Jump to content

Grensarbeider

Senior
  • Content Count

    59
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

1

Personal info

  • You are:
    ondernemer in spe
  • How did you find us:
    zoekmachine

Register

  • What age group do you belong to?
    46-50
  • You are primarily interested in:
    ondernemen algemeen
  • Which other websites about entrepreneurship and / or innovation do you visit regularly?
    kvk
  1. Bedankt Roel voor je antwoord. Mijn verwarring komt voort uit "U bent ondernemer volgens artikel 7 van de Wet op de omzetbelasting 1968 (met uitzondering van het ondernemerschap dat voortvloeit uit het zesde lid)." (https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/auto_en_vervoer/belastingen_op_auto_en_motor/bpm/vrijstelling/ondernemersregeling) Indien dit zo eenvoudig is als "U heeft een BTW nummer en doet aangifte voor de BTW", waarom schrijft de belastingdienst dat dan niet? (in het MRB gedeelte staat het wel duidelijk, dus ik vraag me af of er een verschil is tussen de criteria voor het lage MRB tarief en voor de BPM vrijstelling https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/auto_en_vervoer/belastingen_op_auto_en_motor/motorrijtuigenbelasting/soort_motorrijtuig/bestelauto/bestelautotarief_voor_ondernemers)
  2. Ik ben geen expert in boekhouden, maar denk dat je de bon als volgt kunt opnemen: reken het totaal van de zakelijke uitgaven uit, schrijf dit op de factuur, streep de privé artikelen door en verwerk het zakelijk deel dan in de administratie. Wat ook kan: het totaal verwerken in de administratie en een extra boeking maken waarin het privé gedeelte wordt teruggeboekt, bijvoorbeeld via de rekening-courant. Ik weet niet wat boekhoudkundig de beste wijze is, maar beide methoden zijn getalsmatig correct.
  3. Is dit wel heretiketteren? De bestelauto is momenteel van mijn BV, niet van mijn eenmanszaak.
  4. Bedankt Norbert voor de verduidelijking. Maar wat is de invloed hiervan op het antwoord op mijn vragen?
  5. Hallo, Ik ben part-time in loondienst bij mijn eigen holding BV en heb via de BV een bestelauto die ik alleen zakelijk gebruik i.v.m. de bijtelling. Voor privé ritten heb ik een andere auto. Sinds kort heb ik daarnaast een andere bedrijfsactiviteit gestart als eenmanszaak. Waarschijnlijk zal ik niet aan het urencriterium voldoen (dat weet ik pas zeker aan het eind van 2020) dus ik ben wellicht geen ondernemer voor de IB. Ik ben wel ondernemer voor de BTW. Nu overweeg ik de bestelauto naar privé te halen, maar alleen als ik niet het consumententarief motorrijtuigenbelasting (MRB) hoef te betalen. Hierover heb ik twee vragen: 1. MRB. Als ik het goed begrijp (https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/auto_en_vervoer/belastingen_op_auto_en_motor/motorrijtuigenbelasting/soort_motorrijtuig/bestelauto/bestelautotarief_voor_ondernemers) is het BTW-ondernemerschap gecombineerd met meer dan 10% zakelijk gebruik voldoende om de lagere MRB toe te passen als ik de auto naar privé breng; is dit correct? 2. BPM. Op de website van de belastingdienst (https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/auto_en_vervoer/belastingen_op_auto_en_motor/bpm/vrijstelling/ondernemersregeling) lees ik "U bent ondernemer volgens artikel 7 van de Wet op de omzetbelasting 1968 (met uitzondering van het ondernemerschap dat voortvloeit uit het zesde lid). U gebruikt de bestelauto voor meer dan 10% voor uw onderneming." Ik heb naar die wet gekeken, maar het is mij niet duidelijk of mijn huidige BTW-ondernemerschap voldoende is voor de vrijstelling BPM indien ik een bestelauto privé aanschaf. Bij voorbaat dank voor jullie inzichten. Met vriendelijke groet, Nico
  6. Hallo allemaal, Indien ik vanuit Nederland een dienst (een wetenschappelijke lezing in Azerbeidzjan) lever aan een onderneming in Turkije, moet ik dan Turkse BTW (KDV) in rekening brengen en afdragen aan de Turkse belastingdienst, of hoef ik geen BTW te vermelden op de factuur? Gedurende het hele project ben ik geen enkel moment fysiek in Turkije. Met vriendelijke groet, Nico
  7. Beste HL-ers, Vanwege een technisch probleem met mijn youngtimer van de zaak heb ik het kenteken ruim een maand geschorst, zodat de auto niet op de openbare weg komt. Kan ik voor deze periode (per maand) de bijtelling achterwege laten? Bij voorbaat dank, Nico
  8. Hallo Mike, Weliswaar heb ik geen webshop, maar ik hou zelf de boekhouding bij in Speedbalance (gratis - weet niet of dit programma nog bestaat), doe BTW aangiftes en voorlopige VPB aangiftes zelf en laat de jaarstukken van mijn BV door een accountant verzorgen. Boekhouden heb ik mezelf geleerd (o.a. via Higherlevel) en kennelijk correct, boekhouding 2012 en 2013 zijn goedgekeurd door de accountant. Succes, Nico
  9. Beste forumleden, Ik woon op een bedrijventerrein in een woning die prive is aangekocht (met kantoor, echter zonder zelfstandig ingang). De woning is eigendom van mijn echtgenote (zzp-er) en mijzelf, gehuwd onder huwelijkse voorwaarden (dus niet in gemeenschap van goederen). Kan ik op kosten van mijn BV, met aftrek BTW en afschrijving van het pand, een loods(je) bouwen voor zakelijk gebruik op de prive grond naast de woning? Bij voorbaat dank, Nico
  10. Is bovenstaande correct? Op http://www.abab.nl/eindejaarstip-correctie-aftrek-privegebruik-auto lees ik " De bijtelling over een jaar kan echter nooit hoger zijn dan de daadwerkelijk in aftrek gebrachte omzetbelasting gedurende dat jaar." Het is me echter niet duidelijk of dit geldt voor de totale BTW over het jaar, of voor de BTW gerelateerd aan de auto. Bijvoorbeeld: Totale BTW aftrek over het jaar = € 5000 BTW aftrek voor autokosten = € 600 Berekende BTW correctie Q4 = € 1000 Moet ik de BTW nu corrigeren voor € 1000 , of kan ik volstaan met € 600? Alvast bedankt, Nico
  11. Bedankt voor je reactie, Joost. Ik ben niet verplicht verzekerd voor de werknemersverzekeringen, had ik inderdaad bij mijn vraag moeten vermelden. Daarom overwoog ik om niet kolom 3 (loon in geld) te gebruiken maar kolom 9 (loon in geld, uitsluitend voor de loonbelasting/volksverzekeringen en Zvw). Iets dergelijks staat ook in de tekst van de belastingdienst: "Loon waarover u geen premies werknemersverzekeringen hoeft te betalen, maar wel loonbelasting/premie volksverzekeringen en de inkomensafhankelijke bijdrage Zvw, boekt u niet in kolom 3. Dit loon boekt u in kolom 9." Echter, bij kolom 9 wordt loon uit huidige dienstbetrekking niet genoemd, hetgeen me aan het twijfelen bracht. Voor het eindresultaat (netto salaris en afdrachten) maakt het niet uit, maar als ik ooit een controle zou krijgen heb ik graag de getallen in de juiste vakjes staan. Groet, Nico
  12. Beste HL-ers, Het is maar een detail, maar toch: moet ik het loon van de DGA boeken in kolom 3 of in kolom 9 van de loonstaat? Alvast bedankt, Nico
  13. Ik zal in elk geval niet op de Partij voor de Dieren stemmen, zelfs al ben ik bioloog ;) http://in-science-we-trust.blogspot.com/2006/11/talking-and-lying.html http://in-science-we-trust.blogspot.com/2006/11/still-talking.html http://www.nightskeye.eu/Autumn_in_Europe.pdf Is er inmiddels een ondernemerspartij opgericht? (sorry als dit een domme vraag is, ik werk voornamelijk buiten NL en volg de NL politiek niet erg goed). Groet, Nico
EN

×

Cookies on HigherLevel.nl

Cookies are necessary for Higherlevel.nl to function properly. By using HigherLevel.nl you declare to have read and accepted our terms and conditions.

 More information   I accept