Ga naar inhoud

Wat vinden jullie van steviagreensugar.nl?

Geplaatst:

greensugar

Omschrijving van je concept:

Met de webshop willen we een lijn stevia producten aanbieden met ons eigen label. Door andere kleuren te kiezen dan de concurrentie hopen we herkenbaar te worden in de stevia branche.

 

Omschrijf wat je tot nu toe zelf gedaan hebt hiervoor:

Zonder al te veel kennis van zaken heb ik de webshop grotendeels zelf ingericht. Ik krijg er gelukkig positieve reactie's op, maar die komen vaak van bekenden die misschien niet eerlijk zijn of er niet zo veel verstand van hebben. Ik hoop dan ook dat jullie nog wat opbouwende kritiek hebben, een complimentje mag ook ;)

 

Wat is de uitdaging die je met je concept op wil lossen:

Onze uitdaging is de relatief nieuwe zoetstof stevia bekender te maken, en zo onze webshop succesvol en uitgebreider.

 

Hoe is dit anders dan bestaande concepten:

Zoals ik al liet weten proberen we met onze eigen labels en kleur op te vallen. Ook hebben we weer net andere producten dan de andere concurrentie.

 

Wat voor feedback hoop je te krijgen:

Ik hoop dat jullie eerlijke feedback kunnen geven, waar ik iets mee kan. Elke verbetering is natuurlijk meegenomen.

 

Alvast bedankt!

 

 

Featured Replies

Geplaatst:

Hans van den Bergh

  • Moderator

Waarmee wil jij je, anders dan met kleurgebruik, nog meer gaan onderscheiden?

Succes & Groet, 

Hans (J.H.) van den Bergh, MSc BEc I Innovatiestrategieën Ontwerper I HL-Deelnemer en -Moderator I Gediplomeerd Specialist Arbeidsrecht I Bedrijfsidee? Toets het Grátis: HIERMEE!

Geplaatst:

Bazzio

ik vind het kleurgebruik ook niet bepaald een onderscheidende USP..

wat mij betreft een dertien in een dozijn site.

 

zie wel een hoop medische claims op je pagina, dat kan je een hoop geld gaan kosten... :-\

ik stel voor dat je met spoed gaat inlezen in de claimsverordening van de EFSA.

"zoek het maar uit"

Geplaatst:

greensugar

  • Auteur

Bedankt voor de reacties, het kleurgebruik is inderdaad geen USP maar heeft misschien wel een onderscheidende werking. Het is ook moeilijk om je écht te onderscheiden van de concurrentie. Door leuke actie's, producten en advertentie's willen we ons tussen de gevestigde namen in de branche plaatsen.

 

Wel zijn we een van de weinigen die gemalen stevia aanbieden van eigen plantages in Europa. Dit heeft als voordeel dat de klant de herkomst van het product weet, wat bij veel andere aanbieders onduidelijk is.

 

Bazzio, zou je mij een voorbeeld kunnen geven van een (verboden) medische claim? Ik heb namelijk geprobeerd dit zo neer te zetten dat het volgens de regels is, en dit ook vergeleken met de andere aanbieders. Dit wil natuurlijk niet zeggen dat zij wel volgens de regels werken.

Geplaatst:

John B

Ik kan me voorstellen dat je geen fan bent van zoetstoffen, maar daarom hoef je ze nog geen "soffen" te noemen ... ;D

stevia.jpg.7c9545ce96d3d044ab24010978b7833d.jpg

Geplaatst:

John B

Daarnaast nog wat andere puntjes:

 

Op je pagina "De voordelen van stevia" zeg je "Bevat geen calorieën en koolhydraten", maar als ik de productinformatie van "Stevia kristal 250 gr" bekijk, staat er dat die per 100 gram 98 gram koolhydraten bevat.

 

De bedragen op je "Verzendinformatie" pagina wijken af van die op je homepagina en je "Klantenservice" pagina. Zo zeg je op de homepagina dat verzending boven 50 euro gratis is, maar op de klantenservice pagina is dat 25 euro.

 

In je winkelmand staat onderaan "Bestel deze artikelen of betaal met Paypal". Dat "of" klinkt onlogisch, alsof je door te betalen met Paypal de artikelen niet bestelt. Bovendien kun je erboven al voor Paypal kiezen, dus die extra button onderin lijkt overbodig (en wat mij betreft zelfs verwarrend).

 

Een stap verder in je bestelproces zeg je dat ik na het invullen van alle gegevens op "controleergegevens" moet klikken om de bestelling te controleren, maar zo'n button is er niet.

 

Je retourformulier mag wat mij betreft wel wat netter, ik zou sowieso jouw gegevens invullen en de niet ter zake doende teksten schrappen.

 

De menu's onderin zijn niet netjes uitgelijnd. En "Algemene voorwaarden" is te lang, zodat "voorwaarden" gecentreerd op de volgende regel terechtkomt.

 

Geplaatst:

greensugar

  • Auteur

John B ook bedankt voor de tips!

 

Ik heb alle punten verholpen behalve de uitlijning van de onderste menu's. Ik heb de website op 3 verschillende computers en resoluties bekeken, maar bij mij staan ze goed uitgelijnd. Ik zal dus nog even moeten uitzoeken hoe dit komt.

Geplaatst:

RiVe

Wilt u gezonder leven zonder dat alles smaakloos wordt door geen suiker te gebuiken? Dan is stevia een zeer goede oplossing.

 

Voor wat betreft de claims door Bazzio genoemd, bovenstaande zin is natuurlijk pure misleiding. Gezonder leven is een combinatie van zeer veel factoren. Het gebruik of niet gebruik van suiker is maar 1 van de vele factoren.

