Jump to content
  • Welcome to HigherLevel, the Dutch business forum

    Do you have a business question, do you want feedback on your business plan or do you want to advise others? Then you are at the right place at a higher level. Here entrepreneurs come together to take each other to the next level.
    Ask your question, get a quick answer and share your experiences with entrepreneurs. The moment it suits you!
    During the day, evening and weekend 24/7 free advice and exchange of experience with entrepreneurs who understand!
kuifje

Factuur Eisen?

Recommended Posts

Hallo allemaal,

 

kan iemand mij wat info geven over de volgende casus:

 

Mijn bedrijf heeft een zakelijk boek gekocht, rechtstreeks bij een grote, multinationale, van oorsprong Nederlandse uitgeversmaatschappij, met werkmaatschappijen in vele landen.  Een serieus beursgenoteerd bedrijf, waarvan je zou verwachten dat ze hun administratie juist doen.

 

Dit boek is online gekocht, op de website van de uitgever, en meteen betaald met een creditcard.

 

Er is een orderbevestiging gestuurd. Er is niet heel duidelijk welke werkmaatschappij de orderbevestiging gestuurd heeft, maar het lijkt de US werkmaatschappij te zijn. 

Het boek is een paar dagen later ontvangen, verstuurd vanuit Engeland (mogelijk omdat er, bij mijn weten, in Engeland 0% BTW op boeken zit).

 

Wat ik echter nooit ontvangen heb, is  een factuur.  Ik weet ook eerlijk niet wie, formeel gesproken, de leverancier is.

 

Ik heb nu daarover contact opgenomen met 'customer service'. Die lijken mijn verzoek om een factuur vreemd te vinden, maar hebben wel handmatig een 'Payment receipt' gemaakt, (en ze willen ook handmatig best wel mijn BTW nummer daarop zetten), maar dat is opgesteld vanuit de Nederlandse BV, niet vanuit de US of Engelse werkmaatschappij, maar heeft gek genoeg wel alleen een link naar de Algemene voorwaarden van de US-werkmaatschappij erop staan).

 

Ik wil simpelweg mijn administratie correct hebben. Heb ik recht om een factuur te EISEN (waarop dan natuurlijk ook de verkopende partij moet staan)? Of hoeven ze die niet te geven als ze dat niet willen? Of is de vraag of dat moet of niet afhankelijk van of ik het boek gekocht heb bij de NL, UK, of US werkmaatschappij (of misschien in nog een ander land, wie weet).


Bel Patenthuis voor alle octrooivragen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 uur geleden, kuifje zei:

Er is een orderbevestiging gestuurd. Er is niet heel duidelijk welke werkmaatschappij de orderbevestiging gestuurd heeft, maar het lijkt de US werkmaatschappij te zijn.

In de VS is  er geen verplichting om een factuur op te stellen, omdat de vorderingen van de contractpartners - de geldvordering enerzijds en productaansprakelijkheid anderzijds - zelfs zonder een factuur bindend zijn. De betaling en orderbevestiging zal dan ook als voldoende worden gezien.

 

Daar staat tegenover dat wanneer een handelsdocument de VS juridisch als factuur gezien wil worden, ook deze aan verplichte specificaties moet voldoen, zoals opgesteld in Titel 19 §141.86 van de Code of Federal Regulations.

 

Een factuur eisen zal, gezien het bovenstaande, niet afgedwongen kunnen worden.

 

 

 


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voor je bewijs als kosten in de inkomstenbelasting heb je ook niet per se een factuur nodig. Orderbevestiging plus betalingsbewijs zijn voldoende


Denarius Advies Fiscaal-juridisch adviseur: rechtsvormkeuze/-wijziging, samenwerkingsverbanden, bedrijfsoverdracht en exit-strategie: legal and tax

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 uur geleden, Joost Rietveld zei:

Voor je bewijs als kosten in de inkomstenbelasting heb je ook niet per se een factuur nodig. Orderbevestiging plus betalingsbewijs zijn voldoende

 

OK, maar voor de BTW aangifte?

 


Bel Patenthuis voor alle octrooivragen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minuten geleden, kuifje zei:

OK, maar voor de BTW aangifte?

Als er geen BTW op de orderbevestiging staat, dan valt er toch geen BTW te verrekenen ? ... en dat ongeacht of dat boek nu uit de VS (non-EU) of GB (EU) komt. Boek het betaalde bedrag als kosten.


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minuten geleden, Cosara zei:

Als er geen BTW op de orderbevestiging staat, dan valt er toch geen BTW te verrekenen ? ... en dat ongeacht of dat boek nu uit de VS (non-EU) of GB (EU) komt. Boek het betaalde bedrag als kosten.

Ja, dat klinkt logisch, maar aan de andere kant: ik weet niet wie de tegenpartij is, misschien is dat wel de Nederlandse maatschappij, en misschien is het bedrag dat op het payment receipt en de orderbevestiging staat wel inclusief BTW (want ik moest wel mijn BTW nr opgeven bij bestelling).

 

IK kan wel gemakshalve aannemen dat dat niet zo is, maar zeker weten doe ik het niet, zeker niet omdat het payment receipt op het briefhoofd vande Nederlandse maatschappij staat. Zij kunnen toch geen payment receipt afgeven voor geld dat zij niet zelf ontvangen hebben?


Bel Patenthuis voor alle octrooivragen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 uur terug, kuifje zei:

ik weet niet wie de tegenpartij is,

misschien is dat wel de Nederlandse maatschappij,

en misschien is het bedrag dat op het payment receipt en de orderbevestiging staat wel inclusief BTW

Vergeet het misschien ...

... het gaat er niet om wat er niet op staat, maar wat er wel op staat vermeld.

 

1 uur terug, kuifje zei:

(want ik moest wel mijn BTW nr opgeven bij bestelling).

Als daar iets mee is gedaan, dan zou dat vermeld moeten staan op de orderbevestiging/factuur/whatever.

 

1 uur terug, kuifje zei:

Zij kunnen toch geen payment receipt afgeven voor geld dat zij niet zelf ontvangen hebben?

Waarom niet ?

Zij kunnen de afhandeling/correspondentie voor de buitenlandse vestiging wel voor hun rekening nemen.

Met het afgeven van een bewijs van betaling zijn zij daarmee nog geen verkoper van het boek.


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 9 leden online en 278 gasten

    (See full list)    
  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept