Hier moet je echt mee ophouden als je dit door wil laten gaan.
Je krijgt de lening niet rond omdat niemand je kent bij de bank, dus waarom zouden ze het risico nemen? DAT, in combinatie met doe-het-zelven is de reden dat je de lening niet rondkrijgt. Het helpt natuurlijk ook niet dat het bedrag zo laag is, want daardoor is het voor een bank slechts beperkt de moeite om er tijd in te steken. Een goede voorbereiding van de aanvraag is dus belangrijk.
Geld regelen is echt het minste probleem als ondernemer, zeker in deze tijden. Laat staan bij een reeds lopend bedrijf. Als dat niet lukt moet je jezelf echt afvragen of je de juiste persoon bent om een minderheidsaandeel te kopen, want daarbij komt (na de aankoop) nog veel meer 'politiek' en 'geregel' van.
Dat klinkt niet alsof ze (de andere aandeelhouders, maar ook de verkopende partij) jou erg serieus nemen. Bij twijfel niet inhalen is vaker te lezen op dit forum, dat lijkt ook hier ook wijs advies.
Waarom zou de beoogde meerderheidsaandeelhouder wel een gedeelte onderhands geleend krijgen bij de oud eigenaar en jij niet?
Hoe kan de deal gesloten zijn zonder inbreng van jouw kant en waarom is het voor jou zo een interessante deal?
Mij klinkt de deal helemaal niet zo super (voor jou) op basis van de informatie die je nu op het forum gedeeld hebt.
Naar mijn mening is Qredits helemaal niet duur, vooral als je in ogenschouw neemt wat het niveau (beginner) van de gemiddelde ondernemer is die bij ze aanklopt, met bijbehorend default/afbreuk risico. Voor een consument lijkt dit wellicht duur, maar kijkend naar diverse grote deals die er recent gemaakt zijn, 7-8-9% is in de Westerse wereld helemaal niet gek voor zakelijke financiering (Anadarko/Occidental deal 8% rente, Mitsubishi/Eneco die door notabene Shell niet gewonnen werd omdat de financieringslasten van Shell rondom de 8% blijken te liggen voor dergelijke overnames) - en dan heb je het over massieve alom bekende bedrijven met een uitstekend trackrecord.
Zelf heb ik ruime ervaring in de financiering van overnames in allerhande M&A omgevingen. Het belangrijkste advies dat ik je nu kan geven is: stop met doe-het-zelven. Een ervaren bankier, die jouw aanvraag beoordeelt, kijkt hier dwars doorheen en klikt op 'afkeuren'. Door hoe meer banken je afgewezen wordt (bent), hoe moeilijker het wordt voor een professional om je nog te kunnen helpen (want het aantal mogelijkheden neemt af).
Ik denk dat er zeker mogelijkheden zijn in jouw situatie (op basis van de beperkte informatie hier op het forum), maar ik vraag me eerder af of het een deal is die je zou moeten willen sluiten.
Succes.