Ga naar inhoud

Jasper S.

Legend
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Alles dat geplaatst werd door Jasper S.

  1. Helaas, boekhouders en fiscalisten kunnen doen wat ze willen. En de rotte appels in het vak verpesten de naam van de branche. Ik ben zelf al 25 jaar ondernemer en voor mij is het ook een eindeloze zoektocht geweest. Helaas zegt de prijs van je boekhouder ook niets. Ik had een heel duur kantoor en die heeft ook eindeloos veel fouten gemaakt. Het is geen kwestie van veel zoeken en geluk hebben.
  2. Ik heb een hele kundige advocaat gevonden voor het nakijken van onze contracten. Was wel wat duurder dan iemand die alleen jurist is, maar deze kwam hoog aangeschreven op dit gebied. Deze adviseerde mij het niet op te nemen in het arbeidscontract maar in het handboek, zo is het makkelijker aan te passen, zonder dat er opnieuw contracten moeten worden gemaakt. Ook gaf hij aan dat het niet verplicht is, maar wel duidelijkheid geeft het gaat bij ons uiteindelijk ook om maar 6, niet aangesloten, weken.
  3. wauw dan geef je dus wel alle regie uit handen, moet er wel een hele mooie lening tegenover staan.
  4. Hoezo is dat? Als je ziek bent krijg je toch gewoon doorbetaald? Als je blijvend arbeidsongeschikt raakt ook. Als er geen verzekering is moet je werkgever dit betalen, dus onderaan de streep krijg je wel geld. Wat je nu niet krijgt als je zzp er bent, totdat de nieuwe wetgeving er door heen is.
  5. Dus ondernemer en in loondienst. Maar niet van plan meerdere opdrachtgevers erbij te krijgen? Klinkt als schijnzelfstandigheid. Lees daar eerst eens over. Dat is niet een situatie waar je in terecht wil komen.
  6. Wat zou volgens jou het voordeel zijn van ZZPer worden? En wat is dan precies je beroep? Assistent coach, directeur of zorgmedewerker? Zoals ik het nu lees wordt geen van de drie zaken ooit een eigen onderneming. Komt schijnzelfstandigheid ook om de hoek kijken, vooral als de werkzaamheden niet veranderen. Zie ook: https://www.higherlevel.nl/forums/topic/78107-schijnzelfstandigheid-nee-bedankt/#comment-694245 Als zzp er mis het hele sociale netwerk, zoals ontslag bescherming, ziekteverzuim, ontslagvergoeding. En je krijgt er een berg extra taken en kosten bij zoals: administratie, ziektekostenverzekering (die er nu echt aan gaat komen), aansprakelijkheidsverzekering, misschien een beroepsverzekering (misschien nodig vanwege de zorgfunctie) Of ben je van plan meer van dit soort opdrachten aan te nemen, zoals een intrium directeur oid. Ik denk dat je eerst even een duidelijk plan voor jezelf moet maken en vanuit daar moet kijken of het financieel interessant is en of het de risico's en kosten waard zijn. Misschien is het zelfs beter om te onderhandelen bij 1 van de banen voor meer uren en een hoger salaris. Ik kan niet in je financiele plaatje kijken, maar als je er 1 baan van zou kunnen maken met een salaris van € 50.000, denk ik dat je financieel goed voor staat. Geen risico's, een goede vergoeding bij ontslag, meer zekerheid, groter kans op een hypotheek en vooral veel minder administratie.
  7. Ik vind dit altijd nog wel een moeilijk punt. Ik ben zelf niet zo bang voor deze wet, onze freelancer maken niet genoeg uren/dagen om deze verdenking te krijgen. Maar bijvoorbeeld in onze branche, zijn planning heel strak, je kunt pas het podium bouwen als de rigging hangt, en vervolgens staat iedereen te wachten op ditzelfde podium. Maar ook de werkmaterialen, deze dienen gekeurd te zijn, zowel van de ARBO als van de locaties/opdrachtgevers. De enige manier waarop ik hier zeker van te kunnen zijn, is door ze zelf aan te leveren. Het gaat mij niet gebeuren dat een freelancer door verkeerde materialen een ongeluk krijgt (denk aan helmen en klimgordels) Tot slot nog de toezicht, het bouwen van een evenement ziet er altijd erg stoer uit, maar in praktijk zijn er hele strenge regels over wie de leiding heeft, die freelancers vallen ook onder die toezicht en mogen echt niet op eigen houtje "hun" ding gaan doen. Zoals ik al zei, maak ik me niet zo een zorgen, verwacht niet dat er bij ons ooit controle komt. Maar dit punt zou bij ons wel een discussie kunnen opleveren. Een ander punt is dat wij niet zomaar een andere freelancer accepteren. Bij ons moet iedere werknemer en freelancer een veiligsheidstraining volgen. En bij sommige locaties (zoals bedrijven die ook naar olie boren), ook de interne veiligsheidstraining.
