Ga naar inhoud

Jasper S.

Legend
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Alles dat geplaatst werd door Jasper S.

  1. Ik ken je frustratie. Het is onze branche ook. Ik zie jongens met motortakels in kisten slepen en ver boven hun hoofd opstapelen. In de evenementenbranche is het heel erg, vooral de concerten en festivals. De personeelsbudgetten zijn extreem laag en personeelsleden slijten sneller dan de materialen waar ze mee werken. De meeste "stoere" bouwers stappen voor hun 30ste uit het werk met rugklachten, kapotte knieën of hersenletsel. Waar vaak de dagen van 12 uur standaard zijn voor een loon dat niet meer past in 2025. Wij doen om die reden ook bijna geen concerten of festivals meer. Wij zijn te duur, omdat wij personeel wel een eerlijk loon willen geven. Gelukkig denkt de bedrijfswereld hier heel anders over. Hoewel de salarisvergoedingen nog steeds laag zijn, kunnen wij dit deels compenseren met onze materialen. Dat gezegd hebbende, heb ik jou product wel veel voorgesteld bij deze bedrijven, maar ze vinden het te duur en te langzaam. De rug slopen van een freelancer is goedkoper en sneller. Wij hebben trouwens de grote broer standaard in de de vrachtwagen staan.
  2. Jasper S. reageerde op Rentinck's topic in Fiscale zaken
    Ik ben even heel benieuwd hoe dit er uit ziet. Als ik google op e-sporter kom ik uit op online competities van bestaande spellen, waar dan prijzen geld aan vast zit. Dan hoef je toch geen BTW te betalen? Of geef je dan les in het spelen van deze spellen? En is dit dan niet vrijgesteld van BTW?
  3. Ik heb de tip van Cosara op gevolgd en heb het incassobureau een brief laten sturen met een faillissement dreiging. Die maakte veel indruk en ze hebben meteen betaald incl alle bijkomende kosten. De brief naar de klant hoeft dus niet meer.
  4. Ons boekings/offerte/facturen systeem heeft een AI functie voor het invoeren van de specs van onze producten, een paar keer geprobeerd, maar deze AI bakt er helemaal niets van. Een medewerker van ons heeft een keer een marketingplan opgezet via ai. dit was compleet nutteloos, maar wel grappig om te lezen. Het bestond uit passages van Linkedin, Facebook en Google. Alleen dan heel slecht vertaald. Verder hebben we geen toepassingen waar we het voor gebruiken. Wel mogen helpen bij diverse beurzen en congressen, maar ook daar nog niet iets tegen gekomen dat ons zou kunnen helpen met ons werk.
  5. Goede punten. ik weet nog niet over weg boeg ik het ga gooien. Hij is hun vaste geluidsman, hij werkt ook als geluidsman bij andere bedrijven, deze bedrijven zijn allemaal ook klant bij ons. Ik heb wel eens in een gesprek gevraagd of ze hem kennen, maar ze zijn niet zo over hem te spreken, bij sommige moest hij zelfs een creditfacturen sturen omdat hij zijn werk zo slecht deed. Andere spreken over het dreigen van gerechtelijke stappen als hij niet hun logo's van zijn website afhaalt. Aan de andere kant is het allemaal wel weer veel werk. En een hoop gezeur.
  6. het is nog geen deurwaarder, het is een incassobureau. Die kunnen eigenlijk niets meer dan boos kijken en een brief sturen. Het bedrag is te laag voor een deurwaarder of een dagvaarding.
  7. De opdrachtgever betaalt mij niet. Van collega bedrijven heb ik begrepen dat mijn opdrachtgever gaten probeert te vullen met nieuwe betalingen, maar aangezien hij niet heel goed is in zijn werk schijnt te zijn, worden de gaten steeds groter.
  8. Mag ik de klant van mijn opdrachtgever benaderen over het feit dat hij de factuur niet betaalt? Ik ben weer zo dom geweest om iemand van de kerk in nood te redden en zoals ik helaas bij dit soort situaties vaker meemaak, wordt achteraf de factuur niet betaald. Uiteraard incassobureau op gezet, maar zoals bij vele bekend, is een factuur tot ongeveer € 1000,00 á € 1500,00, moeilijk te verhalen. Deze beste man kent het systeem ook prima en geeft ook aan niet te gaan betalen. Inmiddels is het ook stil. Ik ben ook stom geweest ik had de zwarte lijst moeten controleren, maar door de spoed die deze klus had, ben ik dat vergeten. Mag ik, als laatste poging, zijn klant benaderen, om te kijken of zij druk kunnen uitoefenen? Het betreft hier een kerk in Den Haag.