Of het een claim waard is, dat denk ik niet, maar misleidend is het wel.

 

Doet overigens niet af van het feit dat stevia wel een goede vervanger is, de kwaliteit van stevia, daar wil ik niet over oordelen, maar de zin zou ik veranderen.

 

Ook bij de genoemde voordelen staan enkele die niet overeenkomen met de werkelijkheid. Misschien wel een claim waard :(

 

Zelfs de grote merken zoals Coca Cola gebruiken stevia in hun gezondere producten.
Maakt het nog geen gezond product. :'(
Geplaatst:

R.I.P. - Benm

Door andere kleuren te kiezen dan de concurrentie hopen we herkenbaar te worden in de stevia branche.

 

Ligt het aan mij, of is het een vreemde keuze iets 'green sugar' te noemen en daarbij een blauwe huisstijl te kiezen?

 

 

Bazzio heeft denk ik gelijk in zijn opmerking rond medische/gezondheidsclaims. Hier moet je echt mee oppassen, eigenlijk is het verstandig zulke claims helemaal niet te maken.

 

Verder is het verhaal rond kcalorien en koolhydraten wellicht wat verwarrend. Dat komt bij dat kristalpoeder door de drager (erythritol), wat wel een koolhydraat is, maar chemisch gezien geen suiker. Overigens mag je de 0-kcal claim in de EU niet maken, het behoort iets in de orde van 0.2 kcal/gram te zijn - pakweg 1/20e van suiker - weinig, maar geen nul.

 

En of cola met stevia een gezond product is? Vergeleken met de versie waar suiker in zit vast wel, al zal dat meer komen door de afwezigheid van suiker dan de aanwezigheid van stevia ;)

 

Geplaatst:

RT....

Zelfs de grote merken zoals Coca Cola gebruiken stevia in hun gezondere producten.
Maakt het nog geen gezond product. :'(

Dat staat er ook niet ;)

Coca Cola zelf zegt gebruik te maken van stevia, want minder calorieën = gezonder. Dus wat dat betreft niet perse een onjuiste claim.

That awkward moment when your sarcasm is so advanced people actually think you're stupid

Geplaatst:

RiVe

Zelfs de grote merken zoals Coca Cola gebruiken stevia in hun gezondere producten.
Maakt het nog geen gezond product. :'(

Dat staat er ook niet ;)

Coca Cola zelf zegt gebruik te maken van stevia, want minder calorieën = gezonder. Dus wat dat betreft niet perse een onjuiste claim.

 

Je kan alles mooier maken dat het is, of suggereren dat het gezond is.

 

Het gevaar is dat er mensen zijn die het gaan geloven, natuurlijk is een lekker broodje niet perse schadelijk voor je gezondheid, ga je het dagelijks nuttigen, dan wordt het ongezond en wordt het ook schadelijk voor je gezondheid. Helemaal als er geen compensatie tegenover staat.

 

Googlend op stevia nadelen vindt je ook het e.e.a., en als je louter kijkt naar de genoemde voordelen van stevia op de website van TS, dan zijn er behoorlijk wat onjuiste claims neergezet.

 

edit. Een link naar de site van voedingscentrum.

 

Leerzaam zo'n topic. :)

 

Geplaatst:

Bazzio

Bazzio, zou je mij een voorbeeld kunnen geven van een (verboden) medische claim? Ik heb namelijk geprobeerd dit zo neer te zetten dat het volgens de regels is, en dit ook vergeleken met de andere aanbieders. Dit wil natuurlijk niet zeggen dat zij wel volgens de regels werken.

volgens mij vallen deze onder medische claims:

-Verlaagt de bloeddruk

-Verlaagt de bloedsuikerspiegel

 

Ik laat dat soort zaken voor mij uitzoeken, die materie is mij ook te complex...

kijk eens bij de KOAG/KAG

 

"zoek het maar uit"

Geplaatst:

R.I.P. - Benm

Het is lastig op waarde te schatten, maar medische claims zou ik sowieso niet maken.

 

Stevia heeft bovendien het 'probleem' dat het slechts in beperkte hoeveelheden is toegestaan in voedsel. Daardoor krijg je wat 'rare' producten als frisdranken die gezoet zijn met stevia, maar daarnaast nog pakweg 70% van de hoeveelheid suiker bevatten die in de 'niet-light' variant zat. Formeel gezien is een reductie van 30% voldoende om iets 'light' te mogen noemen, maar praktisch gezien is 30% niet zoveel vergeleken met de >99% reductie in calorien die een frisdrank haalt met aspartaam, acetosulfaam of iets dergelijks aan kunstmatige zoetstof.

 

Ik denk dan ook niet dat je de claim zou kunnen maken dat met stevia gezoete cola (of koffie etc) gezonder is dan de met aspartaam gezoete drank. Vergeleken met het gebruik van sucrose kan dat uiteraard wel, en misschien is het zelfs toegestaan: Je verkoopt niet de beste optie, maar minder slecht dan de slechtste, en als je een 30% reductie in suiker en/of energiewaarde haalt mag je het 'light' noemen.

Geplaatst:

greensugar

  • Auteur

Bedankt voor de opmerkingen!

 

Ik heb het een en ander al aangepast naar aanleiding van de reactie's op de claims. Dit ga ik de komende tijd nog verder uitzoeken. De claims die er staan op de pagina "voordelen van stevia" gaan wel over de stevia zelf en niet over alle producten.

 

Gr. André

Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.

Maak een account aan of log in om te reageren

Je moet een lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer voor een nieuwe account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuw account

Inloggen

Heb je reeds een account? Log hier in.

Nu inloggen

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.