  8. Een werknemer in NL heef veel meer zekerheid. Ook in de vorm van ontslagspremies, ziek zijn (een beetje stress of werkdruk levert zo weer een aantal vrije dagen op), trainingen en pensioenen. Maar juist die onzekerheid kan ook zorgen voor creativiteit en vaak ook tot betere/verdere ontwikkeling van hetgeen waar je goed in bent.
  9. Ja in het afgelopen half jaar. Ik had mijn facebook account opgezegd en de rechten overgedragen naar een werknemer. Maar mijn nieuwe account kan niet worden toegevoegd. Maar heb er niet teveel tijd in gestoken, in onze branche word facebook bijna nooit gebruikt, veel van onze contactpersonen heeft ook geen account meer of is niet actief. Linkedin is wat actiever, maar heb eigenlik geen tijd om er iets mee te doen. Meer dan de 90% van mijn connecties ken ik helemaal niet.
  10. Nou de fiscus is niet je grootste uitdaging. Ik ben in mijn 24 jaar als ondernemer pas 3 keer gecontrolleerd, alle drie keren ging het om een kruis onderzoek. (komt de factuur van het falliete bedrijf ook in mijn boekhouding voor?) 1 keer hebben ze de boel meegenomen en in de trein laten liggen. Een grotere uitdaging is de verkoop van je bedrijf, als je boekhouding niet klopt, kan een deal gewoon niet doorgaan of ineens heel anders uitpakken.
  11. JA hoor, we hebben een PMO laten door onze arbo dienst. Was uiteindelijk ook helemaal niet zo duur. Maar belangrijker nog, de werknemer is helemaal blij. Hij had er alleen wel meer van verwacht, dit terwijl ik wel duidelijk had uitgelegd dat ze alleen een advies geven en controleren op de gezondheid. Voor de behandeling moet hij echt zelf op gesprek bij zijn huisarts.
  12. Ik vind het wel bijzonder dat in dit advies (heb even de stappen door gelopen), ze zo hameren op een telefonische 2 stappen inlogsysteem. Bij ons is juist de policy om dit niet te doen. Overal maar je telefoonnummer achterlaten bij organisaties die zeggen dat ze hun zooi in orde hebben. Terwijl er veel veiligere opties bestaan zoals via Authenticator of zelfs via hardware matige oplossingen.
  13. Ik heb hetzelfde probleem, ik kom met mijn persoonlijke account ook ons bedrijfsaccount niet in. Mensen kunnen mij ook niet uitnodigen. Helpdesk van Facebook is niet nuttig hierin. Zij advisseerde mij een nieuw account aan te maken.
  14. Jasper S. reageerde op Jasper S.'s topic in Off Topic
    zeker waar. Ze hebben ook de aangepaste algemene voorwaarden gekregen. Overheden nooit vertrouwen toch ;-)
  15. Jasper S. reageerde op Jasper S.'s topic in Off Topic
    Het is inderdaad een rare gang van zaken. Maar het hoort een beetje bij het internationaal zaken doen. Dus we maken de aanbesteding gewoon, niet op elke klus hoeft evenveel op te leveren. Je weet nooit wat eruit komt. Ooit voor een klant 2 podiumdeeltjes in Amsterdam moeten leveren vanwege een rekenfout in inches en cm. En de klant was zo blij dat we vervolgens voor 3 jaar alle beursen in Europa voor hen mochten doen. Dus wie weet...
  16. Jasper S. plaatste een topic in Off Topic
    Vandaag een aanbestedings aanvraag gekregen van de BE overheid met een materiaalbedrag van € 33,00 euro incl bezorgkosten 333 euro. Dat gaat toch helemaal nergens over? Ik dacht eerst dat een nep was, maar blijkt toch echt serieus te zijn.... Stel je voor dat een leverancier in de benelux misschien wel een paar euro goedkoper is.
  17. ow wat een handige tool, wist niet dat men het ook al terug kon halen.