  9. Telt Higherlevel ook? Een bron van inspiratie en ideeen, maar dan in de vorm van korte berichten. Een boek zal ik niet snel lezen, ik had altijd heel veel moeite met het concentreren> Ik vind het moeilijk om maar 1 ding tegelijk te doen.Een film/serie kijken tijdens het maken van offertes gaat prima. Maar tijdens lezen kun je niets anders doen dan lezen en dat verveelt snel.
  10. Mooie website hoor. Duidelijk in wat je kunt doen. Kleine tip misschien is het een idee om aan te geven of je prijzen in of excl BTW zijn. En je bent verplicht je BTW nummer te vermelden op je website. edit: de link in je handtekening werkt niet goed.
  11. Ja snap het probleem. De mevr. van de belastingdienst zei dat het niet zomaar mocht. Dus dat je echt een reeks moet afsluiten en een nieuwe moet aanmaken en dat je dit dus ook moet documenteren. Ik zet het gewoon in het jaarverslag met de datum en uitleg.
  12. Wij willen volgend jaar een kleine webshop opzetten, welke administratief volledig zelfstandig moet draaien. De winst zit hem vooral in de beperkte handeling. Mag ik hiervoor een aparte factuurnummer reeks voor gebruiken? Het systeem is namelijk niet te koppelen aan mijn boekingssysteem voor onze evenementen. De huidige factuurnummer reeks is bijvoorbeeld 2007713. Ik zou de nieuwe reeks willen laten lopen via W1000001 Verschillende websites online spreken elkaar tegen en op de website van de belastingdienst kan ik dit onderwerp niet vinden. Alleen dat nummer uniek moeten zijn. En mijn andere vraag is, zou ik de huidige reeks mogen aanpassen naar E2007713? Dus gewoon doortellen, maar dan met een letter ervoor? Edit: de belastingdienst belde toch eerder terug dan verwacht. En zij geven aan dat verschillende reeksen wel mag, als het maar te verklaren is wanneer we een bepaalde reeks gebruiken. Het aanpassen van de bestaande reeks mag niet. Wel mag ik stoppen met een bepaalde reeks en een nieuwe beginnen. Het beginnummer mag ik zelf bepalen. Wel moet ik, ook na 7 jaar, nog kunnen verklaren wat we gedaan hebben, zodat het bij een controle geen onduidelijkheden geeft. Als ik verschillende reeksen gebruik, mogen dezelfde nummers nooit 2 keer voorkomen, maar dat is logisch.
  13. Ik merk in onze branche dat social media (in dit geval linkedin) wel gebruikt wordt, maar dat er nagenoeg geen respons komt dan van de klant waar het over gaat en enkele vakgenoten. Ik gebruik het voor mijn bedrijf helemaal niet. Er zit zoveel tijd in en we krijgen er niets voor terug.Andere social media wordt voor zover ik weet, eigenlijk niet grootschalig gebruikt. Nu moet ik wel aangeven dat wij 2 jaar geleden gestopt zijn met facebook en instagram. Twitter en tiktok hebben we nooit gebruikt. Misschien komt dit omdat in onze branche iedereen elkaar al kent. Onze website wordt vooral gebruikt om in e-mailberichten/offertes te verwijzen naar voorbeelden of materialen. Daarom is onze website wel heel belangrijk. Via de website komen ook eigenlijk nooit nieuwe klanten binnen. Onze jaarlijkse open dagen worden net als bij onze concurrenten, leveranciers en klanten erg goed bezocht. Ik denk dat mensen de feeling met het geheel beter krijgen, dan wat je ooit op een foto kunt vastleggen. Wat verder voor ons ook heel goed werkt in een producten verzamelwebsite waar alle evenemententechniek bedrijven hun verhuurvoorraad vastleggen. Zo is het heel makkelijk voor bedrijven te zien wat wij iedereen in het assortiment heeft en welke aantallen. Wij krijgen hier veel nieuwe klanten door. Maar ze bezoeken zelden de website, vaak belt met meteen. Ter info: wij werken uitsluitend B2B, via evenementen organisaties, audiovisuele bedrijven en evenementen locaties.
