen. We hebben de keus dus achteraf verkeerd genomen omdat we punt 1 uit het zicht blijken te zijn van de gewenste impulsklant. En punt 2 is dat we ons vergist hebben in de noodzakelijke behoefte naar een parkeerterrein. Wij missen dus 2 x een “P” (plaats en parkeren) van de noodzakelijke 6 P’s uit het “Marketing basisplan”

Men kan zeggen dat het een domme zet is geweest om voor dit pandje te kiezen maar we hadden hier zo onze redenen voor. Aan die redenen zitten weer de woorden “toerisme” en “veiligheid” aan verbonden. Maar hierover zal ik verder niet uitweiden. Dat is zo nu 1maal gelopen en die “schoonheidsfout” dienen we nu op te lossen. Er is maar 1 oplossing en dat is verhuizen. Alle voor de handliggende marketing tools hebben we nu wel gehad waardoor we to deze conclusies komen. We benaderen het alsvolgt en menen dat we in de huidige situatie in een te “klein jasje” zitten. We moeten groeien maar dat kan niet omdat we zelf deze verkeerde jas hebben gekocht en nu geen geld meer genoeg hebben om snel even weer een grote jas te kopen. We hebben dus hulp nodig>

 

De strekking welke dus naar voren komt in ons businessplan is dus een verhuizing naar een ander pand waarvan wij nu wel denken dat we onze toekomstgerichte targets gaan halen. Ondertussen is het op de huidige locatie overleven. De kosten worden net niet gedekt (met de minimaal benodigde) twee personeelsleden in dienst. Maar het is, als het moet nog, wel een half jaartje uit te houden. We hebben 2 doelen in deze overlevingstocht en dat is er voor zorgen dat we niet ons “merk, product en fomule” dood laten bloeden. Het andere doel is om dus een financiering los te krijgen bij de banken.

Op dit moment komen we dichtbij het verhaal van Berend in zijn topic “lastige financiering” (magnifiek omschreven en verwoord Berend, en ook petje af voor de altijd positieve inslag welke je er weer aan weet te geven)

 

We kunnen ons voor 80 – 90 % matchen aan Berend zijn verhaal waarin we, net als hij, een heuse kruistocht voeren en op zoek zijn naar serieuze mensen in de bankwereld. Overigens een bank wereld waar wij niet vreemd mee zijn, waar mijn persoon al 15 jaar ervaring mee beleefd als het gaat om ondernemend verantwoord bankieren.

Onze financiering wordt afgewezen aan de hand van begrijpelijk redenen. Maar als we inhoudelijker er op in willen gaan dan raken we de weg kwijt. Dan is het 7-4=3 maar meneer de van de bank zegt dan 3+4=9.

Als we daarin een mail sturen naar de branchemanager of de directeur van de banken dan krijgen we als antwoord: Nee, we helpen uw niet en wensen u verder succes met uw bedrijf. Doorgaan met het aanvragen tot een persoonlijk gesprek heeft op geen enkele manier nut.

 

Ook met betrekking tot de BMKB regeling ( welke dus sinds 10-10-10 pas is ingevoerd hier) vangen we bot. En hebben het idee dat de bank zelf er helemaal nog niets van begrijpt omdat het dus nieuw is)

 

We zitten dus vast. Muur vast. Maar we gaan door. En we zijn er van overtuigd dat het gaat lukken ook.

 

We hebben aan jullie een paar vragen.

1.) Als eerste wil ik weten van Berend hoe het nu met je is?

Wat is er nu gebeurd na een paar maand met je?

2.) Dan willen we weten wie nog meer onze lotgenoten zijn? Het gevoel hebben (en dan wel kijkend vanuit een realistische oogpunt) dat de financiering wel kans heeft van slagen maar dat je er maar niet door heen komt.

Dat je door het tegenkomen van bepaalde bankiers (welke door het banksysteem gemengd met hun carrièredrift niet in staat zijn je verder te helpen) je maar niet verder komt.

3.) De reden dat onze financiering er (nog) niet door is ligt in de harde dekking. Die hebben we nog niet. Dus wilden we de BMKB regeling gebruiken daarvoor. Maar de bankier heeft er geen verstand van omdat 4+3 dus 9 is. Is er een middel of aanspreekpunt vanuit de overheid dat iemand onze bankier dat kan uitleggen dat toch niet zo is

 

Ondernemen is toch risico nemen? Ondernemen is toch ook zekerheid? hoe leggen we dat nou uit aan de bankier van tegenwoordig?

 

Met vriendelijke groet,

 

Een zekere ondernemer in onzeker tijden

of een onzeker gemaakte ondernemer die zeker is van zijn zaak.

Aanbevolen berichten

15 antwoorden op deze vraag

  • 0

 

 

Ook met betrekking tot de BMKB regeling ( welke dus sinds 10-10-10 pas is ingevoerd hier) vangen we bot. En hebben het idee dat de bank zelf er helemaal nog niets van begrijpt omdat het dus nieuw is)

 

Ik zou er niet teveel van verwachten. BMKB zie ik tegenwoordig als een marketing-technish dingetje voor de politieke partijen. De regel bestaat, en hij word ook vast enkele keren per jaar toegepast, maar men kan een bank niet "verplichten" het uit te voeren

 

Misschien is er ook een BBZ regeling in de gemeente Bonaire? Was je voor augustus 2010 al ondernemer (bbz moet geloof ik 1,5 jaar ondernemer zijn)

 

BBZ heeft iets eerlijkere (duidelijkere) kaders waarin het toegepast mag worden!

  • 0

Beste ondernemer,

 

Helaas is er geen overheidsinstantie vanuit de overheid dat uw bankier de gevraagde uitleg kan geven. Desalniettemin heb ik de BMKB helpdesk gevraagd om te reageren op uw verhaal. Wordt vervolgd.

 

Met vriendelijke groet,

Winod Debipersad

RVO.nl/Antwoord voor bedrijven informeert ondernemers over wetten, regels en subsidies. Zij werkt samen met Ondernemersplein.nl en andere (overheids)partners.

  • 0

Je zult ondertussen toch inkomsten moeten zien te krijgen, altijd laten zien dat je niet afwacht, maar blijft ondernemen.

bijvoorbeeld:

Is er geen manier om je produkten naar je klanten te brengen (bezorgen) of iemand die op de juiste plekken bestellingen opneemt, doorbelt en dan z.s.m. worden bezorgt ?

of

Wat kun je wel verkopen op deze lokatie ? tijdelijk het idee loslaten, tot je de draad weer op kunt pakken.

 

Misschien als je een kleine omschrijving geeft van je produkt en de nadelen van de lokatie, en de lokatie zelf met het soort publiek wat hier wel komt en de bedrijven om je heen.

Kunnen we op dit forum misschien ook meedenken waarmee je dan in ieder geval toch geld mee zou kunnen verdienen.

 

Hoe langer je het volhoudt, des te groter de kans op een financiering.

 

Grioetjes,

Roland

 

  • 0

Je zult ondertussen toch inkomsten moeten zien te krijgen, altijd laten zien dat je niet afwacht, maar blijft ondernemen.

bijvoorbeeld:

Is er geen manier om je produkten naar je klanten te brengen (bezorgen) of iemand die op de juiste plekken bestellingen opneemt, doorbelt en dan z.s.m. worden bezorgt ?

of

Wat kun je wel verkopen op deze lokatie ? tijdelijk het idee loslaten, tot je de draad weer op kunt pakken.

 

Misschien als je een kleine omschrijving geeft van je produkt en de nadelen van de lokatie, en de lokatie zelf met het soort publiek wat hier wel komt en de bedrijven om je heen.

Kunnen we op dit forum misschien ook meedenken waarmee je dan in ieder geval toch geld mee zou kunnen verdienen.

 

Hoe langer je het volhoudt, des te groter de kans op een financiering.

 

Grioetjes,

Roland

 

 

Precies, ga er maar vanuit dat het niet gemakkelijk word, bbz ook niet. Roei met de riemen die je hebt. Mijn "financierings lijdensweg" (financiering, bbz, lokale investerings bank, en subsidie) heeft > 6 maanden negative energie gekost, en 0 opgeleverd. Sinds half april heb ik de touwtjes zelf weer in handen genomen, niet nog meer maatpakken, en vlot babbelende account bobo's, gaat stukken beter!

