Ga naar inhoud

Alle activiteiten

Deze stream update zichzelf

  1. Afgelopen uur
  2. Commissie is inderdaad percentage van de omzet. Maar bijv. voorraadkosten zijn er altijd ongeacht of er verkopen zijn. Of de factuur gewoon splitsen, 1 voor de omzet (factuur verstuurd) en 1 voor de kosten (factuur ontvangen)? Subnotes zijn er nog wel: [1] Any negative balances will be offset against the upcoming months, and once fully reconciled, the corresponding credit will be issued. [2] This is a tax-free intra-Community supply in accordance with Art. 131 and 138 of Directive 2006/112/EC MwStSystRL. [3] This is a correction due to exceeding marketing cap.
  3. Bedenksel werd lid van de community
  4. Vandaag
  5. Nogmaals van harte Steven! Nog tips die jij uit je traject hebt meegenomen?
  6. You can work and study for free in a library. Coffee is there too. Maybe you can try it there and ask for comment on your idea.
  7. Wow, @StevenK, wat een mooi bericht en mooie stap! Gefeliciteerd, en zullen we binnenkort nog een keer bijpraten/lunchen? 😉
  8. Well... there are already tons of places like these thriving in Utrecht. Exactly how you envision it. Have you visited some coffeebars in Utrecht? Like The Village, 30ml, Keen, Dagger, Koffieboontje, Blackbird, Koffie Leute, the list goes on and on. Same goes for a community space, you'll need precious and expensive m2 in Utrecht. If you want to try it, I suggest you do research in the surrounding suburbs instead of the city center. A local coffeebar where people know your name, acts as a neighbourhood place to get together, that might work. In some areas of Utrecht. How you recalibrated it as a place to also get cables, safe WiFi etc, that might be an interesting way to approach your complete businessplan. With the current climate where people are more aware of secure online access, a place to maybe have someone repair your hardware... you might also want to look into the various repaircafes in Utrecht. Good luck!
  9. Students do know how to get things cheap. They'll have a phone with unlimited data for € 2,50 per month, they order their USB C cables on Amazon (or Temu if they don't care about safety), so how much are they willing to spend on coffee and cookies? The other way around; how much coffee will you have to sell to cover your costs?
  10. Groei! leek me wel de plek om dit te delen. Mij kan niet verweten worden dat ik een one-trick-pony ben. Ik begon ooit in de ICT, werd daarna advocaat en de afgelopen zes jaar heb ik managementfuncties in de metaalindustrie ingevuld. Daarnaast ben ik overigens in die zes jaar ook nog steeds beschikbaar geweest voor juridische adviezen. Los daarvan ben ik altijd een techneut in hart en nieren geweest. Ik ben opgegroeid tussen techneuten en heb daarom altijd willen weten hoe iets werkt. Ruim tien jaar geleden kreeg dat voor mij een nieuwe dimensie toen ik kennismaakte met verspaning: het bewerking van harde grondstoffen (meeestal metaal of kunststof) door materiaal weg te halen door middel van bijvoorbeeld beitels op een draaibank, freesgereedschap in een bewerkingscentrum. In mijn werk in de metaal kreeg ik ook te maken verspanende toeleveranciers en werd mijn interesse in verspaning steeds groter. Daarom ben ik op zoek gegaan naar een manier om in de verspaning aan het werk te gaan. Zoals veel mensen heb ik een Brookz account genomen en heb ik diverse bedrijven bekeken. Eén keer zat ik heel dicht bij een overname, maar daar kwam een ander voorbij die beduidend meer wilde betalen. Uiteindelijk kwam ik via mijn eigen netwerk bij een bedrijf waar een klik is met de huidige eigenaar. Maar daarmee was ik er nog niet. Financiering van een overname is duidelijk een vak apart. In eerste instantie leek het erop dat we, hoewel we het over de condities eens waren, er niet uit zouden kunnen komen omdat financiering op het randje zou zijn. En een avontuur starten met een waarbij de basis zo krap is dat dat alles volgens de prognose moet lopen omdat je anders de financiering niet kunt betalen vind ik een te groot risico. En uiteindelijk was het de huisbank van de verkoper die met een goed advies kwam voor een structuur waarin de overname vormgegeven kon worden en heb ik met de huidige naar daarover overeenstemming kunnen bereiken. Die structuur hebben we de afgelopen anderhalve maand uitgewerkt en geimplementeerd en deze week is de financiering definitief geworden, dus na zes jaar management voel ik me weer echt ondernemer . Met zes computergestuurde draaibanken en drie computergestuurde bewerkingscentra maken we een variëteit aan mooie producten.
