Zie jij kansen voor je onderneming/bedrijf in het buitenland? Met RVO onderneem je verder.
Kijk wat onze kennis, contacten en financiële mogelijkheden voor jou kunnen betekenen.
We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.
Glenn1978
Glenn1978
In het verleden heb ik een leaseauto gehad waar ik als volgt gehandeld heb met betrekking tot de kosten.
De som van de parkeerkosten, leasekosten, wasbeurten en brandstof verminderd met het forfait (de bijtelling) en dat als aftrekbaar aangemerkt.
Wat dus kan betekenen dat 0 euro aftrek in theorie ook mogelijk is.
Was een laag bijtellingspercentage dus op zich niet zo'n ramp maar met hogere percentages en kosten heeft het andere consequenties.
Voorbeeld:
waarde auto 50.000 bijtelling 22% = euro 11.000
euro 10.000 lease + euro 500 parkeer + euro 4000 brandstof + euro 500 overig = euro 15.000
euro 15.000 - euro 11.000 = euro 4000 * pakweg 50% is 2.000 voordeel
euro 15.000 - euro 2.000 = euro 13.000 / 12 maanden = euro 1.083 per maand ex bijtelling voor prive gebruik en btw correctie voor prive gebruik
Ik kan er op internet niet zoveel over vinden, maar ik dacht dat er een drempel was voor de autokosten die bepaalt wordt door het bijtellingstarief.
Wellicht dat iemand mij het enige echte antwoord kan geven
Link naar reactie
https://www.higherlevel.nl/forums/topic/67755-aftrekbaarheid-leasekosten-auto/Delen op andere sites
Aanbevolen berichten
3 antwoorden op deze vraag