Jump to content
Arnoud.
Verberg

Makelaarsloon

vraag

Hallo forumleden,

 

Ik ben makelaar en hou mij vooral bezig met de verhuur van studentenkamers. Voor een onroerend goed BV hebben wij geregeld dat een particulier een grote "kamer" van de BV huurt en de huurder heeft de makelaarscourtage betaald. Nou mailt de huurder dat wij tegenover hem geen recht op loon hebben, omdat het een zelfstandige woning is, en dat ik voor de courtage bij de verhuurder moet zijn. Wij gingen ervan uit dat het om een onzelfstandige woning gaat, maar nu blijkt het een zelfstandige woonruimte te zijn. Moeten we de courtage aan de huurder terugbetalen of kunnen we daar onderuit? We willen liever niet bij de BV aankloppen, omdat ze ons veel werk aanleveren.

 

Bedankt.

Link to post
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
  • Rate this answer

Wat ben je overeengekomen?

 

Met de BV (verhuurder) dat we een huurder zoeken en de courtage bij de huurder in rekening brengen en met de huurder dat hij de courtage (1.5 x de maandhuur) betaalt waarna het contract kon worden ondertekend.

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Je algemene voorwaarden zijn ook daarmee in lijn en is alles getekend door beide partijen?

 

Ja. De huurder ging er in zijn mail niet met wetartikelen op in, maar ik heb vanavond wat gezocht en ik kwam bij artikel 417, lid 4 uit. Als dit bij ons van toepassing is lijkt het er volgens mij op dat de huurder wel gelijk heeft. En dan zouden we er ook niet met een getekende overeenkomst onderuit kunnen. Iemand met meer verstand hiervan die kan zeggen of er wel of niet sprake is van dit artikel?

Link to post
Share on other sites
  • 1
  • Rate this answer

Je algemene voorwaarden zijn ook daarmee in lijn en is alles getekend door beide partijen?

 

Ja. De huurder ging er in zijn mail niet met wetartikelen op in, maar ik heb vanavond wat gezocht en ik kwam bij artikel 417, lid 4 uit. Als dit bij ons van toepassing is lijkt het er volgens mij op dat de huurder wel gelijk heeft. En dan zouden we er ook niet met een getekende overeenkomst onderuit kunnen. Iemand met meer verstand hiervan die kan zeggen of er wel of niet sprake is van dit artikel?

Jouw conclusie dat BW 7:417 van toepassing is, lijkt mij juist en daarmee ook de conclusie dat *als* er sprake is van een zelfstandige woning je geen provisie aan de huurder in rekening mag brengen.

Link to post
Share on other sites
  • 0
  • Rate this answer

Jouw conclusie dat BW 7:417 van toepassing is, lijkt mij juist en daarmee ook de conclusie dat *als* er sprake is van een zelfstandige woning je geen provisie aan de huurder in rekening mag brengen.

 

Bedankt voor de reactie. De rechter heeft zich uitgesproken over een nagenoeg identieke woonruimte in een vergelijkbaar pand van de onroerend goed BV waarbij de rechter o.a heeft gezegd dat het een onvrije zelfstandige woonruimte is, dus ik ben bang dat er niets anders op zit dan de provisie terugbetalen. In ieder geval goed dat dit nu duidelijk is, zodat we er in de toekomst rekening mee kunnen houden.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Bring your business plan to a higher level!

    All topics related to entrepreneurship are discussed on this forum.

    • Ask your entrepreneur questions
    • Answers / solutions from fellow entrepreneurs
    • > 65,000 registered members
    • > 100,000 visitors per month
    •  Available 24/7 / within <6 hours of response
    •  Always free

  • Who's Online

    Er zijn 16 leden online en 244 gasten

    (See full list)    
  • Also interesting:

  • Ondernemersplein



EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept