Ga naar inhoud

Alle activiteiten

Deze stream update zichzelf

  1. Afgelopen uur
  2. Volgens mij is dat niet correct, je bent en blijft altijd zelf eindverantwoordelijke voor je administratie. Je mag nooit de verantwoording verleggen. zie ook: Rechtbank Noord-Holland (ECLI:NL:RBNHO:2023:9981)
  3. Inderdaad … een administratie en een salarisadministratie uitbesteden betekend dat de verantwoordelijkheid (deels) overgaat naar het administratiekantoor. Er is namelijk nog zoiets eindverantwoordelijke en medeverantwoordelijke.
  4. Ik zie inderdaad bovenaan het scherm staan 230 euro, maar beneden staat nog 50 euro. Klein detail, je spreekt overal over 72 uur, dus 4 dagen, maar die optie kun je niet kiezen ;-).
  5. Leuke frisse website. De Pasta Bolognese komt gelukkig bij een bekend adres vandaan ;-) Ik heb de checklist gedownload maar die komt als een txt bestand binnen en niet als een PDF, ook is mij niet helemaal duidelijk wat er met mijn mail adres gebeurt. -> ik zie nu dat er een mail binnenkomt met ook nog eens de checklist. Bij de checklist heb ik aangegeven 1 persoon + huisdier maar het aantal liters water blijft 9 liter voor 3 dragen. Dus iemand gaat hier dorst krijgen. Hier zit zeker potentieel in.
  6. Dit zou 230 euro moeten zijn, ik zie deze wel terug in mijn overzicht?
  7. Links naar andere websites is inderdaad een goede manier om iets bij te verdienen, maar is geen vetpot. Er zijn heel veel review websites over producten en diensten, die vol staan met linkjes naar bol.com. Vaak zijn deze ook gemaakt door dit bedrijf. Op 1 of andere manier is de top3 altijd tekoop bij hun. Voor mij altijd een signaal om de site snel weg te klikken. Ik zeg dit, omdat ik denk dat als je dit soort links maakt, je heel duidelijk moet zijn dat je onafhankelijk bent en dit ook terug laat komen in je adviezen. Het helpt dan zeker ook als er andere bedrijven tussen staan dan de 2 grote verzamelverkoopsites. Verder denk ik dat dit een heel hot item is, dus dat het zeker wel kan werken. Misschien een idee om zelf de pakketten samen te stellen en te verkopen? (zonder geneesmiddelen en voedsel) Wel een vraagje, 50 euro contant geld voor 2 volwassen en 3 kinderen (mijn situatie), daar kom je niet ver mee. Niet eens genoeg voor een taxi naar het ziekenhuis, als je electrische auto niet wel starten. En het klinkt heel stom, maar bij gebrek aan kraanwater zijn een paar emmers heel belangrijk, anders heb je nog niets aan je wc papier ;-)
  8. Vandaag
  9. Op basis van onze expertise en reviews van andere. Heel vreemd, dat zou moeten werken, bedankt voor het melden. Goeie, vraag ik even na. Dit kan ik inderdaad wel maken door er een sterretje oid bij te zetten, wil het niet te moeilijk / onoverzichtelijk maken.
  10. Elke vijf jaar (of eerder) een nieuwe auto kopen en de oude inruilen. Het is een combinatie van fiscale en privé keuzes die gemaakt worden.
  11. Inderdaad, dat is inderdaad niet hun taak. Bovendien telt een copy nooit als bewijslast. Je moet het zelf gezien hebben en daar een copy van maken.
  12. Ik zocht er 1 die vaker samenwerkte met de nieuwe boekhouder (die zelf geen loonadministratie doet), maar inderdaad dit is niet helemaal ons kantoor. Ik vroeg me vooral af of ze dit wettelijk verplicht zijn. Maar zoals het nu klinkt is dat inderdaad niet hun zorg. Zij hoeven ook verder niets te regelen mbt verzuim oid, dat doen we via de verzekering.
  13. Interessant?! Ik dacht dat er ooit een aanpassing was gedaan om d.m.v. 'spook'werknemers o.a. witwaspraktijken te voorkomen?
  14. Er zijn inderdaad veel eisen, maar die is aan de werkgever en niet aan het administratiekantoor. Die betaald uiteindelijk de boete. Ik wist niet dat loonadministratiekantoren ook een branchevereniging hadden, ga daar eens naar kijken. Die zulen vast ook wel strengere eisen stellen over online opslag van gegevens en idkaarten. Als het systeem gehacked wordt, zeggen ebdrijven toch alleen maar: "Sorry niets aan te doen, veel succes met de problemen"
