Geplaatst: 19 april 20241 j hennycatharina 9 berichten 2 Trofeeën 2 Reputatie Is het mogelijk om als Nederlandse ondernemer zelf mijn goederen te importeren? Moet ik dan als ondernemer geregistreerd staan in India? Is dit mogelijk als NL inwoner/ zelfstandige? Is het mogelijk om een certificate of origin te verkrijgen voor de export? (REX certificate) Heb ik ook een GST no. nodig? Zo ja, is dit mogelijk voor mij als NL inwoner om een Indiaas GST no. te verkrijgen?
Geplaatst: 19 april 20241 j Hans van den Bergh 11.1k berichten 22 Solutions 16 Trofeeën 1.3k Reputatie Moderator Ik denk dat je het beste DIT eerst kunt bestuderen... Succes & Groet, Hans (J.H.) van den Bergh, MSc BEc I Innovatiestrategieën Ontwerper I HL-Deelnemer en -Moderator I Gediplomeerd Specialist Arbeidsrecht I Bedrijfsidee? Toets het Grátis: HIERMEE!
Geplaatst: 21 april 20241 j hennycatharina 9 berichten 2 Trofeeën 2 Reputatie Auteur Dank je Hans voor jou reactie. Ik heb al een aantal keer geïmporteerd via leveranciers uit India. Dus met de info betreffende kostprijs, import etc. ben ik al mee bekend. Het proces bij de leveranciers (verscheidene gehad) loopt niet goed. Kwaliteit, levertijd, etc. Bij iedere levering is er veel afkeur en er wordt niet op tijd geleverd. Het gaat hier om een specifiek handgemaakt product. Nu heb ik zelf werknemers aan het werk, geen leveranciers meer. Vandaar mijn vragen betreffende zelf de export vanuit India naar NL te regelen. Vandaar de vragen, - is het mogelijk om een GSTno. in India te krijgen? - is het mogelijk om een Certificate of Origin te krijgen?
Geplaatst: 22 april 20241 j Ondernemeneer 408 berichten 4 Trofeeën 53 Reputatie Yes dat is mogelijk, maar zou een partij regelen die dat daar voor jou kan doen en bekend is met de lokale regelgeving. Of je moet een leverancier zoeken die wel aan jouw kwaliteitsnormen voldoet. Lijkt mij eigenlijk nog belangrijker. Leef je leven door te leven. Geef om geven door te geven. Traprenovaties | Treinkaartjes | DC Timmerwerken
Geplaatst: 23 april 20241 j Bert. 1.9k berichten 8 Solutions 11 Trofeeën 247 Reputatie De vraag is dus niet of je kunt importeren maar of je als NL bedrijf vanuit India kunt exporteren. De vragen zul je dus in India moeten stellen. Trouwens, een certificate of origin (CoO) is iets anders dan REX. Een CoO geeft geen recht op vermindering van invoerrechten, REX is een oorsprongsverklaring op de factuur (of ander document) waarbij de exporteur in India geregistreerd moet zijn.
hennycatharina
Is het mogelijk om als Nederlandse ondernemer zelf mijn goederen te importeren?
Moet ik dan als ondernemer geregistreerd staan in India?
Is dit mogelijk als NL inwoner/ zelfstandige?
Is het mogelijk om een certificate of origin te verkrijgen voor de export? (REX certificate)
Heb ik ook een GST no. nodig? Zo ja, is dit mogelijk voor mij als NL inwoner om een Indiaas GST no. te verkrijgen?