Ga naar inhoud

Alle activiteiten

Deze stream update zichzelf

  1. Afgelopen uur
  2. Ik ben er gek op, verzamel en deel ze ;-). Tegeltjes van Hans
  3. Vandaag
  4. Maar waarom heb je niet 'bij het overstappen' je BTW nummer aan de buitenlandse leverancier doorgegeven? Zodat zij dan dus wél de BTW verleggen. Dan kon je dit zelf in je aangifte regelen. Nu krijg je misschien ooit discussie over of deze door de leverancier in rekening gebrachte (waarschijnlijk Nederlandse) BTW werkelijk aftrekbaar is, omdat dit dan - lijkt het - de EU regeling voor digitale/elektronische diensten betreft. Krijg je weer dat ge-emmer of de (inkoop-)factuur voldoet aan de eisen, omdat er (zou ik denken tenminste) geen Nederlands BTW nummer vermeld wordt. Erg onhandig om jezelf niet als BTW ondernemer kenbaar te maken wanneer je B2B transacties in de EU doet.
  5. Dan is er verlies te verrekenen, dat gebeurt via de IB-aangifte. Ik denk dat de fiscus daar een andere mening over heeft; als er geen overeenkomst bestaat, zou je die alsnog op kunnen maken, maar zonder een overeengekomen verdeling moet in essentie de berekende winst (+ of -) 50/50 verdeeld worden en in de respectievelijke IB-aangiften opgevoerd worden.
  6. Ik zou het bedrag dat je aan de ex-vennoot betaald hebt "als afscheid" gewoon aanmerken als zijn/haar winstaandeel in de VOF. En de rest (winst of verlies) zelf aangeven. En daarna vrolijk verder als eenmanszaak.
  7. Hij bedoelde ermee: niet altijd pro actief willen handelen of direct problemen willen oplossen. Laat het maar gebeuren. Soms komen er dan onverwachte oplossingen. (uiteraard afhankelijk van de situatie waar je voor staat).
  8. En wat betekend deze les dan precies?
  9. Ow leuk, ik kende deze niet. Ik heb wel ooit bij een lezing gehoord, dat bij echte ondernemers pas het echte succes bereikt wordt bij de 3de onderneming. Hoewle ik zelf nooit falliet ben gegaan. In mijn geval klopt dat ook wel. Maar een hoop internet startups waren dan meteen weer succesvol.
  10. Dankje! De VOF is inmiddels opgeheven. Over winstverdeling en uittreden is bij oprichting niets overeengekomen. Toen de firmant wilde uittreden, hebben we samen een uitkoopsom overeengekomen, welke ik heb voldaan. Of diegene aangifte IB doet over het deel van de VOF weet ik niet, wij spreken elkaar niet en de administratie ligt bij mij. Uiteraard wil ik zelf wel mijn deel meenemen bij mijn IB aangifte (en zal ik diegene de berekening doen toekomen). Ik kan de eindbalans dus opmaken. Maar hoe verwerk ik de uitkoopsom daar dan in? Moet die dan niet op een of andere manier in mindering gebracht worden op het aandeel van de uitgetreden vennoot? En we waren nog maar net gestart, dus wat als het aandeel negatief is, blijft er dan een vordering op de uitgetreden firmant openstaan? Want diegene gaat dat zeker niet aan mij / de VOF betalen...
  11. ValueA werd lid van de community
  12. Welkom op HL De hamvraag hier is of jullie bij het oprichten van de VOF ook zaken als winstverdeling en uittreden e.d. hebben overeengekomen? Als dat niet zo is, moet de VOF worden opgeheven, dient de eindbalans te worden opgemaakt en moet tussen vennoten worden vereffend (50/50), waarna elke vennoot het winstdeel opvoert bij de eigen IB-aangifte.
  13. Vorig jaar ben ik samen met een vriend een VOF gestart. Tegen de afspraak in, ben ik de enige die (start)kapitaal heeft gestort en al snel bleek dat ook het samenwerken niet ging lukken. We zijn onderling een afkoopsom overeengekomen, gebaseerd op de tot dan toe gemaakte omzet en ik heb het bedrijf als eenmanszaak voortgezet. Hoe verwerk ik de afkoopsom in mijn administratie en hoe gaat het met het invullen van de IB? In principe had de winst verdeeld moeten worden, maar aangezien diegene geen kapitaal heeft ingebracht en voor zijn bijdrage netjes is afgekocht, lijkt het me dat winst of verlies voor mij is?