  • 0

Hartelijk dank mede-ondernemers en adviseurs,

 

Het is inderdaad niet makkelijk.

Je zet een bedrijf neer vol enthousiasme.

Het is een zaak waar je met je volle overtuiging aan begint. Met enthousiaste personeels leden, Met een frisse formule, Stralende uitstraling, een goed product en met zakenrelaties welke een goede reputatie genieten.

Het is een bedrijfje wat direct eruit springt als het gaat om zijn kwaliteit/prijsverhouding, wordt neergezet door de bevolking met haar critici, door de normale klant, de voorbijganger als vernieuwend, verfrissend en trendy

Voor de opening, tijdens de opening en zeker ook na de opening gedurende de eerste drie maanden steek je er veel geld in. Met name ook in de marketing. Om je naam neer te zetten, Om je produkt kennis te laten maken met de klant en andersom. Je steekt er energie in die zijn weerga niet kent. Je kijkt naar de omzet, je evalueert en relativeert en stelt je zelf vragen en zet alles weer op een rij. Je doet een test, je doet een onderzoek en stelt een diagnose dat er iets niet in orde is. We hadden meer verwacht. Wat is er aan de hand? Je probeert dit en je probeert dat. Wat is het? Is het het produkt ? is het de prijs ? is het je presentatie van het geheel? Is het een combinatie ? is het eiland er nog niet klaar voor ? Je gaat op zoek. Op zoek naar antwoorden. Je gaat de klant opzoeken. Je boekt dan meer succes dan je had verwacht. Je herhaalt dat een paar keer en je weet het dan zeker. Er is een verkeerde keus gemaakt in de locatie. Je zoekt bevestiging van je conclusie bij anderen. Het wordt inderdaad bevestigd. Dan besef je dat je een probleem hebt en gaat op zoek naar oplossingen. Je zoekt naar 4 wielen en een krik. Je wilt je bedrijfspand opkrikken en de wielen er onderbevestigen. Echter dat gaat niet en je stopt ook daar maar weer mee. Je bent er juist achtergekomen dat je je geld niet verkeerd hebt geïnvesteerd maar ook niet optimaal. Je weet inmiddels dat je op die locatie niet gaat groeien. Tenminste niet in die vorm en /of snelheid die een beginnend bedrijf nodig heeft. Dan steek je je energie maar in een business plan. Ondertussen zorg je ervoor dat je de zaak stabiel houdt. Je maakt een BP van 30 pagina's. Een BP met daarin tot in de kleinste detail omschreven, onderbouwd met cijfers door de accountant en gebaseerd op realiteit. Nieuwe kansen, Nieuwe mogelijkheden. Je laat je onder tussen niet uit het veld slaan. Alleen de reserves worden steeds minder. Je neemt daar vrede mee want je denkt dat je tools hebt. Voldoende tools. Je hebt een bestaand bedrijf, je hebt je personeel en je hebt je BP. Met heel veel zelfvertrouwen stap je naar de bank want je hebt een duwtje nodig. Je had hier niet op gerekend natuurlijk. Dat zegt ook de bankaccountant en zegt dat het BP er goed uit ziet. Men geeft het door aan hun collega en inderdaad wordt er ook gehoor aan gegeven. Men komt je zelfs opzoeken op locatie en komt “koffie bij drinken”. Het hele verhaal gaat naar de kredietcommissie en je krijgt een telefoontje. Beste ondernemer, Wij willen u graag als klant. Ziet er allemaal goed uit. Echter heeft u een een harde dekking nodig boven uw lening. En PUNT !

