-
Derek-Jan startte met het volgen van Vragen over BTW voor nieuw kledingmerk, beginnend ondernemer. , Werken op zondag in Duitsland , Zichtbaar zijn in AI of onvindbaar zijn (GEO) en 7 andere
-
Werken op zondag in Duitsland
Vervoer voor beurzen en evenementen zijn uitgezonderd van het rijverbod. En het vakantie rijverbod op zaterdag telt niet op alle wegen.
- Zichtbaar zijn in AI of onvindbaar zijn (GEO)
-
Duurzaam... als het loont?
Derek-Jan reageerde op Higherlevel's topic in Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen [nationaal én internationaal]Tuurlijk is jou publiek klaar voor suikervrij ijs. En daar willen ze voor betalen ook. En ipv houten lepels moet je lepels nemen die ze op kunnen eten -> glacette
-
Bonnen van supermarkt en restaurant verwerken in de boekhouding
Klopt, krijg toevallig een Nederlandse factuur in handen en daar staat het dus wel gesplitst. Even terugkomend op de vraag van TS, het kan dus zijn dat je op die manier 2x een deel zelf betaald afhankelijk van hoe het op de rekening staat. Het kan dus ook lonen om half pension te nemen als je vooraf weet of je een gesplitste rekening krijgt. En als je een kamer neemt met lounge toegang dan heb je de drankjes volledig terug.
- Bonnen van supermarkt en restaurant verwerken in de boekhouding
- Bonnen van supermarkt en restaurant verwerken in de boekhouding
- Behoefte aan simpele facturatietool zonder boekhoudcomplexiteit?
- Vindbaarheid op Google meer dan gehalveerd
-
Ecommerce: Klant vraagt om aangepaste af leverplek
Heel PostNL werkt in mijn ogen niet voor Duitsland, want ze besteden de bezorging daar uit aan verschillende partijen waardoor je geen zicht meer over je zendingen hebt ( En dat telt dan ook gelijk voor de rest van Europa of zelfs de wereld). Als je bv met DHL werkt, die doet het hele traject zelf waardoor je een zending perfect kan volgen.
- Ecommerce: Klant vraagt om aangepaste af leverplek
-
Ecommerce: Klant vraagt om aangepaste af leverplek
In geval van consumentenkoop ben je als ondernemer juridisch aansprakelijk tot het moment dat de klant of een door hem aangewezen derde het pakket daadwerkelijk ontvangen heeft. Dus zelfs als er in het opmerkingenveld staat “leg maar naast de deur” en jij handelt daar zelf naar, loop je juridisch risico: het pakket is dan niet officieel geleverd. Alleen als de consument zelf via PostNL instructies geeft (bijv. via hun app), verschuift het risico naar de klant. Ikzelf doe niet aan opmerkingen etc. Er zijn genoeg mogelijkheden via de PostNL app als de klant het anders zou willen. Mijn advies is overigens altijd om het naar een PostNL punt te laten sturen. Geen gezeur meer van voorbijrijdende busjes of "afgeleverd maar niet te vinden" claims.
-
Ecommerce: Klant haalt zijn pakje niet op bij een pickup point
Als webshop ben je verplicht het product te leveren aan het door de klant opgegeven adres. Maar de klant is op zijn beurt verplicht correcte contactgegevens op te geven. Doet hij dat niet (bijvoorbeeld een typefout in het e-mailadres), dan is het niet redelijk om de verkoper verantwoordelijk te houden voor misgelopen communicatie. De informatie over de levering is immers wél verzonden, alleen naar een fout adres. Komt het pakket retour, dan is dat juridisch gezien het gevolg van een fout aan de kant van de klant. Je mag dan: retourkosten en/of administratiekosten in rekening brengen; of de verzendkosten bij een herverzending opnieuw laten betalen. Ik stort overigens pas geld retour als de klant zich bij mij gemeld heeft. Ik heb ook al klanten gehad die ik nooit meer gehoord heb nadat hun pakket retour gekomen is. Er staat duidelijk in mijn retourvoorwaarden dat een retour aangemeld dient te worden. Het wordt tijd dat er een wet komt die zegt dat je de verzendkosten niet meer hoeft terug te betalen als een klant een product niet meer wil of zelfs weigert aan te nemen van de postbode. Tenslotte is de verpakking en verzending uitgevoerd.
- BTW opdrachtgever buiten EU
- BTW opdrachtgever buiten EU
- Vragen over BTW voor nieuw kledingmerk, beginnend ondernemer.