Ga naar inhoud

Alle activiteiten

Deze stream update zichzelf

  1. Afgelopen uur
  2. U kunt de zakelijke auto met factuur en btw aan een particulier verkopen. Dat levert doorgaans meer op, want een handelaar wil er ook iets aan verdienen.
  3. je mag verkopen aan wie je wilt, binnen NL zal je altijd BTW moeten rekenen over de verkoop ongeacht wie de koper is.
  4. Vandaag
  5. Ik heb een BMW op mijn bedrijf geregistreerd staan die nu ondertussen 10 jaar oud is en volledig afgeschreven is. Ondertussen een nieuwe auto op de zaak besteld dus gaat deze oude auto er uit. Kan deze oude BTW auto aan een particulier verkopen of moet deze zakelijk aan een handelaar of toch voor de export verkopen met BTW verlegd en rest BPM terugvorderen. Ben al bij mijn eigen accountant geweest en online gezocht maar ik krijg of vind niet het juiste antwoord.
  6. JJWk63 werd lid van de community
  7. Alifar_ wijzigde zijn profielfoto
  8. In elk geval bedankt Joost en shoptillyoudrop. Ik heb de beschikkingen wel ontvangen. Ik ga nu aan de slag om de eindbalans 2022 (vof) als beginbalans balans 2023 (bv) te gebruiken. Ik ga ook de belastingdienst bellen en verzoeken om de aangifte vpb 2023 die ingediend was, als niet verzonden te beschouwen. En de datum aan te passen van 29 december 2023 tot 31 december 2023 naar 01 januari 2023 tm 31 dec 2023. De ib 2023 die ingediend was zal ik weer indienen, maar dan alleen met de voor beloning voor de vennoten. (dus geen winst of anders. Wel loon uit overige werkzaamheden. ) Kan dat zelf gekozen worden. (dga loon) Dan bedoel ik de loon. In elk geval bedankt. P.S. ik moet voor de bv de beginbalans na door zaken gebruiken als begin balans 2023.
  9. Gisteren
  10. Goed gezien. En daarnaast nog de aanvraag van de beschikking geruisloze inbreng + akkoordverklaring getekend retourneren + ontvangen beschikking verkrijgingsprijs aandelen.
  11. KovA34 werd lid van de community
  12. Aanvulling op Joost: Heb je wel in de IB aangifte(n - voor alle vennoten) van 2022 aangegeven dat de VOF per 31-12-2022 gestaakt en geruisloos ingebracht in een BV is? Anders moet je (mijns inziens) ook de aangifte(n) 2022 ook herzien. (Met dan uiteraard ook de slotbalans van de VOF bij de geïntegreerde jaarstukken.)
  13. Die balansen kan ik niet produceren voor je. De beginbalansen 2023 van je BV's vloeien voort uit de slotbalans van de VOF 2022. Je moet dus daar beginnen.
  14. Alexander3D werd lid van de community
  15. Goedendag, Helaas heb ik te maken met een wanbetalers. Zaak is voor geweest bij een kantonrechter en wij zijn in het gelijk gesteld. Wordt nu uitgevoerd door een gerechtsdeurwaarder. Hiervoor moeten wij echter wel een voorschot betalen. Hoe moet dit verwerkt worden in de administratie? Er is geen factuur. Onder welke grootboek zou dit geboekt moeten worden? Alvast dank.
  16. Sasmar werd lid van de community
  17. Erkan81 werd lid van de community
  18. @DeHaanAV welkom op HL! Dit topic is echter gesloten comform onze Forumregels, in deze regels kun je vinden dat we geen reviews- en of klachtensite zijn. Gelieve, alvorens weer iets te plaatsen, de Forumregels te checken. Alvast dank voor jouw medewerking!