Bellen, mailen, langs gaan, Lobbyen, zeuren en leuren. Het helpt allemaal niet meer. Je wilt er over praten. Je wilt kijken wat de mogelijkheden zijn. Je komt bij de lokale overheid terecht en je biedt de BMKB regeling aan. Echter daar is men niet bekend mee. En die ene die er wel bekend mee is die weet inhoudelijk niet hoe het in elkaar zit. Dan lukt het je om toch nog 1 keer het verhaal op het bureau te krijgen van die ene andere bankmedewerker. Maar die belt je weer op en zegt” uw financiering is afgewezen omdat een harde dekking ontbreekt. Als je dan weer begint waarvoor de BMKB regeling dan in het leven geroepen is dan krijg je inderdaad antwoord. Het antwoord luidt dat de BMKB regeling is afgewezen als gevolge dat je maar 1 leverancier hebt, Dat is te risicovol en daarom wijst men de BMKB regeling af. Je snap er geen snars meer want je hebt niet 1 leverancier maar meerdere en je hebt behoefte aan uitleg. De enige uitleg die je krijgt luid als volgt: We hebben deze week geen tijd meer en wensen u verder veel succes met uw bedrijf!

 

Maar we zetten door. We zullen er achterkomen wat er aan de hand is. We hebben geduld. We gaan desnoods met een spandoek 48 uur bij de voordeur van de bank staan. We gaan er overnachten. En we gaan er protesteren tegen de autoritaire houding in zijn algemeenheid. Zoals je zegt Roland. We gaan het volhouden. Tijd hebben we nodig. Die tijd zal ons de financiering wel gaan brengen. Want we geloven erin. We hopen op het antwoord van de BMKB helpdesk waar Winod ons heeft voorgesteld.

We zullen opnieuw onze tools, ons BP, onze prognoses en ons enthousiasme aanbieden bij de banken. Zoals ik al zei hebben we ervaring in het ondernemen. We deinzen hier niet voor terug. Maar het moet afgelopen zijn met die houding van de banken die je angstig maken in de breedste zin van het woord. We werken samen aan een economie die veel beter kan zijn dan het nu is. We werken samen aan een toekomst met ieder zijn eigen risico. We zijn inderdaad mensen van vlees en bloed. Het blijft pijn doen als die deur dichtgesmeten wordt tegen je neus. En helemaal als een andere “snotneus” die niet eens weet te verklaren wat de BMKB regeling inhoudt die deur tegen jou neus dicht smijt !

 

Wordt vervolgd.

 

TPH

 

  • 0

Als je geen geld hebt, moet je ruilen !!

Ik weet nog steeds niet wat je precies doet, dus ik gok maar iets met eten of zo.

 

Kun je jouw diensten niet ruilen tegen andere diensten (weekje bezorgen tegen bijv. reclame, promotie maken)

Lukt dit, probeer hier een contract voor af te sluiten (wederzijds een apart contract)

 

Voordelen :

Je hebt meetbare inkomsten en meerdere leveranciers. Onderling factureren, je boekt jouw factuur bezorging als omzet en boekt de ontvangen factuur onder reclame en promotieactiviteiten. Dit kun je onderbouwen, strategie is meer promotie.

 

Hierdoor kun je je product uitbreiden of verfraaien met overbodige extra's die je bij andere leveranciers afneemt.

 

Dus meer aantoonbare klanten (contracten) en leveranciers, met een directe link naar promotie in je strategie.

Dit kan je natuurlijk niet al te lang volhouden, maar geeft je wel meer kans omdat je nu wel aan de voorwaarden voldoet.

Sponsor grote activiteiten, hoeft niet veel te kosten, ga er met een tentje staan en verkoop je produkt, geef wat weg.

 

Het belangrijkste op dit moment :

Verleg je financieringsbehoefte en strategie naar het versterken van je onderneming op deze lokatie.

Als je de verrekijker omdraait, zie je nog steeds je doel, hij is alleen iets kleiner.

 

Je kunt zoals je ziet alles wetenschappelijk onderbouwen en theoretisch beargumenteren.

"Het nadeel van het onderbouwen van je doelstellingen op wetenschappelijke gronden is dat je de simpele beleving uit het oog verliest. Door te vertrouwen op zielloze definities, raak je je ondernemersgevoel kwijt.

Zoals je ziet handelt de bank al op deze manier, de vraag is : wat wil jij ?

Je zult bij een financiëring altijd gecontroleerd worden op je manier van ondernemen.