  14. Waar wij wonen is cash nog steeds het belangrijkste betaalmiddel, zelf voor belastingen is het niet ongewoon om geld te storten via speciale automaten. Ook salarissen mogen cash uitbetaald worden. En online bestellen doe ik uit principe eigenlijk nooit. Maar vliegen dan weer wel, dus wellicht is zo een goedkope variant wel interessant voor mij.
  15. ik wist niet dat KNAB dit deed, bankier er al jaren, wist het nog niet. Helaas is de bankapp weer offline (vaak in het weekend na 21.00 uur), dus ik kan het niet kijken of ik het ook kan krijgen. Iedereen roept steeds dat ik een crditcard moet nemen, maar nog nooit tijd gehad om uit te zoeken wat het voordeel is boven een bankkaart.
  16. Het juridisch loket zegt er dit over: "Een concurrentiebeding in een tijdelijk contract is meestal niet geldig. Wil uw werkgever een concurrentiebeding? Dan moet hij goed in het contract uitleggen waarom dit echt nodig is. Bijvoorbeeld omdat er zeer specifieke kennis of bedrijfsinformatie moet worden beschermd. Heeft u vragen over uw concurrentiebeding in uw tijdelijk contract? Neem contact op met een van onze juristen.
  17. zeker het juiste advies! En je hebt inderdaad een goed punt mbt relatie beding.
  18. Beste Hans, volgens mij weet je de uitkomst uit. De combinatie van tijdelijk contract en concurrentiebeding is niet veel belovend.
  19. Ik doe zelf bijna helemaal niets met AI, ik kom het in sommige softwarepakket wel tegen,zoals in ons voorraad systeem. Je kan dan AI de opdracht geven om specs aan te vullen. Ik heb het een aantal keer gebruikt, maar de uitkomsten waren steeds niet goed of niet volledig. Wat ik wel erg interessant is om te zien hoe andere het gebruiken. Is het misschien leuk om een topic/onderdeel te maken waarbij mensen een showcase kunnen maken over hoe AI hebben toegepast op de bedrijfsvoering/website? Of anders een topic waarbij ondernemers kunnen vragen, hoe AI toegepast zou kunnen worden op hun bedrijfsvoering. Uiteraard zo, dat de het AI verkopers/ontwikkelaars niet in de weg zit en dat het ook niet een goedkoop verkooptopic wordt. En dan laten modereren door een AI ;-), als Higherlevel die al in dienst heeft.
  20. Ik denk dat je de bijlage bent vergeten. Maar wellicht is het een idee om dit even te lezen: https://www.juridischloket.nl/werk-en-inkomen/arbeidsvoorwaarden/concurrentiebeding/ en dan deze over of de ex-werknemer klanten/relaties mag meenemen. https://www.juridischloket.nl/werk-en-inkomen/arbeidsvoorwaarden/relatiebeding/
  21. Wat staat er in je algemene voorwaarden over dit punt? En is het B2B of B2C?
  22. Wij zijn bezig met een webwinkel voor een selectief aantal klanten, waarbij een korting wordt gegeven op direct afrekenen. Ik ken het bedrijf mollie welke Ideal ondersteunt, maar een veel gehoorde klacht is dat boekhouders van mijn klanten niet goed kunnen zien waar de betaling aan gedaan is. Misschien is dit een kwestie van het goed instellen van de dienst, maar dat ben ik nog aan het uitzoeken. Het alternatief is bijvoorbeeld Stripe. De ze in de VS, verwachten jullie dat dit problemen kan opleveren met de huidige president? Of werkt het bankenstelsel los van alle handeldeals?
  23. sorry, maar waar haal je het vandaan dat de bakker en slager is vervangen? Er is wel degelijk een hele grote groep mensen die wel kwaliteit kiezen boven de prijs. En ja een supermarkt is goedkoper. Maar zeker niet beter, vooral gezien de vele schandalen de afgelopen jaren. En AI kost wel meer dan een paar dubbeltjes per uur, of geven jullie de prompts gratis weg aan klanten? Of werken jullie zelf niet mer AI, op je website kan dit (nog) niet terug vinden?

Je kan ons ook vinden op LinkedIn:

Cookies op HigherLevel.nl

We hebben cookies geplaatst op je toestel om deze website voor jou beter te kunnen maken. Je kunt de cookie instellingen aanpassen, anders gaan we er van uit dat het goed is om verder te gaan.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.