  19. Hans van den Bergh startte met het volgen van Marktplaats Pro
  20. Ik ben gister aan de slag gegaan met Marktplaats Pro, Ik adverteer normaal 100 advertenties ofzo in de paar maanden. Dus ik denk ik ga dat op de pro manier doen ,dan hoef ik ze niet elke keer te verlengen. Nou dat kan kon volgens de aardige dame van marktplaats pro ,dus account aangemaakt en gestart. wat me gelijk opviel en wat ik dus ook als het groot nadeel ervaren heb Had de clicks laagstaan , en 6 advertenties gezet ,gelijk binnen 1 a 2 dagen 11 euro weg:) Wat me verder opviel is dat klanten direct gingen mailen ,ook niet fijn ,want ik wil dat liever via marktplaats systeem zoals voorheen ,dan kun je eerst het koren van kaf scheiden. Toen zei een maatje van me ,hee johan ik kan helemaal niet meer op de " normale" manier reageren dus via een bericht via marktplaats.... Bleek dat het ook lastig te vinden was ,hoe je contact moet zoeken. Dus toen ben ik eens verder gaan kijken ,en het blijkt dus eigenlijk meer te zijn voor reclame ,dan een advertentie , dus niet voor mij bedoeld. Heb het dus na paar dagen ook weer geannuleerd.... Wat zijn jullie ervaringen?
  21. DeHaanAV startte met het volgen van Marktplaats Pro
  22. DeHaanAV werd lid van de community
  23. Bedankt Joost. blijkbaar heeft de adviseur de plank misgeslagen en ik ook. De adviseur heeft me eigenlijk niet alles uitgelegd. vof is geruisloos ingebracht. Er is een eindbalans per 31 december 2022 van vof. Daarna een beginbalans voor holding per 01 januari 2023 voor doorzakken en na creditering. Daarna beginbalans holding per 01-01-2023 na doorzakken. en ook een beginbalans voor werkmaatschappij per 01-01-2023 na doorzakken. Balansen tbv inbrengbeschrijvingen: 30-09-2023 vof 30-09-2023 voor doorzakken en creditering Holding 30-09-2023 na doorzakken Holding 30-09-2023 na doorzakken Werkmaatschappij. Op balansen van de holding en werkmaatschappij een post mutaties prive en winst. Is dit een winstreserve die meegenomen moet worden. Welk balans moet ik als beginbalans hanteren voor 2023. Ik hoor het graag van u.
  24. Leendert56 werd lid van de community
  25. Dag Hubbo Je mag nooit iets uit jezelf verrekenen bij de Belastingdienst. Als het al mogelijk is, dan doet de fiscus het zelf of moet je er eerst om vragen. Bovendien wordt het te veel betaalde bedrag aan VPB pas teruggegeven aan de BV nadat de aangifte VPB is ingediend of doordat je zelf nu nog een wijziging in de voorlopige aanslag '25 aanvraagt. Dat kan nog tot 1 mei
  26. Ik heb voorlopige aanslag vpb gehad en betaald. Dit jaar een klein verlies . Kan ik de voorlopige vpb dan verrekenen met de btw?
  27. bodolrawa startte met het volgen van Ecommerce in Spain
  28. bodolrawa werd lid van de community
  29. Afgelopen week
  30. dillon werd lid van de community
  31. Yes, begrijp wat je zegt, maar dit is waar ik als ondernemer huiverig voor ben.
  32. Bedankt! Het hangt er erg vanaf wat je uiteindelijk post en hoe je je bedrijfsprofiel inricht natuurlijk. Als je als kapper zijnde posts laat genereren van je werk, of als blogger posts laat maken van nieuwe blog-artikelen, dan kan de content alsnog waardevol zijn ondanks dat ze met AI gegenereerd zijn. De kern van de content wordt namelijk aangeleverd door de gebruiker.
  33. En als je Canva er aan toevoegt ben je helemaal compleet. Veel marketingbureaus gebruiken het op deze manier. We zijn er alleen van overtuigt dat onze doelgroep dit nooit zal gebruiken. Te veel moeite of te weinig affiniteit. Onze tool combineert alles. De meerwaarde van onze app is dan ook dat het alleen gefocust is op social media en dat onze UX het heel eenvoudig maakt om posts te creëren en in te plannen binnen de huisstijl van je bedrijf. Er zijn op dit moment al tientallen tools die soortgelijke functionaliteiten bieden, alleen vaak bieden ze naast social media nog meer mogelijkheden aan (powerpoints, ads etc.) en zijn ze gericht op zowel particulieren als bedrijven. Dit heeft uiteindelijk invloed op de gebruiksvriendelijkheid van de tool. Onze tool is gericht op een selectievere doelgroep: (kleine) ondernemers welke geen budget hebben voor een marketingbureau, maar wel aanwezig willen zijn op social media binnen de branding van hun bedrijf. Wij optimaliseren het voor deze doelgroep waardoor het gebruiksgemak hoog is. Dit is ons inziens belangrijk omdat we er vanuit gaan dat onze doelgroep niet direct affiniteit heeft met IT. Ik begrijp dat veel mensen in eerste instantie wat huiverig zijn om posts te laten schrijven door AI omdat de persoonlijke touch al snel ontbreekt. Zoals eerder aangegeven heb je de mogelijkheid de tool instructies mee te geven van de manier van schrijven en kan je elke post achteraf handmatig finetunen. Als je veel waarde hecht aan je persoonlijke toon, kan je de tool dus ook inzetten om inspiratie op te doen en de concepten die hij genereert achteraf aan te passen. Het is interessant om te lezen dat de meeste reacties in eerste instantie (terecht) laten zien dat er zorgen zijn over de persoonlijke uitstraling die je als bedrijf wil uitdragen. Het doel van onze app is niet om zoveel mogelijk 'AI meuk' de wereld in te slingeren. De content die gegenereerd wordt is op basis van de input die je aanlevert. We zien in de praktijk dat de meeste bedrijven specifieke posts laten maken als 'Maak een post voor vacature ...' of 'We zijn gesloten op 5 december i.v.m. pakjesavond'. Voor een MKB/ZZP die geen marketingteam heeft, zijn dit werkzaamheden die vaak blijven liggen waardoor de social media accounts niet actief lijken en waardoor je uiteindelijk impressies/aandacht mist. Mensen hier kunnen vallen over "ik hoor regelmatig de vraag..", maar we weten vanuit onze dagelijkse werkzaamheden dat er veel ZZP'ers en MKB'ers zijn die hier tegenaan lopen en we geloven dat onze tool hier een oplossing voor biedt.
  34. Is jouw doelgroep nou te passief om contact op te nemen met de webshop, maar wel actief genoeg om jouw dienst in te schakelen? Vind ik toch iets tegenstrijdigs hebben. Of hoe fixt jouw dienst dit? Denk dat daar een kans in zou liggen.
  35. Hé en welkom! Begrijpelijk, denk dat AI bij 100 activiteiten kan ondersteunen, waar ondernemers geen tijd voor hebben. Eerste waar ik tegenaan zou lopen is of mensen de sociale media kanalen wel gaan volgen als ze eenmaal merken dat het door AI geplaatst wordt. Je ziet het (op dit moment) wel terug namelijk. Denk dat AI perfect is als het eenmaal goed genoeg is, maar dat is op dit moment simpelweg nog niet en dan gaan mensen uiteindelijk ontvolgen en blokkeren. Dat is het tegenovergestelde van wat je wilt met social media.
  36. Hi allen, Ik merk dat ik het laatste half jaar steeds meer AI-tools gebruik in mijn dagelijkse workflow (ChatGPT voor teksten, Midjourney voor plaatjes, en tools als Fireflies voor meeting notes). Maar ik loop nu tegen een praktisch AVG-probleem aan. Veel van deze tools verwerken data in de US, en de Verwerkersovereenkomsten (DPA's) zijn vaak vaag of verwijzen naar algemene voorwaarden die elke week veranderen. Vraag: Hoe gaan jullie hiermee om in je verwerkingsregister? Zetten jullie 'OpenAI' er gewoon in met een standaard clausule en het Data Privacy Framework? Of vermijden jullie zakelijk gezien tools die geen server in de EU hebben? Ik ben zelf bezig om een overzicht te maken van welke tools wel/niet 'safe' zijn voor de Nederlandse AVG, maar ben benieuwd naar jullie 'whitelist'.
  37. Machtig interessant, maar nu weer ter zake blijven … en daarin zijn we kort en bondig … het kan niet.
  38. Als je jezelf wil verdiepen in hoe het werkt heb je denk ik meer aan een uitgebreide beschrijving van de Bedrijfsopvolgingsregeling (BOR) en de doorschuifregeling (DSR) binnen de inkomstenbelasting. Dus daarom geen direct antwoord omdat ik dat niet ken. Om je op weg te helpen. Dit is een wat ouder artikel (2020) vanuit een organisatie in jou sector https://www.najk.nl/2020/06/11/geen-bedrijfsovername-zonder-bedrijfsopvolgingsregeling-bor/ En hier een artikel over de actualiteiten in de (aanscherping) van de regels voor 2026 Daarmee kan je denk ik zelf een breder perspectief krijgen. https://www.jonglaan.nl/nieuws/fiscaal-vriendelijke-bedrijfsopvolging En het is ook niet raar om aan je accountant ook te vragen naar (openbare) kennis die hij of zij gebruikt zodat je jezelf ook kan inlezen.
  39. Hallo, Per 1-1-2023 zit ik in een vof met mijn ouders. Mijn moeder heeft aangeven te willen gaan stoppen, mijn vader wil nog een x aantal jaar door. We hebben een agrarisch bedrijf dus er is voor 1,2 miljoen aan ontroerend goed en grond. Dit is getaxeerd op 12-2022. In onze vof akte hebben we geen prijs of iets opgenomen. momenteel is de grond prijs flink gestegen. Dus ook de waarde van het bedrijf. In mijn beleving is de waarde op 1-1-2023, de waarde waar voor ik het kan overnemen. Klopt dit? Of hoe kijken jullie hier tegen? Wij worden begeleid hier in door onze accountant, maar vindt het fijn om me zelf hier in te verdiepen en hoe andere er tegen kijken. Groet, Martijn
  40. Welkom op HL. Los even van de fiscale aspecten: Ga er maar van uit dat je wanneer je langere tijd geen stroom hebt, er veel meer aan de hand is. Dan komt het puntje weerbaarheid om de hoek kijken. Beetje foute term, de meeste Nederlanders zijn namelijk wel weerbaar, maar verre van zelfredzaam. Ga er maar van uit dat er ook geen internet is, dus tsja, wat doe je verder thuis aan je werk? Nou ja, misschien wel meubelmaken of zo. Zorg dat je 72 uur zelfredzaam bent. Daar zijn allerlei lijstjes voor, dit zou ik zelf altijd in mijn noodpakket stoppen: Water (10 liter pp) EHBO set noodradio (dan weet je wat er aan de hand is) Eten voor drie dagen (dat ook koud te eten is) zaklamp, kaarsen, batterijen dekens contant geld (staat op alle lijsten, heb je waarschijnlijk weinig aan omdat alle winkels dicht zijn met hun electronische kassasystemen.) Ik hou regelmatig presentaties over het onderwerp voor ondernemers. Als je de vraag stelt of ze dit allemaal hebben, scoor je misschien 20%. Dat kan en moet beter.
  41. Ehm, dit zou toch begeleid zijn door een fiscalist? Die had zich wel even mogen bekommeren om jouw BV, zeker omdat er een stukje voorperiode is, waarover hij/zij kennelijk niks gezegd heeft, namelijk van 30 sept tm 29 dec. Je openingsbalans bij een ruisende inbreng, ontstaat dan ook vanuit de balans van de VOF van 30 sept. 2023. De cijfers die je hier geeft, had je moeten opnemen in de aangifte VPB over 2023, als ook het resultaat over dat tijdvak (30-9 tm 31-12). Dat de fiscus de aangifte uitreikt op 29-12 / 31-12 komt doordat de BV op 29-12 bij de notaris is opgericht. De terugwerking naar 30-9-2023 komt daarbij niet tot uitdrukking. Of erger nog, het was een geruisloze inbreng en de terugwerking is naar 1-1-2023 en de balans van 30-9 is alleen gebruikt voor de notaris. Dan loopt de voorperiode van 1-1 tm 29-12. Daarbij moet je dus ook nog een voorbeloning opnemen en die verwerken als inkomen in box 1. Bovendien moet je de geruisloze inbreng verwerken in je IB 2023. En hopelijk heeft die adviseur wel de verplichte toestemming gevraagd voor toepassing van een geruisloze inbreng aan de belastingdienst. Kortom: je bent gaan handelen zonder te weten wat er allemaal speelt rond de inbreng. Maar ook je adviseur heeft de bal behoorlijk laten vallen. VPB 2023 en IB 2023 opnieuw opstellen en indienen.

Je kan ons ook vinden op LinkedIn:

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.