 

Groetjes,

Roland

Groetjes,

Roland

 

Contracten zijn nl. een harde dekking, je kunt deze en je debiteuren in onderpand geven.

 

  • 0

Inmiddels heb ik van de helpdesk BMKB de volgende reactie ontvangen:

 

"Natuurlijk kennen wij uw busineesplan en de locale situatie niet. Op basis van het geschetste verhaal wordt verondersteld dat het niet alleen het ontbreken van de harde dekking is waardoor de financiering niet rond komt. Het zou best zou kunnen zijn dat uw bedrijf bancair niet financierbaar is vanwege de gepercipieerde risico's. Banken zullen in het algemeen daar steeds strenger naar kijken als gevolg van de toegenomen kapitaalseisen die aan banken worden gesteld. U mag er van uit gaan dat een bank u graag een krediet geeft als dit volgens bancaire normen acceptabel is. Daar verdient de bank namelijk haar geld mee. In die gevallen waarbij het gaat om een gezond bedrijf maar de zekerheden ontbreken, is de BMKB toepasbaar. De bank beoordeeelt of zij uw bedrijf gezond acht. "

 

Met vriendelijke groet,

Winod Debipersad

RVO.nl/Antwoord voor bedrijven informeert ondernemers over wetten, regels en subsidies. Zij werkt samen met Ondernemersplein.nl en andere (overheids)partners.

  • 0

Duidelijk Winod,

 

Wat je dus suggereerd is dat de 'harde dekking' een van de reden is van de afwijzing. Er zullen misschien meerdere redenen zijn. Wij hadden ons dat ook al afgevraagd. Is het persoonlijk? is het de handel waarin zij geen handel zien? is het dat ze er niet in geloven? speelt er nog iets anders?

 

Kan allemaal zijn. Maar we blijven er om heen draaien. Ondertussen gaan we natuurlijk wel door met onze tent.

We gaan er voor zorgen dat we straks weer aan tafel zitten met die "vage" bank managers. We gaan er voor zorgen dat we daar weer zitten met een helder fris herziene uitgave van ons BP. We gaan er voor zorgen dat we de cijfers met nog iets grotere cijfers kunnen drukken. Al is het wel moeilijk als je de swinging groei maar niet te pakken krijgt om dat je simpelweg een paar "marketingtools" mist.

 

Wij gaan er voor zorgen dat de bank niet gaat beoordelen of ons bedrijf wel of niet gezond is. Dat laten we liever aan onze accountant en aan de wijzen over. Want als men je niet eens normaal te woord staat om je uit te leggen waarom je dan wel niet gezond zou zijn (of zou kunnen worden) dan geloven we uiteraard ook niet in hun oordeel.

Wel moeten we respecteren dat we misschien wel nooit gezond kunnen worden met behulp van hun centen. En uiteraard in deze tijd moeten ze daar strenger mee omgaan. Daar gaan wij niets over zeggen.

 

om weer even terug te komen op de essentie van dit topic, we hebben een plan en we hebben een product en we hebben een formule. We kaarten de potentie aan en we zien allemaal de mogelijkheden. we hebben een marktonderzoek en we hebben de marge en we hebben het personeel. We hebben de prijs en we zijn gestart op eigen kracht. We hebben geen schulden en we vragen dus ook niet om deze weg te werken want die zijn er niet. We willen het allemaal even graag maar we komen er maar niet doorheen.

 

Wordt vervolgd....

  • 0

Is het overigens een Nederlandse Bank ?

Bij deze gaat het ongeveer zo.

 

De accountmanagers mogen geen echte beslissingen nemen over het toezeggen van het krediet.

Ze zien en doen wel heel belangrijk, maar in principe verzamelen ze gegevens en doen hier geen inhoudelijke uitspraken over, zij lopen door je bedrijf, praten met je en zijn heel enthausiast en positief over je ondernemen.

 

Dan wordt het als aanvraag verstuurd naar het centraal kantoor, het regiokantoor heeft inderdaad maar een zeer beperkte beslissingsbevoegdheid op basis van liquiditeitenprognose en onderpand (+/- 50% van je debiteuren saldo ouder dan 30 dagen, eigen bedrijfspand, eigen vermogen, enz.. Is dit niet aanwezig, dan gaat het door naar het centraal kantoor, waar deze wordt beoordeeld volgens kapitaaleis en banknormen.

