Alle activiteiten
Deze stream update zichzelf
- Afgelopen uur
-
Nieuw event, Jong vs oud, stelling 3
Ondernemen kent geen leeftijd, wél verschillen die je iets kunnen leren! De komende periode zullen we wekelijks een stelling online zetten in lijn met vier thema's die tijdens dit event centraal staan. deze week starten we met het derde thema: Onverwachte situaties Kwetsbaarheid tonen in een crisis is een kracht, geen zwakte. Ik ben benieuwd hoe jullie hier in staan! 🍻 Op vrijdag 𝟱 𝗷𝘂𝗻𝗶 brengen wij jonge en ervaren ondernemers samen tijdens een inspirerend speeddate ervaring vol praktijkverhalen en waardevolle inzichten. Samen met Young Creators organiseren wij, na het succes van vorig jaar, opnieuw het 'Jong vs oud event', met de titel Fast and Digital. Tijdens dit event brengen wij perspectieven samen van ervaren en startende ondernemers zodat we van elkaar kunnen leren en we sluiten af met een gezellige netwerkborrel waar je nieuwe connecties legt en ideeën uitwisselt. Meld jezelf aan voor ons event via deze link of vind meer informatie rondom ons thema op onze event pagina. 🎫 Deelnemen: 𝗴𝗿𝗮𝘁𝗶𝘀 🗓️ Vrijdag 5 juni, 16:00 uur, Startdock Amsterdam 🎤 Thema: Jong vs. oud: Fast & Digital 🙌 Alle leeftijden welkom
-
Ben Avôt startte met het volgen van Nieuw event, Jong vs oud, stelling 3
-
Merkbescherming
Ohwja precies, dat is duidelijk ja! Omdat het om mijn oude logo gaat en hiermee de bescherming die ik hiervoor had aangevraagd gaat dit niet op (neem ik vanzelfsprekend aan)? Dankjewel voor je duidelijke en uitgebreide antwoord weer!
-
Merkbescherming
Daar had ik zelf nog niet over nagedacht inderdaad, nieuwsgierig naar de reactie van @sannecool op jou vraag.
- Vandaag
-
Merkbescherming
Grappig, dit is mijn oude logo, maar dat paste niet (meer) bij het bedrijf dat ik nu draai. Moet ik deze dan verwijderen of kan ik gewoon een nieuwe aanvraag hiervoor doen met het verzoek het nieuwe logo in de merkbescherming op te nemen?
-
Merkbescherming
Wauw bedankt voor je uitgebreide reactie en zeker niet te laat! Ik ben mij er nog steeds in aan het verdiepen en inderdaad jouw input neem ik hier zeker in mee. 🙏
-
Harold K. startte met het volgen van Fiscale zaken
-
Harold K. werd lid van de community
-
AI-tool voor TenderNed: Hebben we dit nodig of sla ik de plank mis? (Feedback op MVP)
Stuur een PM aan @dima_tech_ai als je kunt helpen.
-
HansvandenBergh.nl startte met het volgen van AI-tool voor TenderNed: Hebben we dit nodig of sla ik de plank mis? (Feedback op MVP)
-
AI-tool voor TenderNed: Hebben we dit nodig of sla ik de plank mis? (Feedback op MVP)
Beste HL-leden, Ik ben onlangs begonnen met het bouwen van een MVP voor een nieuw idee. Het is ontstaan uit eigen frustratie en gesprekken met andere ondernemers: het doorspitten van PDF-bestekken (vaak 100+ pagina's) op TenderNed kost bizar veel tijd en geld, vooral voor het MKB. Veel bedrijven laten hierdoor kansen liggen. Ik heb een tool gebouwd die via de TenderNed API de documenten ophaalt en met behulp van AI direct de belangrijkste data eruit trekt. Denk aan: De "Red Flags": Hoge boetes, onmogelijke SLA's of extreme aansprakelijkheidseisen. Harde eisen: Welke certificeringen (bijv. ISO 27001, VCA) absoluut verplicht zijn. Korte samenvatting: Waar gaat de aanbesteding écht over in 3 zinnen, zonder de ambtelijke taal. Voordat ik hier maanden aan development in ga steken om het op te schalen, ben ik op zoek naar de harde, eerlijke mening van ervaren ondernemers op dit forum: Is het analyseren van tenders echt een grote pijn voor jullie, of besteden jullie dit sowieso al uit aan bid managers? Welke specifieke informatie (of valkuilen) in een bestek is voor jullie het allerbelangrijkst om direct te weten? Ik heb momenteel een werkende testversie. Als er 2 of 3 mensen zijn met ervaring in aanbestedingen (bijv. in IT of de bouw) die het willen testen, hoor ik het heel graag via een DM of gewoon hieronder. Het is uiteraard 100% gratis, ik ben puur op zoek naar keiharde feedback om het product beter te maken. Alvast bedankt voor het meedenken! Groeten, Dima
-
dima_tech_ai startte met het volgen van AI-tool voor TenderNed: Hebben we dit nodig of sla ik de plank mis? (Feedback op MVP)
-
dima_tech_ai werd lid van de community
-
James Sllis werd lid van de community
- Gisteren
-
àppekstraat werd lid van de community
-
Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
Met het briefadres kun je je inschrijven in de BRP, het is geen vervanging. Zie ook https://www.rvig.nl/veelgestelde-vragen-briefadres
-
Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
Die optie geldt alleen voor personen die hoofdzakelijk in Nederland verblijven en geen woonadres hebben, maar zich wel in moeten schrijven in de BRP. Bij verblijf langer dan 8 maanden in het buitenland moeten personen zichzelf uitschrijven uit de BRP en verstrekt een gemeente dan ook geen briefadres.
-
Ron van der K startte met het volgen van Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
-
Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
Sinds 1 januari 2022 zijn gemeenten verplicht je een briefadres te geven als je daarom vraagt. Eén van de redenen was omdat burgers ernstig in de problemen omdat banken maar ook de overheid je zonder woonadres niet accepteren of de dienstverlening staken. Ook een (brief)adres bij familie of vrienden werd soms niet geaccepteerd Door de nieuwe regels kun je juist met minder problemen ondernemen dan vroeger. Je zult vast bij commerciele partijen soms nog steeds op weigering te leveren stuiten. Maar belangrijke instanties als de belastingdienst andere instanties zullen je briefadres gewoon accepteren als deze ook bekend is bij de KvK voor je onderneming. Je zorgen zijn nu dus (grotendeels) onnodig, maar nog niet zo lang geleden was het wel een vrij serieus probleem. Effectief vervangt het briefadres je BRP inschrijving.
-
Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
Het is bijvoorbeeld voor schippers met een briefadres ook mogelijk om hun beroep uit te oefenen.
-
Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
Nou, je bent dan uitgeschreven uit de BRP. Ik heb daarnaast nog wel een vestigingsadres van mijn onderneming, maar dus tijdelijk geen woonadres meer. Volgens mij geeft de gemeente je briefadres wel door aan de KvK en Belastingdienst.
-
Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
Welkom op HL Waarom zou dat niet kunnen?
-
HansvandenBergh.nl startte met het volgen van Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
-
Merkbescherming
Toevoeging voor wat betreft alleenrecht verkrijgen. Als je duidelijk een depot te kwader trouw doet, dan is dat natuurlijk niet het geval. Maar een stock logo of stock icoon gebruiken in je eigen merk, is geen depot te kwader trouw.
-
Merkbescherming
Dat is een hele goede, Ward. In principe kan dat op zich juridisch wel. Er volgt bij merkregistratie namelijk nooit een controle waar bijvoorbeeld auteursrecht ligt. Daarom kan je een logo van een ander, of een ontwerp van clip art en stock photos, in beginsel gewoon als merk registreren. En de eerste die een merk registreert krijgt daarop het alleenrecht. Merkenrechtelijk gezien. Als later bijvoorbeeld de auteursrechthebbende zich meldt, dan kan dat natuurlijk voer voor een mooie discussie zijn. Bij stockfoto's of dergelijke ontwerpen zal het niet zo snel gebeuren dat er een auteursrechthebbende zich meldt. Wel komt het voor dat iemand een extreem algemeen logo kiest zoals de 'tree of life' en dit probeert op te eisen. Die wordt dan weliswaar als merk geregistreerd, maar is natuurlijk een erg zwak logo. Toch gaat het binnen het merkenrecht in beginsel om verwarringsgevaar. En als jij bijvoorbeeld coach bent met de naam Coach for Life met onderstaand logo en iemand gaat zich Coach of Life noemen met onderstaand logo, dan kan je toch stellen dat sprake is van verwarringsgevaar. Maar als je geen coach bent en bovenstaand logo (of die van Foodies and Family) gaat gebruiken voor andere doeleinden dan waarvoor het eerdere merk geregistreerd is, dan kan dat merkenrechtelijk gezien prima. Stel dat je het beeldelement van het Foodies and Families merk gebruikt voor bijvoorbeeld een kledingmerk, dan moet dat ook niet direct problemen geven. Dit staat natuurlijk wel los van het feit of het wenselijk is. Maar vooral moet je jezelf afvragen of je een stock logo moet willen als basis van je bedrijf. Mijn gedachtes daarover zijn helder hahaha. Als Cilla-1992 haar merk Foodies and Families wil registreren, dan is er vooral een kans op bezwaar door de naam in het oudere merk. Die is identiek. Maar het logo van Cilla is totaal anders en daarom is maar de vraag of sprake kan zijn van verwarringsgevaar. Immers, het oudere Food and Families merk is niet voor niets ingediend met beeldmerk. Het is dus een woord- beeldmerk combinatie en niet een puur woordmerk. Dat hebben ze gedaan omdat Food and Families als woordmerk vrijwel zeker geweigerd zou worden. De bescherming is dan ook verkregen door het toevoegen van het beeldelement. Het beeldelement van Cilla is totaal anders en dus kan je je afvragen of zij inbreuk pleegt op het oudere merk. Wat weleens wordt gedaan, is het merk als woordmerk aan te vragen. Als die dan wordt geweigerd, kan je in de oppositieprocedure aantonen dat de woordelementen in het woord- beeldmerk niet onderscheidend genoeg zijn en dus (vrijwel) geen bescherming genieten.
-
Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
-
Lekkerondernemen startte met het volgen van Kan je met een briefadres in Nederland nog zaken doen in Nederland?
-
Lekkerondernemen werd lid van de community
-
Nederlandse ondernemers gezocht voor feedback op platform idee
Beste mede-ondernemers, Een Nederlands digitaal platform dat software en oplossingen biedt voor winkels en groothandels om klantloyaliteit te vergroten, stelt ondernemers in staat om gemakkelijk digitale spaaracties en spaarprogramma's op te zetten. Voordat ik verder ga, wil ik graag eerst eerlijke feedback van andere ondernemers. Ik zoek mensen die hun mening willen geven over: Is direct duidelijk? Komt het betrouwbaar over? Wat is onduidelijk of kan beter? Eerste indruk? 💬 Alle feedback is welkom, ook kritisch — dat helpt mij juist verder. Alvast bedankt voor je tijd!
-
spaarportaal.nl werd lid van de community
-
Over de fout van AI als klantcontact
VP van Ogilvy, Rory Sutherland, vertelt heel helder over zijn visie op klantcontact digitaliseren
-
Nieuw event, Jong vs oud, stelling 2
"Als een boom in een bos omvalt en er is niemand in de buurt om het te horen, maakt het dan geluid?" Het hangt er maar helemaal van af, natuurkundig wel, filosofisch niet. Voor mijn presentatie werk helpen zichtbaarheid en succes absoluut. Voor mijn consultancy activiteiten is het handig dat die juist niet in het oog lopen.
-
Merkbescherming
Ward van der Put reageerde op Cilla-1992's topic in Intellectueel eigendomsrecht en productbeschermingIk vraag me af of je van clip art en stock photos uit een beeldbank wel op deze wijze een door intellectuele-eigendomsrecht beschermd logo kunt maken. Deze afbeeldingen zijn immers ontworpen voor verkoop en kunnen daarom per definitie vrijwel altijd door meerdere partijen gebruikt worden.
- Afgelopen week
-
Nieuw event, Jong vs oud, stelling 2
Eén van de heel mooie dingen van ondernemerschap is dat, afgezien van betalen, helemaal niks moet. En voor 'succes dat zichtbaar moet zijn' verwijs ik naar de vele verhalen over influencers die opscheppen met 'zichtbaar succes' dat helemaal geen succes die blijkt te zijn. Die Lambo is geleend, die kleding is nep. Zichtbaarheid van je succes nastreven is ijdelheid waar je als ondernemer niets aan hebt. Deze stelling doet me denken aan de wijze uitspraak: 'geld, daar praat je niet over, dat heb je'. Degene die dat zei bedoelde daarmee vooral te zeggen dat mensen die over geld dat ze hebben of uitgeven praten het vaak niet hebben.
-
Nieuw event, Jong vs oud, stelling 2
Of je succesvol bent als ondernemer bepaal je zelf. Als jij doet wat je wilt doen of bereiken, dan ben je succesvol. Als je naar meningen van anderen kijkt omdat je denkt dat succes betekent dat je er op een bepaalde manier uit moet zien of moet gedragen, dan heeft dat niks met je onderneming te maken, maar met je eigen onzekerheid 😉.
-
Wat vinden jullie van mijn webapp omtrent BTW-aangifte voor buitenlanders?
vatifynl.com
-
Wat vinden jullie van mijn webapp omtrent BTW-aangifte voor buitenlanders?
Ik heb hier even naar gekeken uit interesse voor het merkenrecht dat ik nu eenmaal heb. Ik vond dit merk: https://euipo.europa.eu/eSearch/#details/trademarks/018332320 En die is echt identiek aan jouw merknaam voor identieke of gelijkaardige diensten. Namelijk: Klasse 9: Software voor het invullen van belastingformulieren. Klasse 35: Het invullen van belastingformulieren. De kans dat je bezwaar krijgt als je jouw merk gaat registreren is dus erg groot. Als je de merknaam gaat gebruiken zonder het te registreren, is de kans dat je later gedonder krijgt en alsnog de naam moet wijzigen ook relatief groot. Dat is mijn input op gebied wat ik ervan vind. Inhoudelijk adviseren wat de app kan of moet kunnen, kan ik helaas niet.
-
Merkbescherming
Als het gaat om het merk 'Foodies and Family" dat in je handtekening staat, ik vond bijgevoegd identiek merk: https://www.boip.int/nl/merkenregister?app=%2Fitem%2Fbx1467143&query=foodies Het logo heb ik bijgevoegd. Heel belangrijk om te weten is dat dit merk met logo is ingediend, omdat het alleen als merknaam mogelijk niet direct onderscheidend genoeg was om weigering op die gronden te voorkomen. Jouw logo is totaal anders dan deze, maar de naam is identiek. Dat kan mogelijk voor verwarring zorgen en dus bezwaar opleveren. Nu zie ik dat het merk dat ik hier aanhaal geregistreerd is via een commercieel merkenbureau en daarom is de kans erg groot dat die club merkbewaking hebben (als ze nog bestaan). Als ze nog bestaan en merkbewaking hebben, is de kans dus relatief groot dat ze bezwaar maken tegen jouw merkaanvraag. Of dat bezwaar (oppositieprocedure) succesvol kan zijn, is lastig vooraf in te schatten.