  18. Wauw, als dit AI is, zijn de zinnen wel goed geschreven, maar totaal onaantrekkelijk en geen spreektaal. Misschien ben ik te simpel, maar ik heb nog nooit iemand zo horen praten haha.
  19. Een link naar je algemene voorwaarden is niet voldoende, wettelijk gezien moet je ze ter handen geven, dus samen met de offerte (ter handen geven mag ook digitaal) Als je maar kunt bewijzen dat ze meegestuurd zijn. Ik deed toen ik nog in NL woonde ook vrijwillig bomenonderhoud bij scouting terreinen. Er mochten nooit mensen bij zijn zonder goede trainingen. (ik ben zelf nooit aan het klimmen toegekomen) Wat ik nog mis in de voorwaarden is of een klant met een eigen kettingzaag aan het werk mag als jullie er bij zijn. Een gebroken ketting kan veel (lichamelijke) schade veroorzaken. En met een beetje pech haal je ook de krant er mee. Misschien is dit iets om over na te denken?
  20. Wel een uitzondering, maar dan leer je wel je leveranciers, klanten en investeerders kennen.
  21. Jasper S. reageerde op abvdb1's topic in Arbeidsrecht
    Ik wist niet eens dat er lokale bureau's bestonden. Het waren inderdaad bedrijven die landelijk werkte. Kleinere kantoren zullen inderdaad een meer persoonlijke aanpak hebben. Maar dat zoek ik zelf niet. Een nieuwsbrief werkt ook goed ;) Ik heb de verzekering pas 3 maanden, mijn werknemers waren nml nooit ziek. Nu is het bedrijf groter en met meer werknemers en dan krijg je ook werknemers die wel ziek zijn. En die kosten kunnen enorm oplopen vooral als de werknemers eigenlijk helemaal niet aan het werk willen en gewoon graag thuis blijven zitten.
  22. Jasper S. reageerde op abvdb1's topic in Arbeidsrecht
    Bij de drie ARBO dinesten waar wij zaten werd in de maandelijkse nieuwsbrief echt actief de voordelen van deze verzekering besproken en ook de risico's door berekend. Over het algemeen is de ARBOdienst eigenlijk ook meer een dienst voor de werknemer dan de werkgever, maar er zijn wel een aantal dingen waar ze werkgever mee helpen, zoals een vertrouwenspersoon (scheelt voor de MKB weer een werknemer of een externe partij) en die berg aan kennis die bij de betere ARBO diensten ook gratis is terug te lezen. Ik heb toevallig net zelf een verzekering uitgezocht en afgesloten via een tussenpersoon. En ondanks dat ik een hekel heb aan verzekeringen, is dit wel een verzekering waar heel veel mogelijk is in de vorm van vergoedingen, wachttijden, premiekortingen en bij een aantal verzekeringen is de ARBOdienst goedkoper als je een contract via hun afsluit, het scheelde mij 75% van de jaarlijkse premie.
  23. Maar banken zijn toch niet anders? Tijdens Corona, zijn er in onze branche heel veel bedrijven over kop gegaan omdat de banken niet wilde meedenken, verkoop van de materialen was voor de bank interessanter dan wachten tot de Corona voorbij was. Wij hadden gelukkig dat stukje van de Corona problemen niet, omdat er geen geld geleend was. Wat Norbert ook aangeeft hoor ik over Qredits wel goede verhalen, hoewel dit natuurlijk ook van de banken is, zijn het wel meer menselijk mensen die daar werken. Ik dacht alleen dat zij voor beginnende bedrijven waren. Maar schijnbaar doen ze nog meer. Voor ons is het maximale bedrag veel te laag.
  24. Waar het bij mij, bij dit soort onderwerpen mis gaat, is dat er met termen gegooid wordt waar de oneveraren ondernemer nog nooit van gehoord heeft. Misschien zou daar de kracht van moeten zitten, zomaar wat woorden die ik nog nooit gehoord heb: - Earn-out - MBI-deals - Vendor Loans - earn-outperiode - exit-horizon - EBITDA -cash sale Ik ga wel eens zoeken op die BMKB, wij zitten nml ook met een overname plan. Hoewel ik het nooit bij een bank zou willen lenen, vanwege de hoge kosten, desintresse en de stuge houding. Bovendien durven banken haast nooit een risico te nemen. Ik zie dan meer in een investeringsbedrijf. Die durven wel, staat alleen wel wat tegenover.

Je kan ons ook vinden op LinkedIn:

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.