  14. Myra2000 werd lid van de community
  15. Een ondernemer die mij in den beginne op weg hielp zei mij altijd: Alles wat je niet weet ben je vergeten te vragen Niet op vrijdag met een paraplu gaan lopen als je weet dat het maandag gaat regenen. Waarheid of onzin? Hangt af van de situatie maar het zette ons wel altijd ff op scherp.
  16. Ik ben zakelijk overgestapt van Microsoft en OneDrive naar Mailfence (Belgie) en Shadowdrive (Frankrijk). Op de facturen die ik van hen krijg staat 21% BTW, maar ik vraag mij af of ik deze BTW mag aftrekken. Er staat nergens op de facturen dat de BTW verlegd zou zijn.
  17. Marieke G startte met het volgen van Verlegde btw of niet?
  18. We komen ze allemaal tegen: ondernemerswijsheden. Af en toe zetten ze je aan het denken, andere hebben vooral een hoog cringe-gehalte. Welke tegelwijsheden zijn jou bijgebleven? Ik trap af: “Drie keer fout, de vierde keer goud.” En misschien wel de bekendste binnen Higherlevel en de favoriet van onze oprichtster Mikky: “Het gaat er niet om wie je bent, maar wie je kent.” Waar zit voor jou de waarheid… en waar de onzin? Ik ben benieuwd 🙂
  19. Welkom op HL Dit forum is echter niet bedoeld voor zelfpromotie, het ophalen van user experiences, marktonderzoeken, enquêtes, e.d. (zie Forumregels) daarom is jouw tekst opgeschoond en jouw bericht verplaatst naar dit wvjvm-board, waar je kunt sparren over jouw idee.
  20. pamllzz werd lid van de community
  21. Gisteren
  22. FrederikR werd lid van de community
  23. Beste ondernemers, Als beginnende developer merkte ik dat veel ZZP'ers (inclusief ikzelf) stoeien met losse bonnetjes en de kwartaalaangifte. De bestaande pakketten zijn vaak duur of te uitgebreid voor wie alleen overzicht wil. Daarom ben ik een uitgeklede, snelle web-app om je bonnen te digitaliseren gestart. Het is nu een MVP (Minimum Viable Product): je kunt inloggen, uploaden en een overzicht zien. Ik ben benieuwd naar jullie ongezouten mening: Zouden jullie dit gebruiken naast of in plaats van je huidige methode?
  24. Bonify werd lid van de community
  25. Rasanga werd lid van de community
  26. Zo zie je maar een goed boekhoudkantoor is volgens mij een vereiste voor startende ondernemers
  27. Hi Ruben, Bedankt voor je tijd en waardevolle feedback - hier kan ik zeker wel iets mee. Ik was ook nog niet op de hoogte van ROM.
  28. Stownership werd lid van de community
  29. Welkom op Higherlevel! Je zou eens kunnen aankloppen bij de Regionale Ontwikkelingsmaatschappij van jouw regio. Daar is vaak goed overzicht van zulke bijeenkomsten, zoals founder meetings. Maar ook welke incubators er in de regio zijn waar je eens heen kunt gaan. Een klik met het bedrijfsidee is belangrijk, maar de klik met je compagnon(s) nog veel belangrijker. Besteed dus vooral aandacht aan of bijv. jullie kwaliteiten en stijlen complementair zijn aan elkaar. Je kunt niet overal goed in zijn. Energie besteden om je eigen kwaliteiten verder te ontwikkelen of kunnen benutten levert vaak meer op dan veel moeten investeren in de ontwikkeling van je mindere punten. Zoek daar vooral een partner voor die die gaten opvult. Lastig om zo te zeggen, maar ingaand op de steen waar je je eerder aan hebt gestoten: focus eerst op goede validatie voordat je écht gaat bouwen.
  30. Afgelopen week
  31. Dat ligt eraan hoe je het precies boekt. Maar aangezien je schuld aan privé erdoor toeneemt, heeft boeken als een privéstorting materieel het goed effect.
  32. Het grootste probleem is juist de overschatting dat ze denken dat ze het wel snappen en daarom geen (professionele) hulp nodig hebben. Dat zie je ook in heel veel vragen hier op HL voorbij komen. Elk jaar tientallen vragen met hetzelfde probleem: "Ik doe mijn eigen boekhouding in Excel, op een kleitablet of met een telraam, maar nu bij de aangifte heb ik een verschil in mijn balans." Het probleem is dan niet dat je het niet snapt, maar dat je denkt dat het zelf wel kunt of dat een boekhouder te duur is. Ik denk dat de ondernemers die echt genoeg snappen van boekhouding en de regels eromheen ver in de minderheid zijn. En dat zijn niet alleen startende ondernemers, dat zijn ook veel ervaren ondernemers. In mijn werk als adviseur ben ik zo ontzettend veel ervaren ondernemers tegengekomen die echt niet snappen hoe je een balans moet lezen. En dan tref je bijvoorbeeld ondernemers die alleen naar omzet of liquiditeit kijken. En eigenlijk moeten we dan blij zijn dat die startende ondernemers al snel struikelen in plaats van jarenlang onbedoeld een potje ervan te maken, om dan na die 10 of 20 jaar te concluderen dat ze al die jaren niets verdiend hebben.
  33. Bedankt voor het antwoord. Dat deze ergens op mijn eigen vermogensrekening komt te staan snap ik, maar hoe boek ik het zodat ik 2025 kan afsluiten? Moet ik het als een privéstorting opnemen?
  34. Als jij 500 kosten boekt, omdat je die aan privé gaat vergoeden, dan boek je daar tegenover 500 op je kapitaalrekening.
  35. Ik ben een kleine ondernemer (bijverdiensten naast een baan in loondienst) en doe mijn eigen administratie en aangifte ib. Ik loop vast op een aftrekpost en hoop dat iemand mij hier verder kan helpen. Ik heb mijn aangifte ib ingevuld zoals ik dat elk jaar doe. Ik heb ook eind 2024 een (privé)auto gekocht, dus na wat rekenwerk uitgerekend dat ik ook nog zeg 500 euro van de winst af kan trekken aan kilometervergoeding . Dit ingevuld bij autokosten. Mijn winst is dus met 500 euro gedaald. Tot hier geen probleem. Alleen klopt de controleberekening aan het einde van de aangifte niet meer (logisch) en staat er 500 euro "teveel". Hoe kan ik dit verwerken zodat de balans/privéonttrekkingen etc ook kloppen? Heb ik dan als het ware een schuld bij mezelf? Is het een privéstorting omdat ik het privé heb voorgeschoten? Hoe zorg ik dat de W&V en winstberekening weer met elkaar matchen? Ik verleen een dienst en hoef niks in te kopen behalve mijn zakelijke rekening, ben vrijgesteld van btw, geen schulden of vorderingen en schrijf op het moment alleen een laptop af, dus mijn aangifte is al met al niet zo heel ingewikkeld... toch kom ik er niet uit. Wellicht is het antwoord heel simpel en zie ik door de bomen het bos niet meer maar ik hoop dat iemand kan helpen.
  36. Goedenavond, Ik ben nieuw op dit forum en hoop dat ervaren ondernemers mij op weg kunnen helpen met wat advies. In het kort, ik ben van beroep een software engineering manager - dit betekend dat ik een startup tot en met scaleup technisch hands-on kan uitvoeren en leiden. In het verleden heb ik me gestoten aan de steen van een "leuk product" dat mensen gebruiken zolang het gratis blijft - dit bedrijf hebben we in 2021 gesloten (in het VK). Maar het verlangen naar avontuur begint weer te kriebelen. Ik ben technisch en sociaal sterk maar ik blijf het lastig vinden om vast te stellen waar klanten voor willen betalen. Daarom zoek ik een compagnon die mijn tegenpool is qua talent. Idealiter een ondernemer met wat tractie die vastloopt op het product en een partner zoekt die het product op zich neemt voor een aandeel in de onderneming. In principe is de industrie niet per se belangrijk maar de Energie / EV industrie is waar ik het meeste ervaring heb. Ik kan in principe 1 jaar zonder vast inkomen blijven draaien. komen in Nederland ondernemers samen die actief bezig zijn met vroege fase ideeën, klantgesprekken en validatie? (meetups, communities, etc.) Waar moet ik op letten bij het zoeken naar een mogelijke compagnon in deze fase? Doe ik er beter aan om eerst zelf door deze fase heen te gaan en mijn zwakkere kant te ontwikkelen? Waar zit volgens jullie mijn blindspots? Alle inzichten (ook kritische) zijn zeer welkom. Alvast bedankt voor het advies!

Je kan ons ook vinden op LinkedIn:

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.