Ga naar inhoud
  • 0

Evenement in Nederland voor een Zwitsers bedrijf. BTW 0%?

Newbee     3 0
(aangepast)

Volgend jaar organiseer ik een besloten evenement voor een Zwitsers bedrijf.
Het evenement vind plaats in Amsterdam.
Kan ik alle kosten voor dit event met 0% BTW doorbelasten?
Dus bijvoorbeeld: huur locatie, catering, dj, mijn eigen fee. > zet ik alle kosten excl. BTW op 1 factuur met 0% BTW?
Vervolgens doe ik de afhandeling met locatie, catering etc waarbij ik BTW betaal en dit vervolgens weer terug krijg...
Klopt dit??

aangepast door LauraLavie
Link naar reactie

Aanbevolen berichten

14 antwoorden op deze vraag

  • 0
Legend     5,4k 10 746
53 minuten geleden, LauraLavie zei:

Kan ik alle kosten voor dit event met 0% BTW doorbelasten?

Dacht het niet ... je exporteert toch niets ?

Het Zwitsers bedrijf (non-EU) moet bij de Nederlandse Belastingdienst informeren of de betaalde Nederlandse BTW teruggevraagd kan worden.


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Link naar reactie
  • 0
Legend     5,4k 10 746
2 uur geleden, LauraLavie zei:

Ik exporteer inderdaad niets, maar lever een dienst....

... ook die exporteer je niet.

 

Je organiseert een (cultureel ?) evenement, inclusief catering, in Nederland voor een Zwitserse opdrachtgever, die vervolgens de dienst hier in Nederland afneemt.

 

Ik denk dat het tijd wordt om wat dieper te spitten ... wat zoveel betekend als de vraag voorleggen aan de Belastingdienst zelf.

 

VAT relating to services

Supplying services

Tax Information Line Non-Resident Tax Issues.

 

 

 


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Link naar reactie
  • 0
Moderator     20,2k 31 1679

De btw voor evenementen wordt daar belast waar het evenement gehouden wordt, ongeacht de locatie van de organisator. Dat Zwitsers bedrijf moet zich bij de NL fiscus melden als btw-plichtig. Jij factureert dan met NL btw aan hen. Zij dragen de btw op de inkomsten uit het evenement aan de NL fiscus af en mogen de aan hen in rekening gebrachte btw, van onder andere jou, daarop in mindering brengen. Artikel 53 EU btw-richtlijn


DenariusAdvies.nl: Fiscaal + juridisch advies bij rechtsvormkeuze/-wijziging, VOF, BV, DGA, bedrijfsoverdrachten.

Link naar reactie
  • 0
Legend     747 58

Het is mij niet helemaal duidelijk wat je precies gaat doen voor de Zwitserse afnemer, maar hier volgt een voorbeeld dat (lijkt mij) de situatie goed zou kunnen weergeven:

 

"Een in Frankrijk gevestigde organisator van beurzen en tentoonstellingen verzorgt in opdracht van een in Nederland gevestigde fabrikant van keukens en keukenapparatuur een stand op een gespecialiseerde interieurbeurs voor ondernemers in Milaan (Italië).

De dienst door de Franse organisator is niet aan te merken als het verlenen van toegang tot culturele enz. evenementen (art. 6d W.), waardoor de uitzondering op de B2B-regeling (m.b.t. plaats van de dienst) niet van toepassing is.

Deze dienst wordt, volgens de hoofdregel voor B2B-diensten, verricht op de plaats waar de ondernemer is gevestigd aan wie de dienst wordt verricht. Dat is Nederland in dit geval."

 

M.a.w.:

Mocht in jouw situatie zoiets dergelijks 'aan de hand' zijn, dan is (volgens de gewone B2B-regel) de plaats van de dienst Zwitserland.

 

Dus jij zou dan geen Nederlandse BTW verschuldigd zijn over jouw diensten. Of je wel/niet "Zwitserse BTW" zou moeten berekenen (als dat bestaat dan...) weet ik verder niet. De dienst wordt dus verricht buiten de EU. Of je dan in Zwitserland iets speciaals moet doen weet ik dus niet.


"What, me worry?"

Link naar reactie
  • 0
Legend     2,4k 7 246
1 minuut geleden, Joost Rietveld zei:

Dat is een evenement met kaartverkoop toch per definitie

 

Een besloten evenement is een evenement waarvoor je geen toegangsbewijzen verkoopt en waarvoor op geen enkele manier publiciteit gemaakt wordt.



Bijvoorbeeld een bedrijfsfeest of een feest voor leden van een vereniging.
Over het algemeen is een besloten feest alleen voor genodigden.

https://www.jbproductions.nl/veelgestelde-vragen/19/wat-is-een-besloten-evenement

Link naar reactie
  • 0
Legend     1,6k 3 161
10 minuten geleden, Rik · zei:

TS vraagt zelf om kaartverkoop.

 

 

Ja maar TS schrijft in haar eerste bericht dat het om een besloten evenement gaat.  Lijkt me handiger om dan niet te veel af te dwalen van het onderwerp. Het gaat dus kennelijk om een bedrijfsfeest?

Link naar reactie
  • 0
Legend     5,4k 10 746
16 minuten geleden, Bert. zei:

Het gaat dus kennelijk om een bedrijfsfeest?

... die in Nederland wordt georganiseerd en gehouden ... waarbij aldus de Nederlandse BTW in rekening moet worden gebracht.


Косара - Счетоводни и консултантски услуги / Cosara - Biuro Rachunkowe i Doradztwo Podatkowe

Instead of Thinking Outside the Box, Get Rid of the Box.

Link naar reactie
  • 0
Legend     747 58
(aangepast)
35 minuten geleden, Cosara zei:

... waarbij aldus de Nederlandse BTW in rekening moet worden gebracht.

 

Maar niet door LauraLavie, want hij/zij verricht (het organiseren van het 'feest') een B2B dienst die volgens de hoofdregel belast wordt in het land van de afnemer (Zwitserland). Buiten de EU dus.

Wel door de cateraar, de band, de verhuurder van allerlei zaken e.d. natuurlijk. Maar dus niet door TS voor haar/zijn diensten.

 

En nogmaals: of er iets (door TS) in Zwitserland moet gebeuren zou ik niet weten.

 

EDIT/Aanvulling:

----------------------

 

Maar eigenlijk wist TS dit al vanaf het begin. De eigenlijke vraag was of alle onderdelen van 'het feest' op dezelfde factuur kon en/of dat het apart doorbelast moest worden:

 

Het maakt niet uit of je het gebeuren "all-in" voor bijv. 10.000,- doorberekent of dat je zegt 2.000,- zaalhuur, 2.000,- catering, 1.000,- voor de band en 5.000,- organisatiekosten. Voor de omzetbelasting wordt het totale bedrag belast conform het tarief van de hoofdprestatie.

 

Ik zou overigens niet "BTW 0%" op de factuur zetten (want dat klopt niet), maar "BTW n.v.t." of zoiets met de vermelding "B2B diensten buiten de EU" erbij.    

 

 

 

aangepast door shoptillyoudrop

"What, me worry?"

Link naar reactie
Gast
Dit topic is nu gesloten voor nieuwe reacties.
Verberg sidebar
  • Wie is er online?
    0 leden, 85 Gasten

  • Breng jouw businessplan naar een higher level!

    Op dit forum worden alle onderwerpen m.b.t. ondernemerschap besproken.

    • Stel jouw ondernemersvragen
    • Antwoorden/oplossingen van collega ondernemers
    • > 75.000 geregistreerde leden
    • > 100.000 bezoekers per maand
    • 24/7 bereikbaar / binnen < 6 uur antwoord
    •  Altijd gratis

  • Ook interessant:

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.