Jump to content
BertPlok
Verberg

Akkoordverklaring [geruisloze inbreng eenmanszaak in BV]

Beste forumleden,

 

Graag jullie input op het volgende:

 

ik heb mijn eenmanszaak geruisloos omgezet in een B.V. en daarvoor ook de intentie-overeenkomst op tijd verstuurd vorig jaar. Het bedrijfspand ga ik verhuren aan mijn dochter B.V. Alle andere activa/passiva is na de bedrijfsfusie overgegaan naar m’n werk-B.V. waarin het feitelijke “ondernemen” gebeurt.

 

Mijn boekhouder ondersteunt mij slechts op administratief/cijfermatig vlak. De fiscale kant van het verhaal wikkel ik zelf af.

 

Ik weet dat ik moet verzoeken om geruisloze inbreng en er uiteindelijk een akkoordverklaring naar de inspecteur moet. Alle balansen en overige info etc. zijn in samenwerking met de boekhouder opgemaakt. Is dit voldoende, of moet ik daarna ook voor de bedrijfsfusie ook zo’n verzoek indienen waarna een akkoordverklaring volgt?


Alvast dank voor jullie reactie,

Robert

 

 

Edited by Mikky Vrolijk
Titel aangepast
Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dag Robert, 

 

Een bedrijfsfusie is iets anders dan geruisloze inbreng. Je hebt die laatste geregeld, waarbij je nog een verzoek moet doen aan de fiscus volgens artikel 3.65 IB. Waaraan dat verzoek moet voldoen lees je onder 14.1 hier:

https://wetten.overheid.nl/BWBR0027870/2010-07-08


JoostRietveld.nl : Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Link to post
Share on other sites
  • 0
32 minuten geleden, Joost Rietveld zei:

Dag Robert, 

 

Een bedrijfsfusie is iets anders dan geruisloze inbreng. Je hebt die laatste geregeld, waarbij je nog een verzoek moet doen aan de fiscus volgens artikel 3.65 IB. Waaraan dat verzoek moet voldoen lees je onder 14.1 hier:

https://wetten.overheid.nl/BWBR0027870/2010-07-08

Bedankt voor je reactie, Joost. 
 

Misschien heb ik mijn situatie/vraag niet goed geschetst. Mijn eenmanszaak heb ik geruisloos ingebracht en gelijk is er uitgezakt naar de Werk-B.V. Het verzoek 3.65 - standaard voorwaarden is mij duidelijk. Is voor de bedrijfsfusie nu ook een gelijksoortig verzoek verplicht?

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 0 leden online en 117 gasten

    There are no registered users currently online

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept