- VOF: Twee vennoten, één gaat eruit en verkoopt zijn deel aan nieuwe vennoot
-
VOF: Twee vennoten, één gaat eruit en verkoopt zijn deel aan nieuwe vennoot
L.S., Op dit moment ben ik bezig met de onderhandelingen over verkoop van mijn deel in een VOF waar ik met nog een andere vennoot inzit. Nu is de voorgestelde structuur om e.e.a. te bewerkstelligen een vorm van 3 contracten: 1. een koopovereenkomst tussen mij en de nieuwe vennoot 2. een uittredingsovereenkomst tussen mij en de VOF 3. een inttredingsovereenkomst tussen de nieuwe vennoot en de VOF Ik persoonlijk vindt het erg ingewikkeld en het voelt als een mijnenveld. Wat is jullie mening? Is dit normaal? Hebben jullie nog waarschuwingen?
-
Inrichting afkoopregeling
L.S., Mijn compagnon en ik hebben een VOF met een vennootschapscontract redelijk naar de standaard van de Kamer van Koophandel. Er is dus ook een arbitragebeding. Wij beiden zien het nut van het opnemen van een afkoopregeling. Echter we hebben geen idee over de vorm van de afkoopregeling. - indien het een aantal keer de jaarwinst is, wat doe je dan bij snelle groei? - of wanneer er bedrijfsplannen klaar liggen voor nieuwe initiatieven - is een zogenaamde 'chinese auction' niet een simpele oplossing. Met die verstande dat degene die het meest ervoor over heeft om door te gaan de ander voor dat bedrag uitkoopt? Graag jullie suggesties, opmerkingen en commentaar! Met vriendelijke groet, Eric
- offerte beroepsaansprakelijkheidsverzekering
- Verzekeringen voor zelfstandig ondernemer
- product aansprakelijkheidsverzekering
- Verzekeren computer apparatuur bij eenmanszaak
-
Geen BV maar een Ltd?
Het voordeel van een Limted is dat je het sneller kunt oprichten, geen kapitaal nodig hebt en de rechtspersoonlijkheid direct ingaat. Nadeel is dat er een nogal een vies luchtje om Limiteds hangt (de iets conservatievere financiers kijken er met argusogen naar) en dat je gevestigd bent in Engeland. Geschillen met partners in de Ltd. bijvoorbeeld moeten voor een Engelse rechter komen. Ik denk dat als je je leveringsvoorwaarden deponeert bij de KvK en daar in staat dat Nederlands recht van toepassing is dat je al een stuk verder bent. Een specialist op dit gebied is http:www.hjc.nl. Wat ik trouwens ook nog tegenkwam is de aankondiging dat er een nieuwe marktplaats voor verzekeringen binnenkort wordt gestart. Ze zeggen dat je bij 11.000 tussenpersonen in één keer een offerte kunt aanvragen! Dat wordt besparen op mijn beroepsaansprakelijkheidsverzekering!!! http://www.demarktgaatopen.nl Succes met je keuze voor een Ltd. of een andere rechtsvorm!!!
-
e-commerce: zie jij wat in online verkopen?
Ik kom uit de financiële dienstverlening en ik heb begrepen dat er steeds meer succesvolle concepten zijn. Bedrijven die winst (zeggen te) draaien zijn http://www.verzekeruzelf.nl en http://www.rechtsbijstanddirect.nl. Beiden hebben een geheel andere formule. De eerste is compleet geautomatiseerd en de andere geeft een prijsvoordeel omdat je via het internet een polis afsluit. Overigens weet ik nog steeds niet of http://www.independer.nl nu al winst draait. Daar is héél veel geld in geïnvesteerd. Wel een mooie technologie.
Eric123
Junior
-
Registratiedatum
-
Laatst bezocht