Jump to content

pierre france

Junior
  • Content Count

    13
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0

Personal info

  • You are:
    ondernemer
  • How did you find us:
    zoekmachine

Register

  • What age group do you belong to?
    51 >
  • You are primarily interested in:
    financiering
    juridi
  • Which other websites about entrepreneurship and / or innovation do you visit regularly?
    Geef hier svp een aa
  1. Beste Joost, Ik zit een beetje met die verplichting van een stamrecht BV om uit te betalen. Als je BV volgens zakelijke regels heeft gehandels en geïnvesteerd, maar het rendement op de investering valt tegen, moet dan toch de BV de oord geprognotiseerde maar te hoog gebelekn vergoeding aan de DGA uitkeren? Als dat zo is kun je dus met stamrecht BV geld geen enkel risico nemen en moet je maar gewoon staatsleningen kiezen met vast niet het gewenste rendement. Pierre
  2. Beste CWS-media, Ik raad je aan als je toch bij de KvK bent, even te vragen naar het Handboek Ondernemen van de \belastingdienst. Hebben ze vaak ook bij de KvK liggen. Anders even bij de Belastingdienst langs. >;( Daarin staan heel veel voor jou interessante zaken. Onder andere ook dat je kosten die je in het kader van het oprichten van de onderneming uit zakelijk oogpunt hebt gemaakt (de aanloopkosten) mag aftrekken. :) Je moet ze wel netjes naar soort administreren omdat niet alle soorten volledig aftrekbaar zijn. Zie hoofdstuk 5 uit het Handboek. :-\ succes Pierre
  3. Beste Joost en GFFD, Even de situatie: ik overweeg mijn EMZ (1 jaar oud) in te brengen in mijn stamrecht BV (3 maanden oud). Heb geen grote reserves op de EMZ en vanwege de bescheiden omvang van het werk zal de economische waarde van de EMZ nihil zijn. Dus lijkt het me eerder een administratieve handeling van een commerciële. Hoe zit het in dit geval? En is de gebnoemde 100 k€ nog van belang? Pierre
  4. Beste Joost en Stien, Dank voor jullie reacties en het voorbeeld. Wat dat laatste betreft, waaraan kan ik zien dat het hier om een overeenkomst met een zekerheid gaat? Is dat artikel 5? Zo niet, hoe neem je een zekerheid op in je kontrakt? Dan de zakelijke rente: waar kun je zien wat op dit moment een zakelijke rente is? dank Pierre
  5. Beste allemaal, Wat komt er allemaal bij kijken als je een eenmansbedrijf wilt samenvoegen/invoegen in een (stamrecht)BV? De statuten van de BV laten, naast vermogensbeheer, allerlei soorten echte zaken toe. Dank Pierre
  6. Hoi Van Loon, Ja, je kunt het aan privé lenen, dan aan de BV 5% betalen en zelf 6% ophalen, hoewel ik die 6% spaarrente nog niet ben tegengekomen... Je hebt dan een schuld aan de BV in box 3 en een evengroot spaarsaldo. Per saldo is de heffing dus nihil in box 3. Let wel: blijf dan ook van het geld af. Dat geld heeft maar 1 doel: het moet ooit terug in de BV! Doe dit in elk geval nooit als je privé ook nog een onderneming hebt. Groet Joost Beste Joost, waarom.vanwaar die laatste zin? Pierre
  7. Beste Allen, Ik pak de draad even op met wat gerelateerde vragen over lenen van je BV en dan tegen hogere rente op privé spaarrekening zetten. Wat vragen: ??? is er een model voor een leenovereenkomst met je eigen BV? ??? wat is op dit moment een zakelijke rente om van je BV te lenen? Wat is de bron (Nederlandse Bank of zo? internetbladzijde?) ??? wat doe je als de zakelijke rente sterk verandert? Vooral bij dalende rentes ga je steeds meer aan je BV betalen dan eigenlijk nodig is. Dus versneld aflossen (als dat kan....) en dan opnieuw uitlenen tegen lagere rente? bvd Pierre
