- FOR en pensioensparen
-
FOR en pensioensparen
Dankjewel Joost. Maar, oei moeilijk! Als ik het goed begrijp kan jaarlijks een deel afstorten van de opgebouwde FOR uit de vrije ruimte (in een lijfrente) dus belastingtechnisch niet zoveel last. Temeer omdat wij na bedrijfsbeëindiging weinig kapitaal verwachten. Of lees ik nu wat ik graag wil lezen ;-)
-
Wilma79 startte met het volgen van FOR en pensioensparen
-
FOR en pensioensparen
Ik heb de topic over de FOR gelezen maar heb er toch nog een vraag over. Wij hebben een eigen onderneming, 2 compagnons. We zijn nog volop aan het werk maar ikzelf wil toch de FOR gaan afbouwen. 2 jaar achtereen heb ik de jaarruimte/reserveringsruimte gebruikt voor aankoop van een lijfrente/pensioensparen. Omdat de vrije ruimte niet helemaal voldoende was is er een klein deel van de FOR afgegaan. Persoonlijk juich ik dat toe maar is dat belastingtechnisch dan wel zo handig? Voor zover ik het begrijp is de FOR voor aftoppen van je inkomen zodat je daaruit een belastingvoordeel haalt op dát moment. Verder is het een papieren tijger en moet je die belastingcenten aan het einde van je werkzame leven/ na bedrijfsbeëindiging uit je bedrijf zien te halen. In onze branche blijft er echter na bedrijfsbeëindiging niet voldoende over om dit af te kopen. Klopt mijn gedachtegang en is afstorten van de voor in ruil voor een pensioenproduct de juiste manier? Alvast dank voor uw reactie.
-
AOV en VOF
Bedankt voor uw reactie. Maar we hebben het dan eigenlijk over twee uitersten, verkouden enerzijds en anderzijds zo zwaar arbeidsongeschikt raken dat er helemaal geen werken meer mogelijk. Er is natuurlijk ook nog een tussenweg. Zoiets als een chemokuur of een gecompliceerde beenbreuk, laat ik eens iets noemen. Waar moeten we dan vooral op letten? Wat is haalbaar en wat mag je van elkaar verlangen op het moment dat dit aan de orde is?
- AOV en VOF
- Tijdelijk btw van 21% naar 6% renovatie onderhoud woningen
- Tijdelijk btw van 21% naar 6% renovatie onderhoud woningen
-
Tijdelijk btw van 21% naar 6% renovatie onderhoud woningen
Als schildersbedrijf rekenen wij voor onze klanten vaak een all in prijs ( prijs volgens afspraak). Deze prijs offreren wij voor particuliere klanten inclusief BTW, voor woningen ouder dan 2 jaar 6%. Nu komt het voor dat in die prijs ook behang zit. Hoe erg is het om deze all in prijs tegen 6% aan te bieden?
- Bedrijfswagen en bijtelling
- Bedrijfswagen en bijtelling
- Bedrijfswagen en bijtelling
- Bedrijfswagen en bijtelling
- Bedrijfswagen en bijtelling
-
Bedrijfswagen en bijtelling
Een VOF en een bedrijfswagen die ook prive wordt gebruikt zonder bijhouden van kilometerstand: De post autokosten bestaat voor de vennoot uit kosten brandstof/verzekering/onderhoud/motorrijtuigenbelasting minus de 25% van de cataloguswaarde. De 25% cataloguswaarde wordt met het eigen vermogen verrekend als privé opname waar de vennoot inkomstenbelasting over betaald. Is dit de juiste redenatie?
- Schilderwerk en BTW
Wilma79
Junior
-
Registratiedatum
-
Laatst bezocht