Jump to content
nonex.nl
Verberg

Misbruik merkrecht: Inbreuk op beschermde titels?

vraag

In hoeverre kan een geregistreerd metrk (BeneluxMerkenbureau) bestreden worden als het verwarring oproept met een algemeen beschermde titel? Het gaat om: http://www.masterofinteriordesign.nl/, sinds 2002 (voor de invoering van de bama-structuur) een geregistreerd merk: maar het roept natuurlijk verwarring op met de titel 'Master of Arts in Interior Design' (ja, twee woorden, dus ze hebben het ook nog verkeerd gespeld).

 

Het is geeneens een opleiding: als je de schriftelijke cursus tot 'binnenhuisarchitect' hebt gevolgd op binnenhuisarchitectuur punt nl kun je voor 89 euro aanvragen dat je ook de 'master of interiordesign' mag voeren. Voor veel geld mag je dan een heel fout logo op je site en briefpapier zetten. Het is niet alleen oplichterij van degene die dit betaald, maar ook van de klanten van die personen die denken hiermee een proffessional in huis te halen. Zelf noemen ze het een 'certificering.:

 

Waar een studie ophoudt bieden we de oud-studenten van het Instituut voor Binnenhuisarchitectuur een extra steuntje in de rug.

Het IVB biedt de oud-cursisten een Mastercertificering. Iedereen, die met succes, een afgeronde opleiding bij het Instituut voor Binnenhuisarchitectuur heeft gevolgd kan in aanmerking komen voor . De naam is juridisch vastgelegd in Nederland, België en Luxemburg. Ingeschreven onder nummer 716333.

Door de juridische onderbouwing is misbruik strafbaar. Het is het exclusieve recht, verleend aan het Instituut voor Binnenhuisarchitectuur. in de BeNeLux laten vastleggen.

 

 

 

 

in 2002 kon dit nog niet geweigerd worden, maar ik vraag me af of dit nu eigenlijk nog wel kan? Dat zou betekenen dat het merk 'Master of eyesurgery' bijvoorbeeld ook zomaar als merk gedeponeerd kan worden en als 'titel' gebruikt kan worden.... iemand een idee?

 

---

 

Ter info: op dit moment geldt: bron: wetten.nl

 

Wet: Nadere regeling inrichting opleidingen architect, stedenbouwkundige, tuin- en landschapsarchitect en interieurarchitect (geldend op: 16-02-2007)

 

Artikel 11. Voorschriften inrichting opleiding interieurarchitect

1. Degene die voldoet aan een van de eisen, genoemd in artikel 12, eerste lid, onderdelen a tot en met c, van de wet, komt slechts voor inschrijving in het register als interieurarchitect in aanmerking, indien zijn of haar opleiding ten minste de verwerving waarborgt van het vermogen tot het ontwerpen van interieurs die aan esthetische, functionele en technische eisen voldoen.

 

2. De opleiding dient hiertoe ten minste de verwerving te waarborgen van:

 

... (ingekort)...

 

 

 

 

Artikel 12. Opleidingen die aan voorschriften inrichting voldoen

Aan artikel 11 wordt in elk geval voldaan door degene die in het bezit is van een getuigschrift van het met goed gevolg afgelegd examen, verbonden aan de bacheloropleiding Vormgeving, uitstroomprofiel Ruimtelijk Ontwerp, met in de bijlage van het getuigschrift de vermelding dat is voldaan aan artikel 11, afgegeven door:

 

a. de Gerrit Rietveld Academie;

 

b. ArtEZ hogeschool voor de kunsten;

 

c. de Avans Hogeschool;

 

d. de Hogeschool van Beeldende Kunsten, Muziek en Dans;

 

e. de Hanzehogeschool Groningen;

 

f. de Hogeschool Zuyd;

 

g. de Hogeschool Rotterdam of

 

h. de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht.

Link to post
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Rate this answer

Je moet het even goed uitzoeken. Wanneer wanneer merkerechten onterecht zijn toegekend, kunnen ze teruggedraait worden. Het merk zoals jij at beschrijft lijkt me te beschrijvend dus niet geoorloofd. Misschien heeft het zin om er een gesprecialiseerde jurist bij te halen. Ik weet niet of Edward hier verstand van heeft. Anders kun je De Gier & Stam in Utrecht eens proberen of Boekx in Amsterdam. Laatst kreeg is mail van de Stichting Preventieve Merkenbescherming, die kennen een gratis consult. Met die laatste heb ik (nog) geen ervaring..


Heeft mijn antwoord je goed geholpen? Dan is een reusje nooit weg.

 

Iedere vrijdag in Utrecht, gratis uurtje "sparren" met ervaren ondernemers en investeerders. www.innosquad.nl

 

contact: www.dewitte.org | Innovation + Business + Finance

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Van een inbreuk op een merk is geen sprake. Bij het Benelux Merkenbureau zul je al snel bot vangen, nog afgezien van het feit dat de oppositietermijn reeds is verstreken.