  15. Nee, dat zijn ze niet verplicht. Wat ik wel interessant vind: hier staat dat je als werkgever een kopie moet maken, maar als ik in artikel 28 Wet LB kijk, dan staat daar alleen maar dat je de werknemer moet identificeren met een geldig ID bewijs en eventueel werkvergunning indien van toepassing: f.van de werknemer die loon uit tegenwoordige dienstbetrekking geniet vast te stellen de identiteit aan de hand van een document als bedoeld in artikel 1, eerste lid, onder 1° tot en met 3°, van de Wet op de identificatieplicht en – zo de werknemer een vreemdeling is in de zin van de Vreemdelingenwet 2000 en niet behoort tot de categorie werknemers die op grond van overeenkomsten van internationaal recht is uitgezonderd van de verplichting tot het hebben van een geldige verblijfsvergunning als bedoeld in die wet en een geldige tewerkstellingsvergunning als bedoeld in de Wet arbeid vreemdelingen – tevens de verblijfsrechtelijke status ter zake van het verrichten van arbeid aan de hand van een geldige verblijfsvergunning of aan de hand van een geldige tewerkstellingsvergunning, alsmede van een en ander de aard, het nummer en een afschrift daarvan in de loonadministratie op te nemen; Lijkt me in ieder geval dat dit voor jou niet de juiste loonadministrateur is. Maar volgens mij is daar ook genoeg keus in.
  16. Een nieuw salarisadministratiekantoor dat niet mag controleren of de medewerkers überhaupt wel bestaan … goed voor einde verhaal.
  17. Voor mij voelt de overstap naar zzp logisch maar niet zonder twijfels. Het grootste voordeel zie ik in flexibiliteit en fiscale ruimte zoals aftrek van kosten en mogelijk een hoger netto resultaat. Ook past het beter bij de manier waarop ik nu al werk binnen de sportwereld. Nadelen zijn er natuurlijk ook zoals meer administratie geen zekerheid bij ziekte en het risico op schijnzelfstandigheid. Praktisch gezien lijkt het wel goed te combineren met mijn vaste baan in de zorg Wat betreft de auto zou ik als zzp’er kijken naar privébezit en zakelijke kilometers declareren of de auto op de zaak zetten afhankelijk van wat fiscaal gunstiger uitpakt. Aangezien ik meer dan de helft zakelijk rijd is dat zeker iets om goed door te rekenen
  18. Bij mij heeft AI inmiddels wel een vaste plek gekregen in de bedrijfsvoering. Ik gebruik het vooral om sneller te werken denk aan teksten eerste opzetten van plannen en ideeën uitwerken. Het vervangt geen mensen maar het versnelt processen wel enorm. Vooral in marketing en communicatie merk ik dat het me tijd bespaart en creatiever laat werken
  19. Dinotrex5 werd lid van de community
  20. Vanuit de wet worden er heel veel eisen gesteld op een loonadministratie, o.a. dus het bewaren van kopieën ID bewijzen e.d. De vraag is natuurlijk wat nou precies de verantwoordelijkheid (en aansprakelijkheid!!!) van de intermediair ("salarisadministratiekantoor") in deze is. Op zich zou men - als zij verder niet aangesloten zijn bij een 'branchevereniging' of zoiets die van-alles van hen eist - misschien kunnen volstaan met het 'oplepelen' van cijfers richting jou, zodat jij dat kan verwerken en daar de verantwoordelijkheid over kan nemen etc. Maar zo zal het toch meestal niet gaan: waarschijnlijk geven zij de gegevens via hun systemen, onder hun certificaten/naam, door aan de overheid namens jou. En dan ligt het toch wel anders als blijkt dat de loonadministratie helemaal niet volledig is en jij wijst naar hen en zij wijzen naar jou... Dus zullen zij geen (neem ik aan) zaken willen doen als zij niet een volledige, juiste loonadministratie kunnen voeren. (Tenminste als het een intermediair is die aan hun reputatie denkt.)
  21. Natuurlijk hebben zij dit nodig, er moet toch persoonsverificatie plaatsvinden?
  22. Hans van den Bergh startte met het volgen van Salarisadministrateur
  23. Wij willen overschakelen naar een nieuw salarisadministratiekantoor. Zij eisen een copy van de idkaarten van mijn medewerkers, die geupload moet worden via een eigen gebouwde portal. Ik wil dit niet. Ik zie niet in waarom zij dit moeten hebben en al helemaal niet online. Ik wil niet verantwoordelijk zijn voor het hacken van deze gegevens. Zijn zij wettelijk verplicht dit te hebben? Zij doen toch alleen maar de administratie, de verantwoording van de juiste gegevens ligt toch bij ons? Wij slaan dit soort gegevens nooit online op.
  24. Jasper S. startte met het volgen van Salarisadministrateur
  25. Goed overzichtelijk en kwa lijst ook niet slecht denk ik. De essentiele vraag is denk ik: "Verdienmodel: Momenteel overweeg ik affiliate links naar producten uit de lijst en later ook partner vermeldingen. Hoe kijken jullie aan tegen de commercialisering van dit soort 'public service' tools?" Op welke manier kies je nu de producten uit? De links zitten er al in en de leveranciers zullen best blij zijn met de traffic, maar waar is de keuze op gebaseerd? De lijst moet nog wel verder gepersonaliseerd worden worden. Ik vul 4 volwassenen in, maar krijg nog steeds de suggestie om luiers te kopen. Het EHBO deel is echt onvoldoende; ik zou minimaal een EHBO koffer volgens de richtlijnen van het Oranje Kruis aanraden. Verder zou ik duidelijk onderscheid maken tussen wat de regering adviseert (https://www.denkvooruit.nl/bereid-je-voor/stel-je-noodpakket-samen) en wat je er zelf bij verzonnen hebt.
  26. Antwoord op vraag 3 (zonder nog de site te hebben gezien): met die naam snap ik meteen waar het over gaat, die zou je inderdaad in veel situaties aan jezelf stellen, mijn mening: die linknaam klopt als een zwerende vinger!
  27. Nou zeker niet overal hoor. Wij doen regelmatig zaken in Frankrijk, Spanje en Italië en vaak duurt dit 24 uur bij overmaking voor 12 uur, anders nog 12 uur later. Misschien dat dit veranderd met de nieuwe betalingsapp. Je mag trouwens gewoon grotere cashbedragen aannemen zolang je maar onderzoek doet, zoals het overleggen van een bankafschrift. https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/financiele-sector/verbod-contante-betalingen-van-3000-euro Cash betaling in Spanje worden wel heel erg aan banden gelegd, max € 1000,00 bij particulieren, zakelijk weet ik het niet zo goed. Die regels zijn erg moeilijk, met alle uitzonderingen. De vraag is wel of dit echt gaat werken. In Spanje (buiten de grote steden) is het nog steeds standaard dat men het salaris helemaal pint. En bestaand cashloze winkels niet, het weigeren van cash geld kan een boete opleveren. Er is hier ook nog zo vreselijk veel cash geld in omloop, wat ook niet zal veranderen zolang men salarissen cash mag blijven uitbetalen.
  28. Dus je zoekt stromannen die tekenen voor jouw plan, waarin staat dat ze jou benoemen en betalen, en daarna mogen ze dus niet daadwerkelijk besturen en plannen bijstellen als dat in hun ogen gunstiger is voor de stichting... Als je graag aan de touwtjes wilt trekken, maar er dan een onderneming van waarvan jij de baas bent, want bij een stichting werkt dat niet zo. Een stichting is van niemand, en het bestuur hoort onafhankelijk te zijn. Jouw werk, jouw merk, jouw bekendheid, jouw passie... dus niet die van een stichting. Als je wilt dat het van jou blijft, dan moet je dat niet uit handen geven aan een stichting.
  29. Omschrijving van het concept: Ik ben onlangs gestart met HebikAlles.nl, een platform dat mensen helpt om zich voor te bereiden op specifieke situaties met slimme checklists. Denk aan vakanties, verhuizingen, maar op dit moment ligt de focus sterk op een noodpakket-checklist. Het doel is om de 'oeps-factor' te elimineren door samen met de gebruiker te controleren of ze écht alles in huis hebben. Wat heb ik tot nu toe gedaan? De basis van de website staat, de eerste checklists (waaronder de noodpakket-sectie) zijn live en ik heb de eerste organische bezoekers mogen verwelkomen. Ik heb geprobeerd de interface zo simpel mogelijk te houden: geen poespas, maar direct actie. Mijn specifieke vragen aan de HL-community: Conversie & UX: Is de 'checklist-flow' logisch voor een nieuwe bezoeker? Mis je functies die de drempel om het te gebruiken zouden verlagen? Verdienmodel: Momenteel overweeg ik affiliate links naar producten uit de lijst en later ook partner vermeldingen. Hoe kijken jullie aan tegen de commercialisering van dit soort 'public service' tools? Positionering: Is de naam 'HebikAlles?' duidelijk genoeg, of roept het te veel vragen op over wát er dan gecheckt kan worden? Content: Specifiek voor de noodpakket-lijst: is deze naar jullie professionele mening volledig genoeg voor de gemiddelde Nederlander/ondernemer? Ik kijk uit naar jullie (ongezouten) mening! Link: https://hebikalles.nl
  30. Een andere mogelijkheid … Zakelijk ruilen: zakendoen zonder portemonnee Bij zakelijk ruilen is er geen financiële transactie, omdat je geen geld overmaakt. KVKZakelijk ruilen: zakendoen zonder portemonnee | KVKZit je krap bij kas? Probeer dan zakelijk ruilen of barteren. Dat is zakendoen zonder portemonnee. Hier moet je op letten.

Je kan ons ook vinden op LinkedIn:

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.