Je accountmanager heeft een directe binding met jou en zal vaak niet begrijpen waarom je geen financiering krijgt, het ziet er goed uit, niet zijn schuld, het is die andere afdeling die je dwars zit. tot er niets meer te verdienen valt, dan zijn ze in bespreking of op vakantie, of vrij, enz. en herken je ze niet meer terug als die vriendelijke financiële coach met hun voorstellen tot het afnemen van hun nuttige bedrijfsverzekeringen en overige diensten.

Komt dit je bekend voor ?

 

Zorg ervoor dat je in je betere cijfers 2 resultaten laat zien.

1 - .Het resultaat van je normale exploitatie begroting bij je volledige omzetprognose

2- Het resultaat van je exploitatie begroting bij 70% van je omzetprognose

Zorg dat deze beide een positief bedrijfsresultaat laten zien

Laat in je liquiditeitenbegroting duidelijk zien hoe het maandelijks verloop is van je financieringstekort en dat deze over het algemeen maandelijks afneemt.

.

Als je een lange termijn lening vraagt, moet je ook een tekort hebben op een lange termijn.

Strategisch kan dit ook bestaan uit drie korte financieringen op belangrijke momenten, lenen en snel aflossen van kleinere bedragen tot je voldoende vermogen en vertrouwen bij de bank hebt opgebouwd voor een langere grotere financiering.

 

Groetjes,

Roland

 

 

  • 0

Het is geen Nederlandse bank. Dat was een optie voor ons om deze te benaderen.

Echter na het lezen van het verhaal van Berend tolden onze gedachtes over dat, van links naar rechts, van onder naar boven in een kriskros richting, door ons hoofd.

Wij weten dat accountmanagers niet beslissing bevoegd zijn. Zij doen de voorbereiding. Voorzien een financieel rapport van advies en leggen dat op tafel van een commissie die uiteindelijk beslist.

De routing van een financiering aanvraag door het “koude” bankwezen met de daarbij behorende eisen, targets, prognoses, normen en adviezen kunnen we ook nog volgen.

Wij herkennen ons daarin en tot zover is er ook niets aan de hand.

 

We kunnen ook begrijpen dat elke jan, pietje, keesje en klaasje de bank binnen loopt en de vraag stelt om “wat geld te lenen” omdat ie denkt dat ie een goed idee heeft.

Menig bankmedewerker, adviseur of commissielid of Financial Coach zal dan ook wel meer dan eens zeggen dat men de zaken eerst goed moet onderbouwen alvorens ze verder kunnen helpen. Maar zo’n bedrijf zijn wij niet. Wij zijn helder, legaal, betalen belasting, zijn open en transparant. Menselijk open en zakelijk van niveau. We hebben een fris nieuw helder bedrijf met een opstartprobleem.

 

We hebben een rapport ingeleverd met feiten, met een begroting, met een prognose, met een visie en een missie er om heen. Het komt er een beetje op neer Roland, zoals je hierboven adviseert. De verlies en winst rekening zoals het is, zoals het kan worden met een positieve inslag.

Maar waarschijnlijk schort er wat aan. Maar misschien ook niet. Wat ik in alle voorgaande berichten heb omschreven is dat alle communicatie is beëindigd.

 

We zitten nu met ons plan in een fase waarop we ons zelf maar hebben geadviseerd.

De cijfers hier en daar een beetje gaan draaien en verplaatsen in het rapport.

Wij wilden dit graag samen met de adviseur van een bank doen maar men heeft daar geen behoefte aan en men breekt alles af. Je wordt na de mededeling: “wij kunnen u niet helpen , hebben geen tijd voor u deze week en wensen u veel succes verder met uw bedrijf” in een hoek gegooid. je hebt het gevoel dat je inderdaad maar beter voor een werkgever kan werken. Dat je het maar moet bekijken en dat je niet behoort tot de club van zelfstandigen en erger nog: dat je daar ook nooit bij zult gaan horen.