  11. backy66 werd lid van de community
  12. Gisteren
  13. Jaap, fijn dat jij 't snapt! Maar wat ik wil is wat anders als een garage bedrijf
  14. Bedankt voor je idee! Ja ik ben langzaamaan ook iets in die richting aan 't bedenken, denk daarbij aan een soort van shop-in-shop idee. Ik ga dat eens uitpluizen, en wat netwerken 😉
  15. Als zij bepaalde (on)kosten sowieso in rekening brengen ongeacht of er verkopen zijn - en dat is niet te zien op basis van jouw 'self-billing' factuur - en zij daarbij de BTW naar jou verleggen (en ook dat is niet te zien op deze factuur!), dan zou je dat zelf bij rubriek 4 B moeten aangeven en zelf de (NL) BTW moeten uitrekenen. En indien van toepassing ook hetzelfde bedrag weer aftrekken als voorbelasting. Dat heeft niets met jouw Opgaaf ICP te maken verder. Maar nogmaals: de commissie e.d. (variabele bedragen op basis van de verkopen) zou ik zelf als negatieve omzet meenemen, want het lijkt (op basis van de factuur) alsof zij dit aftrekken van hun inkoopprijs (en dus jouw verkoopprijs). Misschien moet je hun voorwaarden doornemen om te zien wat er precies staat.
  16. Wallastic wall covering werd lid van de community
  17. I agree with the long time spent versus the low amount of Euro spent. That is the big differentiator in the plan. You don't want to have people study or work 4 hours and only drink 2 tea or coffee. There is no way that will pay for the m2 price.
  18. Àls iemand die heel veel AI gebruikt dagelijks sta ik er ook een beetje dubbel in. We krijgen straks een grote eenheidsworst van berichten dagelijks gepusht door allerlei automations dat niemand zich nog ergens in herkent. Dat haalt ook gelijk het authentieke van je bedrijf of je boodschap af vind ik. Ik zou meer zien in een soort hybride model waarbij de AI je helpt met je content plannen en evt onderwerpen aanbied en de ondernemer schrijft. AI kan dan redigeren om dit in een mooier format te gieten, maar de boodschap is nog wel echt zelf van de ondernemer afkomstig. Maar ik ben bang dat het net als met botox is, er is straks geen social media bericht meer wat kan glimlachen. 😁
  19. Frisgroen Tuinontwerp werd lid van de community
  20. Bedankt Ruben! Ik begrijp wat je bedoelt - "Je geeft kort aan wat je wilt communiceren" is in dat opzicht een breed begrip. Er zullen momenten zijn waarop je weet waar je over wil posten (bijv. een nieuwe oplevering van een project, de komst van een nieuwe medewerker o.i.d.). Als je op zoek bent naar ideeën biedt de tool suggesties (bijv. "Maak voor elke vraag op deze FAQ pagina een post: [link naar FAQ pagina]"). Wat betreft AI-gegenereerde content: je blijft altijd eigenaar van alles wat via de tool wordt gegenereerd. We laten geen compleet nieuwe media door AI maken, maar werken juist met jouw eigen aangeleverde beeldmateriaal. Dat zorgt ervoor dat de inhoud persoonlijk blijft. De tool plaatst jouw beelden vervolgens in een template die aansluit op de huisstijl van je bedrijf. Hoe persoonlijk de content uiteindelijk wordt, hangt vooral af van hoe je je bedrijfsprofiel inricht. In dit profiel kun je informatie opnemen over bijv. je projecten, het team, maar ook je gewenste communicatiestijl incl. voorbeelden. Op basis daarvan worden de posts gegenereerd, waardoor ze natuurlijk kunnen aanvoelen alsof je ze zelf hebt geschreven. Daarnaast kan je de gegenereerde posts altijd achteraf nog handmatig finetunen. Een andere optie is om posts te laten generen o.b.v. website links. De meeste bedrijven hebben een website waarop alle informatie te vinden is. Wil je bijv. een post waarin je je bedrijf voorstelt, dan kun je de 'over ons' pagina invoeren. De content wordt in de kern dus aangeleverd door de gebruiker. Dus lang verhaal kort: onze tool biedt de mogelijkheid niet 'dertien-in-een-dozijn' berichten te plaatsen, maar het is uiteindelijk de keuze van de gebruiker.