  8. OK Fred, dan dus die samenwerkingsoverreenkomst maar. Maar het is wel de bedoeling dat ik voor de deskundige factureer en van de ontvngen gelden netto 90% doorsluis. Lijkt een beetje op een uitzendbureau. Dat factureren moet natuurlijk wel inclusief BTW. Maar omdat die partner geen BTW nummer heeft is het het makkelijkst als ik (wel KvK en BTW) die afdraag. Eigenlijk een soort administratiekantoor rol. Zo zou het toch moeten sluiten?! Ik heb toch niks met een VAR of zo van doen? Pierre
  9. Beste Fred, Dank voor je antwoord en je voorbeeldberekeningen. Even nog wat meer over de situatie: de deskundige is nu nog full time in dienst bij een bedrijf, krijgt daar salaris maar is vanwege een vertrekregeling vrijgesteld van werk en gebruikt die tijd voor klussen. Dus op dit moment is het werk via mijn eenmansbedrijf bijverdienste. Maar over enkele maanden kan het een hoofdactiviteit worden. Is-ie dan nu al zelf BTW plichtig en/of wordt-ie het straks? En kan ik nu niet namens hem de BTW afdracht doen? Wat zijn de beste opties om NU iets tussen ons te regelen voor de (binnekort) lopende klussen; een samenwerkingsovereenkomst à la de standaardopzet voor VOF van de KvK (lijkt ook tussen een bedrijf en een privepersoon te kunnen)? Of kan de deskundige beter even snel naar de KVK lopen om zich ook als eenmansbedrijf in te schrijven. Dat laatste lijkt me nog wel het makkelijks. Of zie ik dat fout. Dank, Pierre
  10. Ik heb een eenmanszaak en wil een samenwerkingsovereenkomst met een onafhankelijke deskundige zonder kvk inschrijving aangaan die gelijksoortige diensten levert als ik. Die samenwerking betreft dat de deskundige onder de vlag van mijn eenmanszaak (en met gebruikmaking van mijn leveringsvoorwaarden) maar voor eigen verantwoordelijkheid en rekening adviesdiensten verkoopt van de soort die ik ook verkoop. Ik zorg voor de offertes en afrekening plus de BTW afdracht en krijg daarvoor 10% van de gerealiseerde omzet. De overige 90% worden door de deskundige aan mij gedeclareerd zonder BTW. Kan dit gewoon allemaal? Is de BTW manier van werken OK en hoe voorkom ik dat er een soort arbeidsrelatie lijkt te bestaan tussen mijn eenmanszaak en de deskundige met alle gedoe van wergeverslasten. Is er misschien ergens een model om dit soort samenwerkingen goed te regelen? Bij voorbaat dank!
  11. Begrijp ik het goed dat er inderdaad een relatie is tussen een "passende" rente en de geldende marktrente? Heeft de Euribor rente daar iets mee te maken?
  12. Dank voor de snelle antwoorden. Mede naar aanleiding daarvan twee vervolgvragen: 1 wat is een acceptabel rentepercentage voor leningen vanuit de BV aan mij? Is het gewoon de 4% verwachte oprenting of kan het minder/moet het soms meer zijn gegeven de kapitaalmarktrente? 2 is er al wat meer bekend over het vervallen van de stortingseis van de 18 k€ bij oprichting? En als dat de nieuwe regel zou worden, mogen dan ook bestaande BVs het eigen vermogen verminderen cq terugstorten?.
  13. Op het forum heb ik na lang zoeken (misschien nog niet lang genoeg..?) op de volgende vraag nog geen antwoord gevonden: kan ik als oprichter van een BV het oprichtingskapitaal van 18000 € aan de BV (io) LENEN waardoor na oprichting de BV een schuld van 18000 € aan mij heeft die dan weer afgelost kan worden? Dat is dan wat anders dan het wel gebruikelijke na de oprichting uit de BV lenen door de oprichter van (een deel van) het oprichtingskapitaal. dank voor een deskundig antwoord
EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept