Per 1 december gaan wij open met onze zaak in cake.
Nu zitten wij een beetje te denken hoe wij best onze prijszetting hanteren. En op zich is het niet zo moeilijk, er zijn alleen een paar vragen die bij ons opkomen. Misschien dat jullie eens kunnen zeggen hoe dit het beste aan te pakken.
Laten we als voorbeeld onze muffin nemen, die wij gaan verkopen. Dit is puur een voorbeeld. Om aan te tonen wat we willen doen. De bedoeling is uiteraard mensen overtuigen meer te kopen.
1 stuk = 2,5 euro
2 stuks = 5 euro
4 stuks = 10 euro
6 stuks = 14.50 ipv 15 euro
12 stuks = 27 ipv 30 euro.
Nu moge het duidelijk zijn dat de klant bij 6 en 12 stuks minder betaald. Dus dat de klant 'gestimuleerd' wordt om toch voor 6 of 12 te gaan vanwege het voordeel. Vrij simpel.
Het probleem waar wij mee zitten is het volgende.
Wat reken je de klant nu aan als die 7 stuks koopt?
Zeggen we dan okay, dat is dus 7*2.5 = 17.5 euro. Of zeg je van ja, dat is eigenlijk een doos van 6 +1 oftewel 14.50+2.5 = 17 Euro. Dit probleem gaat dus door. Wat als iemand 13 stuks neemt, etc etc. Hoe pakken we dit nu het beste aan?
Hopelijk kunnen jullie hier wat tips en ideeen op loslaten. Dit wordt erg gewaardeerd.
Zie jij kansen voor je onderneming/bedrijf in het buitenland? Met RVO onderneem je verder.
Kijk wat onze kennis, contacten en financiële mogelijkheden voor jou kunnen betekenen.
We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.
daragesh
daragesh
Beste leden,
Per 1 december gaan wij open met onze zaak in cake.
Nu zitten wij een beetje te denken hoe wij best onze prijszetting hanteren. En op zich is het niet zo moeilijk, er zijn alleen een paar vragen die bij ons opkomen. Misschien dat jullie eens kunnen zeggen hoe dit het beste aan te pakken.
Laten we als voorbeeld onze muffin nemen, die wij gaan verkopen. Dit is puur een voorbeeld. Om aan te tonen wat we willen doen. De bedoeling is uiteraard mensen overtuigen meer te kopen.
1 stuk = 2,5 euro
2 stuks = 5 euro
4 stuks = 10 euro
6 stuks = 14.50 ipv 15 euro
12 stuks = 27 ipv 30 euro.
Nu moge het duidelijk zijn dat de klant bij 6 en 12 stuks minder betaald. Dus dat de klant 'gestimuleerd' wordt om toch voor 6 of 12 te gaan vanwege het voordeel. Vrij simpel.
Het probleem waar wij mee zitten is het volgende.
Wat reken je de klant nu aan als die 7 stuks koopt?
Zeggen we dan okay, dat is dus 7*2.5 = 17.5 euro. Of zeg je van ja, dat is eigenlijk een doos van 6 +1 oftewel 14.50+2.5 = 17 Euro. Dit probleem gaat dus door. Wat als iemand 13 stuks neemt, etc etc. Hoe pakken we dit nu het beste aan?
Hopelijk kunnen jullie hier wat tips en ideeen op loslaten. Dit wordt erg gewaardeerd.
Groetjes,
J.
Link naar reactie
https://www.higherlevel.nl/forums/topic/28859-prijszetting-beste-aanpak/Delen op andere sites
Aanbevolen berichten
10 antwoorden op deze vraag