Ga naar inhoud
  • 0

Geldt colportagewet bij huisbezoek op verzoek?

Newbee     5 1

Hallo,

 

Ben een startende ondernemer die d.m.v. beurzen zijn goederen wil verkopen aan de consument. Door middel van een aanvraag van bezoek via e-mail door consument, kom ik ook bij de consument thuis om mijn producten te verkopen.

 

Val ik dan onder de colportagewet ????? Dit i.v.m. annuleringen van orders achteraf.

 

Heb het geprobeerd uit te zoeken via sites van de overheid, maar kwam er niet uit.

 

[titel verduidelijkt - mod]

Link naar reactie

Aanbevolen berichten

2 antwoorden op deze vraag

  • 0
Retired Mod     3k 90

Dat ligt er geheel aan. Voor zover ik het goed begrijp prijs je enerzijds goederen aan op beurzen en anderzijds middels thuisbezoek. Het thuisbezoek zal plaatsvinden op initiatief van de consument.

 

Artikel 1, derde lid van de Colportagewet bepaalt het volgende:

 

Voor de toepassing van het eerste lid, onder c, wordt als persoonlijk bezoek niet aangemerkt het persoonlijk bezoek, dat in overwegende mate voortvloeit uit een initiatief van degene, die wordt bezocht, tenzij de bezoeker degene, die hij bezoekt, tracht te bewegen tot het sluiten van een overeenkomst betreffende een ander goed of een andere dienst dan het goed of de dienst, in verband waarmee om het bezoek is verzocht en degene, die wordt bezocht, toen hij het initiatief tot dat bezoek nam niet wist en redelijkerwijs niet kon weten, dat het sluiten van overeenkomsten betreffende dat andere goed of die andere dienst tot de bedrijfs- of beroepsuitoefening van de bezoeker behoorde.

 

Lid 1 onder c geeft een definitie van Colporteur.

 

colporteur: degene die in de uitoefening van een beroep of bedrijf door persoonlijk bezoek dan wel door of in samenhang met de aanprijzing van een goed of een dienst in een groep van ter plaatse van de aanprijzing aanwezige personen, tracht een particulier te bewegen tot het sluiten van een overeenkomst, strekkende tot het aan deze verschaffen van het genot van een goed, het aan deze verlenen van een dienst of het door deze als kredietnemer deelnemen aan een goederenkrediet.

 

Dit is een hele mond vol. Vrij vertaald komt dit op het volgende neer. Voor wat betreft het thuisbezoek wordt je niet als colporteur aangemerkt wanneer is voldaan aan de volgende voorwaarden:

 

  • 1- het intiatief voor het bezoek bij de consument ligt;
  • 2 - het bezoek uitsluitend plaatsvindt in het kader van de uitnodiging van de consument;
  • 3 - de consument tijdens het bezoek niet wordt bewogen een ander goed of dienst aan te schaffen dan waarvoor de consument jou heeft uitgenodigd;
  • 4 - tenzij (en dat is deuitzondering op 3) de consument op het moment van uitnodigen wist of redelijkerwijs kon weten dat de aanprijzing van een ander product of dienst, dan waarop de uitnodiging is gericht, ook tot de jouw beroep of bedrijf behoort

 


jurist - interim manager legal - maar bovenal ondernemer 4legal ||legalalert | JuridischActueel |

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Verberg sidebar
  • Wie is er online?
    3 leden, 192 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 65.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.