• 0

Aangekochte aandelen via beheer BVBA toch fiscaal aftrekbaar? (BELGIË)

Wanneer ik als privé-persoon de aandelen koop van een BVBA, dan is de lening niet fiscaal aftrekbaar. Dus ik betaal eerst 34% vennootschapsbelasting over mijn winst, voordat ik middels een nettobedrag mijn lening kan aflossen.

 

Maar...... Als ik nu een beheer BVBA opricht en middels deze BVBA een lening afsluit, moet ik dan ook vennootschapsbelasting betalen voordat ik aflos?

 

Bedankt voor de reactie.

Link naar reactie

Aanbevolen berichten

4 antwoorden op deze vraag

  • 0

Beste Limerik,

 

als ik jouw recente postgeschiedenis bekijk, rijst bij mij de vraag of je inmiddels ook een Belgisch fiscaal, waarderings- of overnamespecialist hebt?

 

Groet,

 

Highio

"The secret is to take an existing product, service or concept and then take it up a level by applying your own vision and creativity."

Link naar reactie
  • 0

Wanneer ik als privé-persoon de aandelen koop van een BVBA, dan is de lening niet fiscaal aftrekbaar. Dus ik betaal eerst 34% vennootschapsbelasting over mijn winst, voordat ik middels een nettobedrag mijn lening kan aflossen.

 

Maar...... Als ik nu een beheer BVBA opricht en middels deze BVBA een lening afsluit, moet ik dan ook vennootschapsbelasting betalen voordat ik aflos?

 

Bedankt voor de reactie.

 

 

Nee hier zijn antimisbruikregels voor.

Je kunt de rente wel deels afzetten tegen de winsten die je bereikt met je huidige holding, daar zijn een aantal complexe artikelen voor.

Aangezien ik niet weet in hoeverre ik deze vraag serieus moet nemen geef ik je de artikelen cadeau en kun je het zelf uitzoeken. Het gaat om artikel 10 eerste onderdelen c en d, 10a, 13l en 15ad Wet Vpb 1969

Overigens weet ik niet hoe de wet in België hier naar handelt, zul je even een specialist moeten vragen (al verwacht ik dat die zich er ook voor een goede 2 à 3 uur in zal moeten verdiepen)

 

Administratie? Advies? Fiscaliteiten?

www.6figures.nl

Link naar reactie
  • 0

Volgens mij heeft de NL VPB-wetgeving hier helemaal niets mee van doen (laat staan dat het hier gaat om besmette transacties vanwege concernschulden).

 

BVBA Holding met een deelneming in een BVBA dochter speelt zich buiten ons NL wetboek af.

 

Evenwel logisch redenerend:

Als je tussen de BVBA en privé een Holding BVBA zet, dan doet dat in essentie toch niets af aan de verplichting van de BVBA om de schuld aan de Holding BVBA af te lossen. Dat kan ook alleen nadat de BVBA haar vennootschapsbelasting heeft betaald. Alleen privé kan dan anders uitpakken.

 

Enige verschil is mogelijk het antwoord op de vraag wie dit financiert en wie de schuld aangaat.

- leen jij privé bij iemand/iets en stort je dat in de BVBA Holding;

- of leent de BVBA Holding gewoon bij de bank?

 

groet

Joost

 

DenariusAdvies: Tax | M&A | Legal

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Hide Sidebar
  • Wil je onze Nieuwsflits ontvangen?
    Deze verzenden we elk kwartaal.

  • Wie is er online?
    10 leden, 206 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 75.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

    Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.