  21. Waarom eigenlijk niet de gehele omzet (btw verlegd) in de ICP? Dus 1147.60 Maar dan zou ik het zo moeten bezoeken of verwacht je alles op diensten naar binnen de EU (0%), dan wordt alleen 438.45 meegenomen in de ICP. Maar dan krijg ik wel negatieve bedragen als ik bijv een maand geen omzet draai, maar wel kosten heb gemaakt aan Omnidock (opslag bijv.)? Dacht bij ICP negatief niet kon.
  22. Welkom op Higherlevel! Het probleem dat je vaak hoorde: en het enige dat de ondernemer met jouw tool nog zelf moet doen: staan in mijn optiek haaks op elkaar. Daarnaast ben ik benieuwd hoe je kijkt naar de ontwikkeling van alle AI-gegenereerde content op social media, waarbij vaak het persoonlijke of oprechte ontbreekt. Het zijn steeds meer dertien in een dozijn berichten met een triviale boodschap. Verwacht je met jouw oplossing iets anders te kunnen bieden?
  23. Overbodig, want begrijpelijk. Graag gedaan, nogmaals van harte welkom op HL! Ik ook! ☺️
  24. Excuus Hans, ik wist niet dat we onze bedrijfsnaam en website niet mochten vermelden. Ik heb het verplaatst naar mijn handtekening. Bedankt voor het redigeren en het opnieuw openen van het topic. We zijn benieuwd naar de reacties!
  25. WBoerma wijzigde zijn profielfoto
  26. Afgelopen week
  27. Dat zal zo zijn, maar het is echt een enorm promotie verhaal en daarmee behoorlijk strijdig met onze Forumregels, daarom had ik dit topic aanvankelijk gesloten. Bij nader inzien heb ik het e.e.a. geredigeerd om het alsnog te kunnen toelaten. Een tip: via jouw account kun en mag je een handtekening aanmaken waarin je een link mag opnemen. Mod-melding: toch nog wat meer geredigeerd en topic weer geopend.
  28. Hoi allemaal, Ik wilde graag iets met jullie delen waar we de afgelopen tijd hard aan hebben gewerkt, en waar we nu feedback op zoeken. Samen met een compagnon werk ik inmiddels al zo’n vijftien jaar aan software en websites voor vooral zzp’ers en mkb-bedrijven. Van hieruit hoorden we vaak één vraag terugkomen: “We willen wel wat doen met social media, maar we hebben geen tijd en eigenlijk ook geen idee wat we moeten posten.” Social media voelt voor veel ondernemers belangrijk, maar in de dagelijkse praktijk komt het er vaak simpelweg niet van. Drukte, gebrek aan inspiratie, altijd nét iets anders dat voorrang heeft. Een marketingbureau inschakelen is voor veel kleinere bedrijven te duur, en zelf teksten schrijven en visuals maken kost meer tijd dan de meeste ondernemers kunnen vrijmaken. Met de opkomst van AI begonnen we ons af te vragen of dit proces niet veel slimmer en eenvoudiger kon. Zeker omdat we in de praktijk zagen dat veel bureaus eigenlijk hetzelfde doen: een template openen in Canva, een AI-tekst erbij, beetje finetunen, en klaar is kees. Dat zou een ondernemer toch ook zelf moeten kunnen, maar dan zonder dat het extra werk oplevert. Vanuit die gedachte zijn we ons bedrijf gaan bouwen. Wij helpen ondernemers om zonder gedoe zichtbaar te blijven op social media. Je geeft kort aan wat je wilt communiceren, uploadt eventueel een foto, en de tool genereert direct meerdere posts met bijpassende visuals in je eigen huisstijl. Je plant ze vervolgens in, en zodra je je socialmedia-accounts hebt gekoppeld worden ze automatisch geplaatst op de dagen die jij kiest. Daarbij geeft het systeem ook nog adviezen wat de beste post-tijdstippen zijn voor je bedrijf. De posts worden afgestemd op je bedrijfsprofiel, zodat de toon, onderwerpen en uitstraling passen bij jouw bedrijf. Daarmee blijft je merkconsistent, ook als je er zelf weinig tijd voor hebt. De mogelijkheden zijn eindeloos. Denk aan het delen van je openingstijden, projecten, nieuws, acties, blogs of bepaalde producten. Als je geen idee hebt wat je moet posten kun je ook één van de suggesties proberen. Op dit moment draaien we een pilot met een diverse groep bedrijven. De eerste reacties zijn positief, maar we zijn vooral benieuwd hoe andere ondernemers hiernaar kijken. Herkennen jullie dit probleem? Zouden jullie zo’n tool gebruiken? Of zien jullie valkuilen die wij nog niet scherp genoeg hebben? Dit is geen verkooppraatje, maar oprecht een vraag om feedback. Jullie zijn tenslotte precies de doelgroep waar we dit voor bouwen. Alle opmerkingen, positief of kritisch, zijn welkom! Alvast bedankt voor het meedenken!
  29. Yes. I’ve modified the idea but quite similar to those ideas. I am a network admin/tech by trade so I was going to setup my own secure network in the shop and have different levels of paid access each with perks and better bandwidth to go along with the free guest WiFi. The coffee and pastries are to get you in the door. The atmosphere, secure WiFi, and ability to study or write or have small meetings is what would be the “selling point”. I would also have available for purchase, short patch cables and USB-C cables, etc., maybe t-shirts as well. But if this idea doesn’t sound profitable or even break even then maybe I need to recalibrate. Thank you for your input!
  30. Je moet (mijns inziens) de commissie e.d. als negatieve omzet registreren. En dus omzet - met BTW verlegd - voor de ICP € 438 opgeven (rubriek 3 B). En ook een ICP doen voor hetzelfde bedrag voor het BTW nummer van de Duitse afnemer.
  31. I would not say "Insane", but whether this idea is really feasible or profitable is the question. It seems you are reinventing the idea of Seats2meet.nl of wondersofwork.nl. Not a lot of profit there I'm afraid.
  32. Dit is e-boekhouden. Omnidock maakt de factuur op (creditfactuur) en stuurt het naar mij. Alleen op deze manier komt de omzet niet goed in de ICP dus denk het inderdaad factuur verzonden moet zijn. Alleen snap ik niet hoe het dan met de kosten werkt, want dan krijg je negatieve bedragen in de ICP (bij factuur verzonden). Of moet die zonder btw code boeken?
  33. Ik weet natuurlijk niet welk programma je hier gebruikt, maar ik zou denken dat je "Factuur verzonden" i.p.v. "ontvangen" moet kiezen. Want het is een 'self-billing' factuur van jouw kant richting Duitsland. En dan ook de € 438,45 niet negatief, maar positief, in je systeem zetten.
  34. @SanderR3 if you pay peanuts, you get monkeys. Hoe mooi je de boel ook hebt geautomatiseerd, je moet heel wat claims a €2,51 marge hebben voordat je geld gaat verdienen. Ik ben ook wel eens opgelicht via een webshop en zou daar goud geld voor over hebben om de dader te laten pakken. Maar voor €4,95 inclusief btw? Daar geloof ik niet in. Terug naar de basis!

Je kan ons ook vinden op LinkedIn:

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.