Je krijgt het gevoel mee dat je het nooit meer in je hoofd moet halen om überhaupt ook ooit maar weer bij hun bank aan te kloppen. Daar zit je. In die hoek! Dat kost je een paar koppen koffie. Dat kost je een paar uur recapituleren, relativeren, evalueren. Je schud je hoofd, knippert je ogen een paar keer, stapt je eigen zaak weer binnen, slaat je BP weer open en bent weer bij je positieven. Dan heb je maar 1 behoefte en dat is er over praten met mensen die er ook verstand hebben, die er ook ervaring mee hebben en die je plan wel een kans geven. Je stuurt “de meerdere” van de betreffende bank accountant een mail en en krijgt ook van hem een snaai met een reden van afwijzing erbij die kant noch wal slaat.

Dit was onze belevenis bij deze bank.

 

Een andere bank wilde ons wel helpen maar vraagt ook hier een harde dekking maar heeft (nog) geen connecties met de overheid (BMKB regel)

Weer een andere bank zegt je terug te bellen want wil even de tijd nemen om het businessplan te leren kennen. Ziet er goed uit oppert men. Als je terug belt en na een maand dan zegt de bewuste bankmedewerker dat ze het verschrikkelijk druk hebben. Dat hij geen tijd heeft en het uit handen zal geven aan zijn collega. Als je nog eens terugbelt om te horen hoe het ervoor staat dan is er nog geen verandering en adviseert hij zelfs om een andere bank te raadplegen wegens drukte.

 

Zoals gezegd gaan we niet stoppen en zijn bezig een nieuwe financiering aanvraag neer te leggen bij de banken met een iets lager bedrag maar met dezelfde professionele/postieve inslag, cijfers en houding. We stappen de wereld van de allerheiligen weer binnen en gaan op zoek naar antwoorden.

We houden u op de hoogte, en zullen elke vorm van advies van elke HLForum-bezoeker verwelkomen.

 

Groet,

T.

 

  • 0

Beste T.

 

Dit ga je niet leuk vinden, maar ik probeer eerlijk te zijn.

Wat ik dus bedoelde is :

 

Je complete businessplan met al zijn onderbouwingen, marketingstrategie, risico analyses, begroting, exploitatie, enz. blijkt in de praktijk als een kaartenhuis ingestort door één verkeerde keus, nl. je locatie. Dat is de werkelijke waarde van je BP voor de bank. Door deze ene verkeerde keus loopt de continuïteit van je bedrijf gevaar. De keus is (al of niet terecht) jouw beste optie geweest naar ondernemersinzicht.

 

Je hebt als startende ondernemer nog onvoldoende eigen vermogen en ondernemersvertrouwen (betaalhistorie) opgebouwd om een zo belangrijke investering als een verhuizing van je bedrijf te financiëren, wat momenteel je grootste "threat " is in je swot, waar je geen strength tegenover kan zetten of opportunities voor kan creëren.

Ook de financiëring van een verhuizing geeft geen garantie op succes, je BP voorziet niet in mogelijkheden deze op te vangen mocht je weer een verkeerde lokatiekeuze maken.

 

Maak in je nieuwe BP een onderbouwde begroting gesteund met enkele opdrachten, overeenkomsten of iets dergelijks)

Zorg ervoor dat deze exploitatie zowel bij volle omzet als bij 70% van de omzet een positief eindresultaat heeft.

Hou in je BP rekening met mogelijke alternatieve inkomsten bij tegenvallende omzet,(weer een verkeerde lokatiekeuze)

 

De meeste kans op succes, is volgens mij voorlopig accepteren dat je het met deze lokatie moet doen en vanuit dit gegeven een positief resultaat opbouwen. De grootste uitdaging is : wat kan er in mijn omgeving dienen als parkeerplaats (aanlegsteiger boot met vergoeding voor het aanleggen voor een hapje en drankje) en hoe kom ik verder in het zicht van mijn klanten?

 

Succes !!

Groetjes,

Roland

Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Hide Sidebar
  • Wie is er online?
    0 leden, 54 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 80.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

    Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.