 

Wanneer het merk misleidend is zou je wel kunnen overwegen om een nietigheidsprocedure te starten. Als grondslag hiervoor zou kunnen dienen het feit dat de titel master op grond van de Wet op het Hoger Onderwijs alleen onder de gestelde examenvoorwaarden mag worden gevoerd. Saillant detail. Het ten onrechte voeren van de titel Master is geen strafrechtelijk vergrijp. Dit in tegenstelling tot het ten onrechte voeren van de oude titelatuur. Zie hiervoor ook: SUM

 

Om een lang verhaal kort te maken. Dit is geen eenvoudige zaak. Wel is het tijdstip van het depot van het merk op zijn zachtst gezegd verdacht.

 


jurist - interim manager legal - maar bovenal ondernemer 4legal ||legalalert | JuridischActueel |

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

 

Om een lang verhaal kort te maken. Dit is geen eenvoudige zaak. Wel is het tijdstip van het depot van het merk op zijn zachtst gezegd verdacht.

 

 

Riekt een beetje naar ter kwader trouw.

En dan wordt het een interessant verhaal.

 

Ik neem aan dat je het niet zelf wilt aanvechten maar de desbetreffende opleidingsinstituten op het goede spoor wilt zetten. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

 

 

Ik neem aan dat je het niet zelf wilt aanvechten maar de desbetreffende opleidingsinstituten op het goede spoor wilt zetten. ;)

 

Niet zozeer de opleidingsinstituten, maar het Stiching Bureau Architectenregister (SBa): de titelbewaker van de architecten, interieurarchitecten etc. of het ministerie vna OC&W: de wetgever vorointerieurarchitecten.

 

Overigens is het geen 'big' issue, volgens mij zijn ze nu bij 'titel'no. 0001110. Vast begonnen met tellen bijtitel 0001100 :) Ook in google komje er heel weinig tegen en gaat het al snel over 'Interior design' (2 woorden).

 

Anyway,we zien wel. Ze maken nog geen deuk in een pakje boter, dus dat valt mee.

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Als grondslag hiervoor zou kunnen dienen het feit dat de titel master op grond van de Wet op het Hoger Onderwijs alleen onder de gestelde examenvoorwaarden mag worden gevoerd.

 

Het zou dan tegen deze:

 

Artikel 1.12a. Graadverlening postinitiële masteropleidingen

Aan de met goed gevolg afgelegde examens van opleidingen als bedoeld in artikel 7.3b, verzorgd door rechtspersonen met volledige rechtsbevoegdheid, is een graad als bedoeld in artikel 7.10a verbonden, voorzover aan die opleidingen accreditatie is verleend of die opleidingen de toets nieuwe opleiding met positief gevolg hebben ondergaan. Degenen aan wie een dergelijke graad is verleend, zijn gerechtigd in de daarvoor in aanmerking komende gevallen de graad Master, bedoeld in artikel 7.10a, in de eigen naamsvermelding tot uitdrukking te brengen.

 

Artikel 7.10a. Verlening van graden

1. Het instellingsbestuur verleent de graad Bachelor en de graad Master aan degene die met goed gevolg het afsluitend examen van een bacheloropleiding in het wetenschappelijk onderwijs onderscheidenlijk het afsluitend examen van een masteropleiding in het wetenschappelijk onderwijs heeft afgelegd. Afhankelijk van het vakgebied waarin het met goed gevolg afgelegde afsluitend examen van een bacheloropleiding onderscheidenlijk het met goed gevolg afgelegde examen van een masteropleiding is afgelegd, wordt aan de verleende graad toegevoegd «of Arts» dan wel «of Science». Bij ministeriële regeling kan voor een opleiding of een groep van opleidingen met betrekking tot een in dit lid bedoelde graad een andere toevoeging dan die, bedoeld in de tweede volzin, worden vastgesteld.

 

2. Het instellingsbestuur verleent de graad Bachelor en de graad Master aan degene die met goed gevolg het afsluitend examen van een bacheloropleiding in het hoger beroepsonderwijs onderscheidenlijk het afsluitend examen van een masteropleiding in het hoger beroepsonderwijs heeft afgelegd. Het instellingsbestuur kan voor een opleiding of een groep van opleidingen met betrekking tot een in dit lid bedoelde graad een andere toevoeging dan die, bedoeld in het eerste lid, tweede volzin, vaststellen.

 

3. Het bestuur van de rechtspersoon, bedoeld in artikel 5a.1, tweede lid, verleent de graad Master aan degene die met goed gevolg het afsluitend examen van een masteropleiding als bedoeld in artikel 7.3b, onder a of b, heeft afgelegd. De tweede volzin van het tweede lid is van overeenkomstige toepassing.

 

4. Het instellingsbestuur of het bestuur van de rechtspersoon, bedoeld in het derde lid, voegt aan een graad toe de vermelding van het vakgebied of het beroepenveld waarop de graad betrekking heeft.

 

artikelen ingaan? In 1.12a wordt zelfs alleen de aanduiding 'master' gebruikt, onafhankelijk van de daaropvolgend afkortingen, maar nergens staat idd dat het gebruik van de term 'master' niet toegestaan is. Hooguit zou het voeren van Master in combinatie met de persoonsnaam tegen deze artikelen ingaan?

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 10 leden online en 171 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept